Licensed to Lincoln High School- tf                       HY-TEK's Meet Manager
            Evergreen Girls' Track & Field Invitational - 4/21/2011            
                     Hosted by:  D.C. Everest High School                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
 12 Tabitha Dorhorst          SO WI Rapids             14-04.50  
 13 Caitlin Neuman            SO WI Rapids             14-01.00  
 14 Jessica Engstrom          SO Superior              14-00.00  
 15 Amber DeWitt              SR Bay Port              13-08.50  
 16 Rachel Berger             SR WI Rapids             13-05.50  
 17 Gabriella Myrie           SR Marshfield            13-03.00  
 18 Kelly Carolfi             FR Marshfield            12-09.50  
 18 Patricia Wilton           JR Madison East          12-09.50  
 18 Taylor Hill               SR Madison East          12-09.50  
 21 Morgan Sass               SO Fond du Lac           12-09.00  
 22 Kaillyn Wendt             SR Fond du Lac           12-06.00  
 23 Gabby Kuber               FR Fond du Lac           12-04.00  
 
Event 1  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kate Schumitsch           SO Marshfield            13-10.50  
  2 Ashley Torzalla           FR Bay Port              13-07.25  
  3 Kayla Kolar               SO Bay Port              13-05.00  
  4 Katie Welsh               JR D.C. Everest         J13-05.00  
  5 Tori Dorshorst            SR WI Rapids             13-04.00  
  6 Jana Vesela               SR Fond du Lac           13-02.00  
  7 Annie Yao                 SO Marshfield            13-01.00  
  8 Sarah Peters              FR Marshfield            13-00.00  
  9 Emmaline Dahl             FR Superior              12-05.50  
 10 Emily King                JR D.C. Everest          12-02.50  
 11 Molly Zamzow              FR D.C. Everest          11-08.00  
 12 Leah Fett                 SR Fond du Lac           11-06.50  
 13 Ashleyn Sparks-Koch       FR WI Rapids             11-06.00  
 14 Sarina Hills-Black        SO Madison East          11-04.00  
 15 Vania Pimentel            FR Bay Port              11-02.00  
 16 Jalika Ceesay             SO Madison East          11-01.50  
 17 Lindsey Keith             FR WI Rapids             11-00.00  
 18 Hannah Webster-Mertens    FR WI Rapids             10-04.50  
 19 Ciara Haupt               FR Marshfield            10-01.00  
 20 Brooke Zerbian            FR Chippewa Falls         9-11.50  
 21 Sammi Belanger            FR Bay Port               9-08.00  
 -- Katie Andres              FR Marshfield                  ND  
 -- Sarah O'Driscoll          SO Chippewa Falls              ND  
 -- Stacia Blystone           JR WI Rapids                   ND  
 -- Ashely Wolosek            FR WI Rapids                   ND  
 
Event 2  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Schneider          FR Chippewa Falls        15-09.00  
  2 Brittany Treptow          JR D.C. Everest          15-08.50  
  3 Brianna Ziolkowski        SO D.C. Everest          15-08.00  
  4 Janna Fjelstad            SO Chippewa Falls       J15-08.00  
  5 Alex Douglas              SR Madison East          15-03.50  
  6 Becca Slick               JR Bay Port              15-01.00  
  7 Madeline Gustafson        SO Chippewa Falls        14-10.00  
  8 Bisola Omoba              JR Marshfield            14-08.50  
  9 Raya Kosey                JR Superior              14-06.00  
  9 Lexi Coates               SO Bay Port              14-06.00  
  9 Anna Vanderloop           SR D.C. Everest          14-06.00  
 24 Carissa Welch             SO Superior              12-03.00  
 
Event 3  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Torzalla           FR Bay Port              29-08.50  
  2 Hannah Halambeck          FR D.C. Everest          28-05.00  
  3 Annie Yao                 SO Marshfield           J28-05.00  
  4 Erin Cole                 SO Fond du Lac           27-10.50  
  5 Allie Schmitt             FR Bay Port              25-04.50  
  6 Molly Zamzow              FR D.C. Everest          24-10.50  
  7 Mikayla Sebastian         SO Marshfield            24-08.50  
  8 Leah Fett                 SR Fond du Lac           23-09.50  
  9 Jessica Seehafer          FR D.C. Everest          22-03.00  
 
Event 4  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marissa Schaber           SR D.C. Everest          35-01.00  
  2 Lizzy Markiewicz          JR Bay Port              32-10.50  
  3 Shavana Talbert           JR Fond du Lac           32-00.50  
  4 Jessica Engstrom          SO Superior              31-07.50  
  5 Holly Solomon             SO D.C. Everest          31-05.50  
  6 Alex Douglas              SR Madison East          31-04.50  
  7 Madeline Gustafson        SO Chippewa Falls        30-09.00  
  8 Amanda Cousins            JR Marshfield            30-05.50  
  9 Megan Doescher            SO WI Rapids             30-01.00  
 10 Sydney Schneider          FR Chippewa Falls        29-07.00  
 11 Anna Metzler              JR Bay Port              29-04.00  
 12 Kayla Burger              SR Chippewa Falls        29-03.00  
 13 Brittany Heffern          SR Bay Port              28-10.00  
 14 Paige Kordonowy           SO D.C. Everest          28-09.50  
 15 Alison Reigel             FR Marshfield            28-08.00  
 16 Tay Boykin                FR Superior              28-05.50  
 17 Micaela Rucker            SO WI Rapids             28-04.00  
 18 Amy Krogman               SR Marshfield            28-02.50  
 19 Alissa Zaucha             SO WI Rapids             27-09.50  
 20 Jana Vesela               SR Fond du Lac           27-03.50  
 21 Kaillyn Wendt             SR Fond du Lac           27-03.00  
 
