Week 12: Honor Roll List For June 7, 2009 [D2, & D3]
Compiled by Dave Figi with help by Dave Lehmann
Janesville Parker High School

Compiling the Girls Honor Roll since 1994


http://www.wisconsintrackonline.com
HHT times are rounded UP to nearest 10th, then .24 is added. Source WISTFCA
The symbol 'å' indicates 'FAT' timing

The list below is for the week of June 1 - June 6. Results as of 6:00 AM on Sunday, June 7, 2009

2009 55m Events: D1-D3 | D2-D3


For more up-to-date results try the 'pdf' file for WEEK 12. Newspaper Media File

100m Dash D2 Record: 11.99 D3 Record: 12.2
12.20 Chelsey Simon å 12 Whitehall [D3 State Rec] 6/5 WIAA D3 Preliminaries
12.24 Laura Popanz 10 Clinton 4/24 Jim Church @ Brodhead
12.31 Maya Vazquez å 11 Arcadia 6/6 WIAA D2 Finals
12.34 Amber Leazer å 12 Milw Lutheran 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
12.40 Carlye Schuh å 12 Xavier 6/5 WIAA D2 Preliminaries
12.53 Ariel Kinlow å 10 Brown Deer 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
12.53 Aileen Lemanski å 12 Florence 5/29 D3 Sectional @ Marathon
12.54 Haley Kerkhoff 12 GB Notre Dame 4/14 Sheboygan North Dual
12.55 Aileen lemanski å 12 Florence 6/5 WIAA D3 Preliminaries
12.59 Raquel Ebbe å 9 Nekoosa 4/28 Wood Cnty Meet @ Marshfield
12.61 Deysha Smith-Jenkins 9 WFB Dominican 6/6 WIAA D2 Finals
12.61 Lauren Westerdahl å 11 Somerset 5/29 D2 Sectional @ Medford
12.64 Hilary Hughes 12 Wisconsin Heights 5/7 Pirate Invite @ Waterloo
12.68 Paige Wirkus å 12 Marathon 5/19 Marawood South @ Pittsville
12.70 Lauren Unser å 12 West Salem 5/16 Coulee Conf @ Viroqua
12.74 Jade Seales 9 Beloit Turner 4/24 Jim Church @ Brodhead
12.74 Bobbi Solum 12 Rice Lake 4/24 New Richmond Invitational
12.75 Jena Heidman å 9 Edgar 6/5 WIAA D3 Preliminaries
12.76 Maddie Skaalrud å 11 St Croix Central 5/29 D2 Sectional @ Medford
12.77 Lauren Westerdahl 11 Somerset 6/5 WIAA D2 Preliminaries
200m Dash D2 Record: 24.79 D3 Record: 25.14
24.97 Maya Vazquez å 11 Arcadia [Sch Recd] 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
25.28 Chelsey Simon å 12 Whitehall 5/29 D3 Sectional @ Bangor
25.32 Gretchen Homan å 11 Catholic Central 6/6 WIAA D3 Finals
25.42 Bria Halama å 10 Independence-Gil [prelims] 5/29 D3 Sectional @ Bangor
25.57 Jasmine Haines å 11 East Troy 6/6 WIAA D2 Finals
25.80 Deysha Smith-Jenkins å 9 WFB Dominican 5/26 D2 Regional @ KM Luth
25.84 Lauren Unser å 12 West Salem 6/6 WIAA D2 Finals
25.94 Carlye Schuh 11 Xavier 4/28 Xavier Quadrangular
25.95 Aileen Lemanski å 12 Florence 5/29 D3 Sectional @ Marathon
26.01 Lexie Schaffer å 11 Hilbert 5/29 D3 Sectional @ Princeton
26.04 Angelica Balderas 12 Mayville 5/7 Pirate Invite @ Waterloo
26.07 April Hanson å 11 Clintonville 6/5 WIAA D2 Preliminaries
26.14 Maggie Stevens å 12 Racine Lutheran 5/26 D3 Regional @ Deerfield
26.15 Alaina Murphy å 11 Seymour 4/30 Pulaski Invitational
26.20 Raquel Ebbe å 9 Nekoosa 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
26.24 Eileen Gehring å 10 Madison Edgewood 5/19 Northern Badger Conf
26.28 Haley Kerkhoff å 12 GB Notre Dame 5/19 FRCC @ Sheboygan So
26.37 Tia Novak å 11 East Troy 5/1 East Troy Invitational
26.51 Kallie Quinn 10 Arcadia 5/21 Norse Inv @ Whitehall
26.58 Paige Wirkus å 12 Marathon [prelims] 5/29 D3 Sectional @ Marathon
400m Dash D2 Record: 56.09 D3 Record: 56.15