Event 5  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kate Schumitsch           SO Marshfield             4-04.00  
  2 Kim Johnson               SR Marshfield            J4-04.00  
  3 Gabby Grambsch            FR Bay Port               4-02.00  
  4 Ashlyn Snowball           FR WI Rapids              4-00.00  
  5 Melissa Toland            FR Superior               3-10.00  
 -- Jordan Becker             SR WI Rapids                   NH  
 -- Caryn Knuth               FR Bay Port                    NH  
 
Event 6  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fiona Baus                SR Bay Port               5-03.00  
  2 Claire Jordan             FR Bay Port               5-00.00  
  3 Brittany Heffern          SR Bay Port               4-10.00  
  4 Susan Omoba               FR Marshfield             4-08.00  
  5 Leah Richter              SO Fond du Lac           J4-08.00  
  6 Loren Abbrederis          FR WI Rapids              4-06.00  
  6 Clara Kennedy             SO D.C. Everest           4-06.00  
  8 Ashley Steinke            JR Chippewa Falls         4-04.00  
  8 Nadine Granel             SR WI Rapids              4-04.00  
  8 Amanda Cousins            JR Marshfield             4-04.00  
 11 Jenna Rosenthal           FR Fond du Lac           J4-04.00  
 11 Amanda Larson             JR Superior              J4-04.00  
 11 Jenna Martin              SR Superior              J4-04.00  
 11 Mercede Antolak           FR Chippewa Falls        J4-04.00  
 11 Kristen Nowak             SO Chippewa Falls        J4-04.00  
 16 Rachel Hanke              SO D.C. Everest           4-02.00  
 16 Danielle Riese            JR Fond du Lac            4-02.00  
 18 Micaela Rucker            SO WI Rapids              4-00.00  
 
Event 7  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alexa Kufalk              FR D.C. Everest           7-06.00  
  2 Mackenzie Nuthals         FR Bay Port               7-00.00  
  3 Ashley Brinkman           JR D.C. Everest          J7-00.00  
  4 Katelyn Legois            JR Bay Port               6-06.00  
  5 Anna Metzler              JR Bay Port               6-00.00  
  6 Chloe Szemborski          FR Marshfield            J6-00.00  
  6 Kim Johnson               SR Marshfield            J6-00.00  
 -- Trinity Huggins           FR D.C. Everest                NH  
 
Event 8  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Douglas              SR Madison East          10-00.00  
  2 Leah Richter              SO Fond du Lac            9-00.00  
  3 Becca Slick               JR Bay Port               8-06.00  
  4 Alli Divine               JR Madison East          J8-06.00  
  5 Ali Monfre                SO Bay Port               8-00.00  
  6 Tabitha Dorhorst          SO WI Rapids             J8-00.00  
  7 Jenny Steinke             FR D.C. Everest          J8-00.00  
  8 Shirjia Bielefeld         SR D.C. Everest           7-06.00  
  9 Leah Fett                 SR Fond du Lac           J7-06.00  
 10 Monica Sziron             FR Superior               7-00.00  
 10 Carissa Welch             SO Superior               7-00.00  
 10 Camen Haessig             JR WI Rapids              7-00.00  
 10 Taylor Laskowski          SR Bay Port               7-00.00  
 10 Nikki Weis                JR Marshfield             7-00.00  
 10 Hailey Weiler             SR Marshfield             7-00.00  
 16 Tay Boykin                FR Superior               6-06.00  
 16 Maria Brix                FR Marshfield             6-06.00  
 -- Danielle Riese            JR Fond du Lac                 NH  
 
Event 9  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa May               SO Marshfield            27-10.50  
  2 Eleni Seitz               SR Marshfield            27-00.00  
  3 Kaleigh Meek              SR Marshfield            26-11.00  
  4 Brooke Reiter             FR D.C. Everest          25-09.00  
  5 Samantha Powers           JR WI Rapids             24-03.00  
  6 Emily Brunstad            SO Chippewa Falls        24-02.50  
  7 Malana Gehrke             SR D.C. Everest          23-11.00  
  8 Emily Seitz               SO Marshfield            23-01.00  
  9 Kelsie Lila               FR WI Rapids             22-09.00  
 10 Karla Scheunemann         SO WI Rapids             22-05.00  
 11 Kora Franssen             SO WI Rapids             22-04.00  
 11 Ninah Divine              JR Madison East          22-04.00  
 13 Pauline Balza             SO Bay Port              21-11.00  
 14 Mikayla Sebastian         SO Marshfield            21-07.00  
 15 Giuditta Meda             SR WI Rapids             21-04.00  
 15 Monique Neuman            SR Chippewa Falls        21-04.00  
 17 Elizabeth Visgar          JR WI Rapids             21-02.50  
 18 Cierra Clay               FR Chippewa Falls        21-00.00  
 18 Sandra Prickett           SR Chippewa Falls        21-00.00  
 20 Mariah Wussow             SO WI Rapids             20-10.00  
 21 Allyson Kitowski          FR WI Rapids             20-03.50  
 22 Jalika Ceesay             SO Madison East          20-02.00  
 23 Alesha Pittsley           JR D.C. Everest          20-00.00  
 23 Kayty Brick               SO Chippewa Falls        20-00.00  
 25 Samantha O'Brien          SO D.C. Everest          19-10.00  
 26 Bailee Petska             FR Chippewa Falls        18-09.00  
 27 Alexis Hildebrandt        JR Marshfield            18-07.00  
 
Event 10  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shavana Talbert           JR Fond du Lac           38-10.00  
  2 Paige Day                 SO D.C. Everest          37-05.00  
  3 Elizabeth Morrison        JR WI Rapids             35-02.00  
  4 Jennifer Urban            SR Fond du Lac           33-01.50  
  5 Gabby Grambsch            FR Bay Port              31-10.00  
  6 Erica Kleist              JR Bay Port              31-07.00  
  7 Samantha Bissing          SR Bay Port              31-00.00  
  8 Miranda Forrest           FR Marshfield            30-05.00  
  9 Jackie Lambrecht          SR D.C. Everest          30-03.00  
 10 Yasmeena Ougayour         FR Marshfield            29-08.00  
 11 Kayla Burger              SR Chippewa Falls        29-04.00  
 12 Brianna Holzem            JR Chippewa Falls        28-09.50  
 12 Haley Rucker              SR WI Rapids             28-09.50  
 14 Allyson Opps              SO Madison East          26-10.00  
 15 Alyssa Luke               SO WI Rapids             25-05.00  
 16 Allison Keute             JR Superior              24-04.00  
 17 Melissa Yarrington        SO Chippewa Falls        24-03.00  
 18 Chelsea Akin              FR Marshfield            24-01.50  
 19 Amanda Larson             JR Superior              23-08.00  
 20 Aryn Kinney               SO Madison East          23-02.00  
 21 Taylor Phillips           FR Superior              22-11.50  
 22 Jasmine Paynes            SR Madison East          22-09.00  
 23 Jenna Rosenthal           FR Fond du Lac           22-04.00  
 
Event 11  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eleni Seitz               SR Marshfield               78-07  
  2 Brianna Holzem            JR Chippewa Falls           75-07  
  3 Kaleigh Meek              SR Marshfield               70-11  
  4 Melissa May               SO Marshfield               67-07  
  5 Kelsie Lila               FR WI Rapids                66-04  
  6 Mikayla Sebastian         SO Marshfield               62-04  
  7 Kayty Brick               SO Chippewa Falls           61-03  
  8 Kora Franssen             SO WI Rapids                61-01  
  9 Allyson Kitowski          FR WI Rapids                60-10  
 10 Jalika Ceesay             SO Madison East             60-09  
 11 Sandra Prickett           SR Chippewa Falls           59-01  
 12 Giuditta Meda             SR WI Rapids                58-02  
 13 Emily Seitz               SO Marshfield               55-00  
 14 Brooke Reiter             FR D.C. Everest             54-03  
 15 Elizabeth Visgar          JR WI Rapids                54-02  
 16 Cierra Clay               FR Chippewa Falls           53-01  
 17 Karla Scheunemann         SO WI Rapids                52-07  
 18 Alesha Pittsley           JR D.C. Everest             50-02  
 19 Mariah Wussow             SO WI Rapids                49-10  
 20 Samantha O'Brien          SO D.C. Everest             48-01  
 21 Bailee Petska             FR Chippewa Falls           47-06  
 22 Alexis Hildebrandt        JR Marshfield               35-08  
 23 Samantha Powers           JR WI Rapids                35-04  
 
Event 12  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paige Day                 SO D.C. Everest            107-11  
  2 Jennifer Urban            SR Fond du Lac             100-06  
  3 Shavana Talbert           JR Fond du Lac              99-08  
  4 Yasmeena Ougayour         FR Marshfield               97-08  
  5 Chelsea Akin              FR Marshfield               93-00  
  6 Elizabeth Morrison        JR WI Rapids                87-09  
  7 Jackie Lambrecht          SR D.C. Everest             83-09  
  8 Gabby Grambsch            FR Bay Port                 82-06  
  9 Jenna Rosenthal           FR Fond du Lac              80-10  
 10 Haley Rucker              SR WI Rapids                79-04  
 11 Miranda Forrest           FR Marshfield               77-07  
 12 Emily Brunstad            SO Chippewa Falls           75-11  
 13 Samantha Bissing          SR Bay Port                 75-07  
 14 Melissa Yarrington        SO Chippewa Falls           71-04  
 15 Amanda Larson             JR Superior                 69-09  
 16 Allyson Opps              SO Madison East             67-00  
 17 Pauline Balza             SO Bay Port                 66-07  
 18 Aryn Kinney               SO Madison East             66-02  
 19 Taylor Phillips           FR Superior                 61-09  
 20 Allison Keute             JR Superior                 60-11  
 21 Alyssa Luke               SO WI Rapids                57-10  
 22 Monique Neuman            SR Chippewa Falls           56-01  
 23 Jasmine Paynes            SR Madison East             51-00  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 D.C. Everest  'B'                                  11:38.00  
     1) Marissa Hanson SO               2) Khalia Kulppi SO               
     3) Cheyenne Antell FR              4) Jennifer Keenan FR             
 