0:56.37 Lauren Unser å 12 West Salem 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:56.46 Maya Vazquez å 11 Arcadia 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:56.53 April Hansen å 11 Clintonville 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:56.98 Alaina Murphy å 11 Seymour 6/6 WIAA D2 Finals
0:56.86 Bria Halama å 10 Independence-Gilmanton 6/5 WIAA D3 Preliminaries
0:57.16 Gretchen Homan å 11 Burlington Catholic 6/6 WIAA D3 Finals
0:57.34 Jamie Vandenberg å 12 Niagara 5/29 D3 Sectional @ Marathon
0:57.52 Kelly Stewart å 10 Amery 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:57.66 Tia Nowak å 11 East Troy 5/26 D2 Regional @ Cambridge
0:58.35 Emilie Kay å 11 Platteville 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
0:58.39 Laurel Raye å 12 Strugeon Bay 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:58.50 Carlye Schuh å 12 Xavier 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:58.58 Briana Dunkleberger å 10 Lake Mills 6/5 WIAA D2 Preliminaries
0:59.04 Shannon Klein 10 Brodhead-Juda 5/8 BDN Inv @ Beloit Turner
0:59.09 Katie Duggleby å 12 McFarland 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
0:59.14 Angelica Balderas 12 Mayville 5/7 Pirate Invite @ Waterloo
1:00.04 Jasmine Haines 11 East Troy 5/1 East Troy Invitational
1:00.16 Beth Rockhill å 12 Poynette 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
1:00.17 Kate Hein å 11 GB Notre Dame 5/19 FRCC @ Sheboygan So
1:00.18 Katherine Clonninger å 12 Weyauwega - Fr 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
800m Run D2 Record: 2:12.20 D3 Record: 2:13.29
2:14.36 Kelly Stewart å 10 Amery 6/5 WIAA D2 Finals
2:14.63 Jamie Vandenberg å 12 Niagara 6/5 WIAA D3 Finals
2:15.38 Courtney Oldenburg å 12 West Salem 6/5 WIAA D2 Finals
2:16.59 Maddy Haupert å 9 La Crosse Aquinas 6/5 WIAA D2 Finals
2:16.75 Elizabeth Simak å 11 Hayward 6/5 WIAA D2 Finals
2:16.99 Alexis Mikaelian 12 The Prairie School 6/5 WIAA D3 Finals
2:17.44 Tricia Serres å 9 Platteville 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
2:18.40 Kristin Lillie å 12 Brown Deer 6/5 WIAA D2 Finals
2:18.90 Natalie Jozik å 12 Wausau Newman 6/5 WIAA D3 Finals
2:19.61 Calla Karl å 10 Frederic 6/5 WIAA D3 Finals
2:19.91 Ashley Aune å 9 Gilbralter 6/5 WIAA D3 Finals
2:19.95 Ana Breit å 10 Pacelli 6/5 WIAA D3 Finals
2:19.96 Katie Raymond å 11 Pioneer Westfield 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
2:20.24 Emily Bacchuber å 10 Shorewood 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
2:21.67 Kylee Verhasselt å 10 Freedom 6/5 WIAA D2 Finals
2:21.86 Jerica Nelson å 11 Fennimore 6/5 WIAA D3 Finals
2:21.93 Macy Olson å 12 Ellsworth 5/29 D2 Sectional @ Medford
2:22.12 Cassie Wymer å 12 Brodhead Juda 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
2:22.74 Alaina Murphy 11 Seymour 5/5 Seymour Triangular
2:22.76 Shannon Nemetz å 11 Denmark 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
1600m Run D2 Record 4:48.37 D3 Record: 5:01.31
5:01.69 Brea Tinney å 12 Osceola 6/5 WIAA D2 Finals
5:02.52 Molly Seidel å 9 University Lake School 6/5 WIAA D3 Finals
5:02.62 Courtney Oldenburg å 12 West Salem 6/5 WIAA D2 Finals
5:02.75 Kayla Wagner å 12 Baldwin-Woodville 6/5 WIAA D2 Finals
5:03.36 Shannon Nemetz å 11 Denmark 6/5 WIAA D2 Finals
5:03.78 Carli Kronstedt å 11 Pittsville 6/5 WIAA D3 Finals
5:04.74 Alexis Mikaelian å 12 The Prairie School 5/26 D3 Regional @ Deerfield