Event 14  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bay Port  'A'                                      10:27.16  
     1) Lindsay Vandermause SO          2) Gabrielle Pepin JR             
     3) Rachel Mikolas FR               4) Brooke Jameson JR              
  2 D.C. Everest  'A'                                  10:27.31  
     1) Emily Knoll SO                  2) Marissa Cherek SO              
     3) Carly Phillips SO               4) Jackie Liebl SR                
  3 Chippewa Falls  'A'                                11:15.41  
     1) Emily Kelly JR                  2) Kristen Nowak SO               
     3) Ashley Steinke JR               4) Jessica Prock SR               
  4 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                      11:33.30  
     1) Megan Galliford SR              2) Kasey Dillingham SR            
     3) Apryl Zimmerman SR              4) Kelsey Kronholm FR             
  5 Marshfield  'A'                                    12:06.32  
     1) Chelsea Akin FR                 2) Dani Sopiarz JR                
     3) Melissa Brix FR                 4) Meghan Padron SO               
     5) Maria Brix FR                   6)                                
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Katie Steward             SO WI Rapids                20.61   1 
  2 Rebecca Hall              SO WI Rapids                21.40   1 
  3 Kelsey Loos               JR Marshfield               21.48   2 
  4 Kassidy Branning          SO D.C. Everest             21.71   2 
  5 Angelina McCormick        SO Fond du Lac              21.78   2 
  6 Elizabeth Morrison        JR WI Rapids                22.07   1 
  7 Megan Hawks               FR WI Rapids                23.26   1 
  8 Melanie Nuthals           FR D.C. Everest             23.41   2 
  9 Megan Darrow              SO Bay Port                 24.46   2 
 
Event 16  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alli Divine               JR Madison East             16.66   3 
  2 Jen Anderson              FR Bay Port                 17.14   3 
  3 Claire Jordan             FR Bay Port                 17.32   3 
  4 Caitlin Shebesta          SO Bay Port                 17.64   3 
  5 Amy Krogman               SR Marshfield               17.82   3 
  6 Kelly Carolfi             FR Marshfield               18.34   3 
  7 Alex Douglas              SR Madison East             18.88   3 
  8 Loren Abbrederis          FR WI Rapids                18.94   2 
  9 Errin GrossKreutz         SO WI Rapids                19.25   3 
 10 Danielle Riese            JR Fond du Lac              19.52   2 
 11 Hayley Trzinski           JR WI Rapids                19.83   2 
 12 Nikki Weis                JR Marshfield               20.35   2 
 13 Elizabeth Marik           SR Fond du Lac              20.41   2 
 14 Anne Tracy                JR Superior                 20.44   2 
 15 Kylee Sinkula             SO D.C. Everest             20.45   2 
 16 Mikala Ferg               FR Chippewa Falls           20.58   1 
 17 Rachel Hernikl            SO D.C. Everest             20.71   2 
 18 Lindsey Sommer            SO Superior                 22.07   1 
 19 Mercede Antolak           FR Chippewa Falls           22.44   1 
 20 Kali O'Neill              SO Superior                 25.68   1 
 
Event 18  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hali Braun                SO D.C. Everest             13.34   3 
  2 Gabriella Myrie           SR Marshfield               13.46   2 
  3 Raya Kosey                JR Superior                 13.51   3 
  4 Bisola Omoba              JR Marshfield               13.52   3 
  5 Arianna McCormick         JR Fond du Lac              13.62   2 
  6 Kayla Kolar               SO Bay Port                 13.71   2 
  7 Shay Sparks               SR WI Rapids                13.80   3 
  8 Tabitha Dorhorst          SO WI Rapids                14.01   3 
  9 Jenna Martin              SR Superior                 14.14   3 
 10 Gabby Kuber               FR Fond du Lac              14.19   2 
 11 Haley Biolo               SO WI Rapids                14.33   2 
 12 Lexi Coates               SO Bay Port                 14.39   1 
 13 Sarah O'Driscoll          SO Chippewa Falls           14.40   1 
 14 Madeline Gustafson        SO Chippewa Falls           14.41   1 
 15 Brianna Ziolkowski        SO D.C. Everest             14.42   2 
 16 Jenny Steinke             FR D.C. Everest             14.47   2 
 17 Monica Sziron             FR Superior                 14.49   1 
 18 Lizzy Markiewicz          JR Bay Port                 14.66   2 
 19 Morgan Sass               SO Fond du Lac              15.00   3 
 20 Taylor Hill               SR Madison East             15.02   3 
 21 Becca Zugier              FR Chippewa Falls           15.19   1 
 22 Alison Reigel             FR Marshfield               15.27   1 
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anna Koepke               FR D.C. Everest           6:42.36  
  2 Jenny Brenner             SR Fond du Lac            6:50.76  
  3 Leah Grim                 FR D.C. Everest           7:07.57  
  4 Pauline Balza             SO Bay Port               7:18.49  
  5 Brooke Zerbian            FR Chippewa Falls         7:23.02  
  6 Kaitlin Rommelfanger      JR Fond du Lac            7:56.80  
 
Event 20  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laura Meinhardt           SR D.C. Everest           5:47.23  
  2 Marissa Peters            JR D.C. Everest           5:47.36  
  3 Kate Olig                 SR Fond du Lac            5:55.15  
  4 Leah Holmes               SO Superior               5:56.15  
  5 Elena Duren               JR Madison East           5:59.33  
  6 Sierra Servi-Sereno       SO Madison East           5:59.63  
  7 Morriah Maternoski        SO Bay Port               6:05.33  
  8 Hannah Bottsford          JR Bay Port               6:07.38  
  9 Kacie Prickett            FR Marshfield             6:17.81  
 10 Haley Nordlund            FR D.C. Everest           6:18.74  
 11 Kali Krivenchuk           FR Superior               6:20.59  
 12 Ali Benda                 JR WI Rapids              6:39.42  
 13 Savannah Guenther         SO WI Rapids              6:40.46  
 14 Molly Laury               FR Bay Port               6:45.28  
 15 Bridget Stollfus          SO Fond du Lac            6:47.02  
 16 Katelyn Johnson           FR Superior               7:13.58  
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 D.C. Everest  'B'                                   1:58.44  
     1) Laura Christiansen FR           2) Paige Kordonowy SO             
     3) Stephanie Ravey JR              4) Stephanie Olivo JR             
  2 Bay Port  'A'                                       2:02.14  
     1) Carley Hansen FR                2) Mackenzie Nuthals FR           
     3) Hannah Schultz FR               4) Vania Pimentel FR              
  3 Marshfield  'A'                                     2:06.24  
     1) Eleni Seitz SR                  2) Sarah Peters FR                
     3) Melissa May SO                  4) Samantha Wagner FR             
  4 Superior  'A'                                       2:06.61  
     1) Emmaline Dahl FR                2) Megan Dallman FR               
     3) Katelyn Johnson FR              4) Jessica Pluntz FR              
  5 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                       2:09.58  
     1) Caitlin Neuman SO               2) Stacia Blystone JR             
     3) Katy Saeger SO                  4) Errin GrossKreutz SO           
  6 D.C. Everest  'C'                                   2:10.48  
     1) Rachel Hanke SO                 2) Maddi Landowski JR             
     3) Carma Palmer JR                 4) Melanie Nuthals FR             
 
Event 22  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 D.C. Everest  'A'                                   1:51.19  
     1) Alyssa Pingel JR                2) Holly Solomon SO               
     3) Brittany Treptow JR             4) Hali Braun SO                  
  2 Marshfield  'A'                                     1:51.76  
     1) Alexa Fritsch SR                2) Gabriella Myrie SR             
     3) Nikki Youngblood SO             4) Bisola Omoba JR                
  3 Bay Port  'A'                                       1:55.97  
     1) Kayla Kolar SO                  2) Ali Monfre SO                  
     3) Becca Slick JR                  4) Lizzy Markiewicz JR            
  4 Madison East  'A'                                   1:59.27  
     1) Ninah Divine JR                 2) Brandi Cherek SO               
     3) Tenita Ryberg FR                4) Patricia Wilton JR             
     5) Tamika Tupta FR                 6)                                
  5 Superior  'A'                                       1:59.67  
     1) Melissa Toland FR               2) Jessica Engstrom SO            
     3) Tay Boykin FR                   4) Jenna Martin SR                
  6 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                       1:59.69  
     1) Camen Haessig JR                2) Loren Abbrederis FR            
     3) Shay Sparks SR                  4) Megan Doescher SO              
  7 Fond du Lac  'A'                                    2:00.82  
     1) Gabby Kuber FR                  2) Shaquitae Moore FR             
     3) Erin Cole SO                    4) Elizabeth Marik SR             
  8 Chippewa Falls  'A'                                 2:01.96  
     1) Elizabeth Weese SR              2) Tahra Kukuk SR                 
     3) Sydney Schneider FR             4) Jessica Mayry JR               
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kate Schumitsch           SO Marshfield             1:07.59   2 
  2 Becca Zugier              FR Chippewa Falls         1:07.61   2 
  3 Olivia Biller             FR Bay Port               1:09.95   2 
  4 Amanda Rogers             SR Bay Port               1:12.20   2 
  5 Kelsey Kronholm           FR WI Rapids              1:13.01   1 
  6 Ashely Wolosek            FR WI Rapids              1:15.51   2 
  7 Katie Welsh               JR D.C. Everest           1:16.54   2 
  8 Savannah Guenther         SO WI Rapids              1:17.77   1 
  9 Kathryn Erb               JR D.C. Everest           1:17.81   2 
 10 Emma Oleson               SO WI Rapids              1:18.62   1 
 11 Katie Andres              FR Marshfield             1:22.66   1 
 12 Jamie Schiesser           SO WI Rapids              1:26.01   1 
 13 Devon Stewart             FR Marshfield             1:38.78   1 
 
Event 24  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Raya Kosey                JR Superior               1:01.54   3 
  2 Gabby Newman              FR Bay Port               1:02.83   3 
  3 Leah Richter              SO Fond du Lac            1:04.30   3 
  4 Erica Kleist              JR Bay Port               1:06.05   3 
  5 Kim Piller                JR D.C. Everest           1:07.92   3 
  6 Amanda Cousins            JR Marshfield             1:08.00   3 
  7 Sam Schneider             JR Chippewa Falls         1:08.03   2 
  8 Carly Phillips            SO D.C. Everest           1:08.74   1 
  9 Alissa Zaucha             SO WI Rapids              1:09.14   2 
 10 Kristen Nowak             SO Chippewa Falls         1:09.22   2 
 11 Charlotte Hudek           SO Madison East           1:09.69   3 
 12 Ashley Torzalla           FR Bay Port               1:10.64   2 
 13 Jessica Prock             SR Chippewa Falls         1:11.57   1 
 14 Shayna Williams           FR Fond du Lac            1:12.76   2 
 15 Chelsea Akin              FR Marshfield             1:16.35   1 
 16 Nadine Granel             SR WI Rapids              1:16.47   2 
 17 Maria Brix                FR Marshfield             1:16.48   1 
 