5:04.99 Samantha Bluske å 12 Pardeville 6/5 WIAA D2 Finals
5:05.09 Allie Woodward å 10 GB Notre Dame 6/5 WIAA D2 Finals
5:06.14 Marya Haegler å 11 Winnebago Lutheran 6/5 WIAA D2 Finals
5:08.14 Sarah McMahon å 10 Colfax 6/5 WIAA D3 Finals
5:08.62 Karyn Genrich å 12 Two Rivers 6/5 WIAA D2 Finals
5:08.88 Emily Bacchuber å 10 Shorewood 6/5 WIAA D2 Finals
5:09.21 Morgan Sickles å 11 Catholic Memorial 6/5 WIAA D2 Finals
5:11.64 Elise Sigg å 12 Pecatonica-Argyle 6/5 WIAA D3 Finals
5:12.68 Maddy Haupert å 9 La Crosse Aquinas 6/5 WIAA D2 Finals
5:12.75 Hannah Frett å 11 Pewaukee 5/19 Woodland Conf @ Greenfield
5:16.94 Taylor Hickey å 11 Wisconsin Dells 6/5 WIAA D2 Finals
5:17.09 Annette Lemanski å 10 Florence 6/5 WIAA D3 Finals
5:18.62 Carissa Schneiter å 9 Mayville 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
3200m Run D2 Record: 10:33.43 D3 Record: 10:52.23
10:46.51 Brea Tinney å 12 Osceola 6/6 WIAA D2 Finals
10:46.87 Kayla Wagner å 12 Baldwin-Woodvile 6/6 WIAA D2 Finals
10:49.98 Molly Seidel å 9 University Lake School 6/6 WIAA D3 Finals
11:01.30 Samantha Bluske å 12 Pardeville 6/6 WIAA D2 Finals
11:04.69 Allie Woodward å 10 GB Notre Dame 6/6 WIAA D2 Finals
11:08.17 Morgan Sickles å 11 Catholic Memorial 6/6 WIAA D2 Finals
11:14.35 Alexis Mikaelian å 12 The Prairie School 6/6 WIAA D3 Finals
11:15.56 Karyn Genrich å 12 Two Rivers 6/6 WIAA D2 Finals
11:18.08 Carli Kronstedt å 11 Pittsville 6/6 WIAA D3 Finals
11:21.86 Marya Haegler å 11 Winnebago Lutheran 6/6 WIAA D2 Finals
11:22.31 Elise Sigg å 12 Pecatonica-Argyle 6/6 WIAA D3 Finals
11:22.32 MacKenzie Weber å 11 Oshkosh Lourdes 6/6 WIAA D3 Finals
11:22.52 Sarah McMahon å 10 Colfax 6/6 WIAA D3 Finals
11:23.41 Sara Hasenjager å 11 Sevastopol 6/6 WIAA D3 Finals
11:24.49 Courtney Oldenburg å 12 West Salem 5/7 SCC-Coulee @ Viroqua
11:34.14 Tricia Serres 9 Platteville 5/15 Tom Mueller @ Oregon
11:36.03 Caitlyn Dachelet å 9 Luxemburg-Casco 6/6 WIAA D3 Finals
11:38.34 Hannah Frett å 11 Pewaukee 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
11:38.50 Jessica Schmidt å 12 West De Pere 5/5 Marinette Invite
11:39.04 Jenna Long å 12 Platteville 4/7 Fennimore Triangular
100m HH D2 Record: 14.68 D3 Record: 14.63
15.00 Stephanie Zambrowicz å 12 Ripon 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
15.17 Erin Kline å 12 Luxemburg-Casco 6/6 WIAA D2 Finals
15.43 Shelia Opelt å 12 Neillsville 5/29 D2 Sectional @ Medford
15.49 Cheyenne Gray å 11 Independence-Gilman 6/6 WIAA D3 Finals
15.57 Teresa Rock å 10 Wausau Newman 6/6 WIAA D3 Finals
15.64 Alexa Lewin å 12 Freedom 6/6 WIAA D2 Finals
15.66 Asia Cheeks å 11 Brown Deer 6/5 WIAA D2 Preliminaries
15.70 Tessa Thurs å 9 Edgar 5/29 D3 Sectional @ Marathon
15.83 Gina Hanzlik å 12 Somerset 5/29 D2 Sectional @ Medford
15.83 Marissa Mahr å 10 Stanley - Boyd 5/29 D2 Sectional @ Medford
15.86 Christina Flandrick å 12 Somerset 5/29 D2 Sectional @ Medford
15.90 Annie Dahl å 12 Cashton 5/29 D3 Sectional @ Bangor
15.94 Danielle Dixon 12 Benton 5/18 Six Rivers Conf @ Platteville
15.95 Lydia Kuhl å 9 Ellsworth 5/29 D2 Sectional @ Medford
15.89 Amelia Campbell å 9 Sturgeon Bay 6/6 WIAA D2 Finals
15.96 Caitlin Thomson 10 Whitehall [prelims] 5/29 D3 Sectional @ Bangor
16.03 Keri Steinmetz å 11 Bloomer [prelims] 5/29 D2 Sectional @ Medford
16.05 Brittany Stepleton å 11 Wittenburg-Birnamwood 6/5 WIAA D2 Preliminaries