Event 25  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bay Port  'A'                                         56.85   2 
     1) Gabby Grambsch FR               2) Carley Hansen FR               
     3) Cassie Miller FR                4) Hannah Schultz FR              
  2 D.C. Everest  'B'                                     57.02   2 
     1) Emily King JR                   2) Hannah Halambeck FR            
     3) Carma Palmer JR                 4) Stephanie Olivo JR             
  3 Fond du Lac  'A'                                    1:00.70   2 
     1) Sarah Heitzman SO               2) Skylar Lucas FR                
     3) Kaillyn Wendt SR                4) Morgan Sass SO                 
  4 Marshfield  'B'                                     1:01.17   2 
     1) Emily Seitz SO                  2) Kim Johnson SR                 
     3) Ciara Haupt FR                  4) Mikayla Sebastian SO           
  5 Wisconsin Rapids Lincoln  'B'                       1:01.37   1 
     1) Dayna Huber SO                  2) Nadine Granel SR               
     3) Taylor Decker FR                4) Lindsey Keith FR               
  6 Wisconsin Rapids Lincoln  'D'                       1:02.26   1 
     1) Miav Zoo Moua JR                2) Giuditta Meda SR               
     3) Hayley Trzinski JR              4) Allyson Kitowski FR            
  7 D.C. Everest  'C'                                   1:02.61   2 
     1) Lindsey Peterson SO             2) Maddi Landowski JR             
     3) Sarah Kummer FR                 4) Jasmine Johnson FR             
  8 Bay Port  'B'                                       1:02.68   2 
     1) Vania Pimentel FR               2) Marisa Moen SO                 
     3) Courtney Juza SO                4) Sammi Belanger FR              
  9 Bay Port  'C'                                       1:03.21   1 
     1) Taylor Laskowski SR             2) Brittany Heffern SR            
     3) Anna Metzler JR                 4) Allie Schmitt FR               
 10 Wisconsin Rapids Lincoln  'C'                       1:07.56   1 
     1) Franzi Deubler SR               2) Adrianna Gonzalez SR           
     3) Kelsie Lila FR                  4) Alyssa Luke SO                 
 -- Marshfield  'A'                                          DQ   2 
     1) Eleni Seitz SR                  2) Melissa May SO                 
     3) Sarah Peters FR                 4) Samantha Wagner FR             
 -- Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                            DQ   1 
     1) Stacia Blystone JR              2) Camen Haessig JR               
     3) Hannah Webster-Mertens FR       4) Kora Franssen SO               
 
Event 26  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 D.C. Everest  'A'                                     53.63  
     1) Alyssa Pingel JR                2) Jenny Steinke FR               
     3) Brittany Treptow JR             4) Hali Braun SO                  
  2 Fond du Lac  'A'                                      55.11  
     1) Gabby Kuber FR                  2) Arianna McCormick JR           
     3) Morgan Sass SO                  4) Shaquitae Moore FR             
  3 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                         55.59  
     1) Rachel Berger SR                2) Haley Biolo SO                 
     3) Tori Dorshorst SR               4) Tabitha Dorhorst SO            
  4 Marshfield  'A'                                       55.70  
     1) Ashley Sternitzky FR            2) Miranda Snortheim SO           
     3) Alison Reigel FR                4) Nikki Youngblood SO            
  5 Bay Port  'A'                                         55.95  
     1) Lexi Coates SO                  2) Becca Slick JR                 
     3) Amber DeWitt SR                 4) Lizzy Markiewicz JR            
  6 Chippewa Falls  'A'                                   56.31  
     1) Madeline Gustafson SO           2) Elizabeth Weese SR             
     3) Kayla Burger SR                 4) Sarah O'Driscoll SO            
  7 Madison East  'A'                                     57.66  
     1) Taylor Hill SR                  2) Tenita Ryberg FR               
     3) Ninah Divine JR                 4) Charlotte Hudek SO             
     5) Maggie Douglas SO               6)                                
  8 Superior  'A'                                         57.67  
     1) Melissa Toland FR               2) Jessica Engstrom SO            
     3) Monica Sziron FR                4) Tay Boykin FR                  
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mikala Ferg               FR Chippewa Falls           57.40   2 
  2 Katie Steward             SO WI Rapids                59.50   1 
  3 Emmaline Dahl             FR Superior                 59.86   2 
  4 Kassidy Branning          SO D.C. Everest           1:00.17   1 
  5 Rachel Hernikl            SO D.C. Everest           1:00.90   2 
  6 Angelina McCormick        SO Fond du Lac            1:01.34   2 
  7 Kelsey Loos               JR Marshfield             1:01.87   2 
  8 Megan Hawks               FR WI Rapids              1:01.90   1 
  9 Mercede Antolak           FR Chippewa Falls         1:02.39   2 
 10 Megan Darrow              SO Bay Port               1:02.59   2 
 11 Clara Kennedy             SO D.C. Everest           1:03.01   2 
 12 Elizabeth Morrison        JR WI Rapids              1:05.38   1 
 13 Kali O'Neill              SO Superior               1:11.99   1 
 14 Rebecca Hall              SO WI Rapids              1:18.65   1 
 
Event 28  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marissa Schaber           SR D.C. Everest             49.26   3 
  2 Jen Anderson              FR Bay Port                 49.35   3 
  3 Ninah Divine              JR Madison East             50.80   3 
  4 Alli Divine               JR Madison East             51.44   3 
  5 Jenna Martin              SR Superior                 51.51   3 
  6 Janna Fjelstad            SO Chippewa Falls           51.94   3 
  7 Claire Jordan             FR Bay Port                 52.63   3 
  8 Kelly Carolfi             FR Marshfield               54.99   2 
  9 Kayla Burger              SR Chippewa Falls           55.01   2 
 10 Caitlin Shebesta          SO Bay Port                 55.47   1 
 11 Patricia Wilton           JR Madison East             56.00   3 
 12 Kylee Sinkula             SO D.C. Everest             57.30   2 
 13 Nikki Weis                JR Marshfield               57.99   2 
 14 Elizabeth Marik           SR Fond du Lac              58.13   1 
 15 Hayley Trzinski           JR WI Rapids                58.25   1 
 16 Kasey Dillingham          SR WI Rapids                58.66   2 
 17 Anne Tracy                JR Superior                 59.71   1 
 18 Errin GrossKreutz         SO WI Rapids                59.89   2 
 19 Susan Omoba               FR Marshfield             1:00.42   2 
 20 Tahra Kukuk               SR Chippewa Falls         1:01.35   1 
 21 Lindsey Sommer            SO Superior               1:02.16   1 
 
Event 29  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tali Bissing              FR Bay Port               2:40.45  
  2 Maria McQuillan           SO Bay Port               2:42.14  
  3 Erin Laughlin             SO Bay Port               2:43.26  
  4 Mikayla Honsa             FR Bay Port               2:46.59  
  5 Khalia Kulppi             SO D.C. Everest           2:58.87  
  6 Megan Hawks               FR WI Rapids              3:00.13  
  7 Bridget Stollfus          SO Fond du Lac            3:00.32  
  8 Annie Yao                 SO Marshfield             3:02.50  
  9 Ashleyn Sparks-Koch       FR WI Rapids              3:03.81  
 10 Erica Jensen              SO Bay Port               3:06.17  
 11 Malana Gehrke             SR D.C. Everest           3:06.29  
 12 Jenny Brenner             SR Fond du Lac            3:07.91  
 13 Courtney Nelson           FR Bay Port               3:08.89  
 14 Katie Steward             SO WI Rapids              3:13.68  
 15 Kaitlin Rommelfanger      JR Fond du Lac            3:36.68  
 
Event 30  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brooke Jameson            JR Bay Port               2:31.79  
  2 Marissa Peters            JR D.C. Everest           2:36.97  
  3 Lindsay Vandermause       SO Bay Port               2:38.96  
  4 Rachel Mikolas            FR Bay Port               2:41.03  
  5 Emily Knoll               SO D.C. Everest           2:41.62  
  6 Jessica Prock             SR Chippewa Falls         2:45.19  
  7 Sierra Servi-Sereno       SO Madison East           2:46.58  
  8 Tamika Tupta              FR Madison East           2:48.07  
  9 Nicole Dzikonski          FR Superior               2:49.72  
 10 Alexa Fritsch             SR Marshfield             2:49.75  
 11 Dani Sopiarz              JR Marshfield             2:51.08  
 12 Melissa Brix              FR Marshfield             2:51.21  
 13 Jennifer Keenan           FR D.C. Everest           2:51.39  
 14 Ashley Steinke            JR Chippewa Falls         2:54.64  
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Camen Haessig             JR WI Rapids                29.76   5 
  2 Kate Schumitsch           SO Marshfield               29.86   5 
  3 Becca Zugier              FR Chippewa Falls           31.07   5 
  4 Carley Hansen             FR Bay Port                 31.54   6 
  5 Rachel Hanke              SO D.C. Everest             31.99   5 
  6 Triston Pasono            FR Chippewa Falls           32.12   5 
  7 Katie Welsh               JR D.C. Everest             32.13   6 
  8 Hannah Halambeck          FR D.C. Everest             32.24   6 
  9 Tori Dorshorst            SR WI Rapids                32.30   4 
 10 Hannah Schultz            FR Bay Port                 32.35   4 
 11 Carma Palmer              JR D.C. Everest             32.37   3 
 12 Hattie Schutte            FR Bay Port                 32.57   6 
 13 Sarah Peters              FR Marshfield               32.81   5 
 14 Jessica Mayry             JR Chippewa Falls           33.07   5 
 15 Lindsey Keith             FR WI Rapids                33.19   1 
 16 Melanie Nuthals           FR D.C. Everest             33.40   3 
 17 Kathryn Erb               JR D.C. Everest             33.58   2 
 18 Ciara Haupt               FR Marshfield               33.73   4 
 19 Kim Johnson               SR Marshfield               33.74   3 
 20 Lindsey Peterson          SO D.C. Everest             34.40   3 
 20 Dayna Huber               SO WI Rapids                34.40   2 
 22 Kiley Bradfish            FR D.C. Everest             34.49   2 
 23 Sarina Hills-Black        SO Madison East             35.19   4 
 24 Sarah Kummer              FR D.C. Everest             36.04   2 
 25 Katie Andres              FR Marshfield               36.30   2 
 26 Brianna Kroll             SO D.C. Everest             36.50   1 
 27 Elizabeth Visgar          JR WI Rapids                36.94   2 
 28 Nicole Dzikonski          FR Superior                 37.62   6 
 29 Chloe Szemborski          FR Marshfield               37.76   3 
 30 Devon Stewart             FR Marshfield               40.07   1 
 