16.05 Alexia Horstmeier å 10 Random Lake 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
16.09 Sara Halpin å 10 Colfax 5/29 D3 Sectional @ Colfax
300m LH D3 Record: 43.75
45.35 Ashley Maxon å 12 Random Lake 6/6 WIAA D2 Finals
45.71 Tessa Thurs å 9 Edgar 6/6 WIAA D3 Finals
46.04 Megan Gwyn å 11 Northland Pines 6/6 WIAA D2 Finals
46.17 Shelia Opelt å 12 Neillsville 5/26 D2 Regional @ Colby
46.23 Amelia Campbell å 9 Sturgeon Bay 6/6 WIAA D2 Finals
46.31 Stephanie Zambrowicz å 12 Ripon 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
46.41 Teresa Rock å 10 Wausau Newman 6/6 WIAA D3 Finals
46.42 Justine Mehojah å 11 Seymour 5/15 Bay Conf Meet
46.60 Katie Langmeier å 11 Cuba City 6/6 WIAA D3 Finals
46.62 Taylor Olson å 9 La Crosse Aquinas 6/6 WIAA D2 Finals
46.64 Myriel Werner 9 Randolph-Cambria -Fr 5/8 Deerfield Track Classic
46.74 Jessi Smith å 12 Onalaska Luther 6/6 WIAA D3 Finals
46.74 Cheyanne Reglin å 12 Arcadia 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
46.83 Maggie Stevens å 12 Racine Lutheran 5/29 D3 Sectional @ Princeton
47.05 Lydia Kuhl å 9 Ellsworth 5/19 Middle Border @ Amery
47.15 Keturah Vangen å 12 Rio 6/6 WIAA D3 Finals
47.25 Jessica Will 9 Omro 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
47.42 Erin Kline å 12 Luxemburg-Casco 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
47.46 Marissa Mahr å 10 Stanley - Boyd 5/29 D2 Sectional @ Medford
47.50 Denay Hering å 11 Lake Mills 6/6 WIAA D2 Finals
4x1 Relay D2 Record: 49.35 D3 Record: 50.44
49.34 Somerset School Record 5/8 New Richmond Relays
49.49 Milwaukee Lutheran å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
50.44 Newman Catholic å D3 State Record 6/5 WIAA D3 Preliminaries
50.58 Catholic Memorial å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
50.69 Cashton å 6/5 WIAA D3 Preliominaries
50.77 Appleton Xavier å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
50.78 Edgar å 5/29 D3 Sectional @ Marathon
50.82 Rice Lake å 6/6 WIAA D2 Finals
51.12 Reedsville å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
51.22 Osceola å 6/6 WIAA D2 Finals
51.23 Frederic å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
51.24 Columbus 5/1 Baraboo Relays
51.31 Clinton å 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
51.31 Brown Deer å 5/5 Woodland Conf Relays
51.38 Sheboygan Falls å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
51.43 Wild Rose å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
51.44 Kettle Moraine Luth 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
51.46 Monroe å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
51.51 Eau Claire Regis å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
51.60 Black Hawk å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
4x2 Relay D2 Record: 1:43.93 D3 Record: 1:44.37
1:43.22 Milwaukee Lutheran å D2 Record 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:44.31 Omro å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:45.25 Wausau Newman å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
1:45.54 Arcadia å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:45.92 Somerset School Record 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:45.93 Catholic Memorial å 6/6 WIAA D2 Finals
1:46.30 GB Notre Dame å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:46.42 Edgar å 5/29 D3 Sectional @ Marathon