Event 32  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alyssa Pingel             JR D.C. Everest             28.03   3 
  2 Kayla Kolar               SO Bay Port                 28.14   3 
  3 Bisola Omoba              JR Marshfield               28.31   3 
  4 Brandi Cherek             SO Madison East             28.64   3 
  5 Arianna McCormick         JR Fond du Lac              28.79   2 
  6 Nikki Youngblood          SO Marshfield               29.47   3 
  7 Ashley Sternitzky         FR Marshfield               29.57   2 
  8 Elizabeth Weese           SR Chippewa Falls           29.91   2 
  9 Sydney Schneider          FR Chippewa Falls           29.97   1 
 10 Kim Piller                JR D.C. Everest             29.99   2 
 11 Rachel Berger             SR WI Rapids                30.10   1 
 12 Gabby Newman              FR Bay Port                 30.13   2 
 13 Erica Kleist              JR Bay Port                 30.31   2 
 14 Sam Schneider             JR Chippewa Falls           30.35   1 
 15 Erin Cole                 SO Fond du Lac              30.64   2 
 16 Haley Biolo               SO WI Rapids                31.12   1 
 17 Loren Abbrederis          FR WI Rapids                31.18   1 
 18 Carissa Welch             SO Superior                 33.17   1 
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Cheyenne Antell           FR D.C. Everest                DQ  
 -- Marissa Hanson            SO D.C. Everest                DQ  
 
Event 34  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Voss              FR Marshfield            11:53.18  
  2 Sarah Mauel               JR Bay Port              11:54.89  
  3 Gabrielle Pepin           JR Bay Port              11:57.57  
  4 Emily Kelly               JR Chippewa Falls        11:57.67  
  5 Jackie Liebl              SR D.C. Everest          12:36.84  
  6 Tiffany Masters           JR Fond du Lac           14:11.00  
  7 Marissa Cherek            SO D.C. Everest          14:11.24  
  8 Kali Krivenchuk           FR Superior              14:13.00  
  9 Teri Thompson             FR Superior              14:14.00  
 
Event 35  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bay Port  'A'                                       4:39.61  
     1) Lindsay Vandermause SO          2) Ali Monfre SO                  
     3) Tali Bissing FR                 4) Jen Anderson FR                
  2 D.C. Everest  'B'                                   4:44.34  
     1) Laura Christiansen FR           2) Stephanie Ravey JR             
     3) Emily Knoll SO                  4) Haley Nordlund FR              
  3 Bay Port  'B'                                       5:00.70  
     1) Olivia Biller FR                2) Mikayla Honsa FR               
     3) Megan Darrow SO                 4) Maria McQuillan SO             
  4 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                       5:24.55  
     1) Stacia Blystone JR              2) Emma Oleson SO                 
     3) Kelsey Kronholm FR              4) Ali Benda JR                   
 -- Wisconsin Rapids Lincoln  'B'                            DQ  
     1) Rebecca Hall SO                 2) Katy Saeger SO                 
     3) Hannah Webster-Mertens FR       4) Megan Doescher SO              
 
Event 36  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 D.C. Everest  'A'                                   4:17.79  
     1) Laura Meinhardt SR              2) Paige Kordonowy SO             
     3) Holly Solomon SO                4) Marissa Schaber SR             
  2 Bay Port  'A'                                       4:19.45  
     1) Gabby Newman FR                 2) Claire Jordan FR               
     3) Erica Kleist JR                 4) Brooke Jameson JR              
  3 Chippewa Falls  'A'                                 4:30.56  
     1) Janna Fjelstad SO               2) Sam Schneider JR               
     3) Ashley Steinke JR               4) Kristen Nowak SO               
  4 Fond du Lac  'A'                                    4:35.54  
     1) Leah Richter SO                 2) Erin Cole SO                   
     3) Shayna Williams FR              4) Shaquitae Moore FR             
  5 Madison East  'A'                                   4:42.17  
     1) Charlotte Hudek SO              2) Patricia Wilton JR             
     3) Brandi Cherek SO                4) Alli Divine JR                 
     5) Maggie Douglas SO               6) Tamika Tupta FR                
  6 Marshfield  'A'                                     4:44.59  
     1) Amanda Cousins JR               2) Miranda Snortheim SO           
     3) Meghan Padron SO                4) Ashley Sternitzky FR           
     5) Kacie Prickett FR               6) Alexa Fritsch SR               
  7 Wisconsin Rapids Lincoln  'A'                       4:57.35  
     1) Kasey Dillingham SR             2) Megan Galliford SR             
     3) Alissa Zaucha SO                4) Apryl Zimmerman SR             
  8 Superior  'A'                                       5:16.24  
     1) Carissa Welch SO                2) Kali Krivenchuk FR             
     3) Nicole Dzikonski FR             4) Anne Tracy JR                  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bay Port                   174        2) D.C. Everest              162.50
    3) Fond du Lac                 85        4) Marshfield                 82.33
    5) Madison East                71        6) Chippewa Falls             49.33
    7) Superior                    37        8) Wisconsin Rapids Lincoln   34.83
 
           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Bay Port                   136        2) Marshfield                131   
    3) D.C. Everest               124        4) Wisconsin Rapids Lincoln   87   
    5) Chippewa Falls              44        6) Fond du Lac                35   
    7) Superior                    15