1:46.44 East Troy 5/8 BDN Inv @ Beloit Turner
1:46.61 Whitehall å 6/5 WIAA D3 Preliminaries
1:46.92 Cuba City å 5/29 D3 Sectional @ Bangor
1:47.02 Tomahawk å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:47.56 Kettle Moraine Luth å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:47.88 Prescott å 5/29 D2 Sectional @ Medford
1:47.89 Columbus å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
1:47.97 Bloomer å 5/29 D2 Sectional @ Medford
1:48.42 Southern Door å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
1:48.47 Lakeside Lutheran å 5/26 D2 Regional @ Cambridge
1:48.51 Brown Deer å 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
1:48.85 West De Pere 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4x4 Relay D2 Record: 3:58.13 D3 Record: 4:00.41
4:02.05 Seymour å 6/6 WIAA D2 Finals
4:03.03 Lake Mills å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:03.28 Arcadia å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
4:02.61 East Troy å 6/6 WIAA D2 Finals
4:03.84 GB Notre Dame å 6/6 WIAA D2 Finals
4:04.69 Clintonville å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:05.48 Lakeside Lutheran å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:05.82 Edgar å 6/6 WIAA D3 Finals
4:05.85 Newman Catholic å 6/6 WIAA D3 Finals
4:05.93 Milwaukee Lutheran å 5/26 D2 Regional @ KM Luth
4:06.35 Sturgeon Bay å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:06.51 Florence å 6/6 WIAA D3 Finals
4:06.77 Hayward å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:07.07 Independence-Gilmanton å 6/6 WIAA D3 Finals
4:07.20 Monroe å 6/5 WIAA D2 Preliminaries
4:07.42 Shorewood å 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
4:07.85 Brown Deer å 5/19 Woodland Conf @ Greenfield
4:08.29 Platteville å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
4:08.70 Kettle Moraine Luth å 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
4:09.15 Ellsworth å 5/19 Middle Border @ Amery
4x8 Relay D2 Record: 9:21.67 D3 Record: 9:39.67
09:30.24 West Salem å 6/6 WIAA D2 Finals
"09:38,96" Osceola å 6/6 WIAA D2 Finals
09:39.67 Frederic å D3 State Record 6/6 WIAA D3 Finals
09:42.36 Newman Catholic å 6/6 WIAA D3 Finals
09:42.82 Denmark å 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
09:43.74 Two Rivers å 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
09:43.81 Catholic Memorial å 6/6 WIAA D2 Finals
09:43.99 East Troy å 6/6 WIAA D2 Finals
09:44.89 Chilton å 6/6 WIAA D2 Finals
09:45.41 Freedom å 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
09:46.61 Pewaukee å 6/6 WIAA D2 Finals
09:46.71 Edgar å 6/6 WIAA D3 Finals
09:47.10 GB Notre Dame å 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
09:48.79 Pardeeville å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
09:49.14 Pittsville å 5/29 D3 Sectional @ Marathon
09:51.12 Amery å 6/6 WIAA D2 Finals
09:51.46 Monroe å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
09:53.04 Wisconsin Dells å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
09:55.48 Fennimore å 5/29 D3 Sectional @ Bangor
09:55.68 Platteville å 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
Shot Put D2 Record: 45' 1.50 D3 Record: 46' 07.25
46' 05.50 Jecel Gerner 12 Markesan [Sch Rec] 5/14 Poynette Invitational
46.04.75 Jessica Maroszek 11 Seymour 5/15 Bay Conf Meet
45' 06.00 Mary Theisen 12 Eau Claire Regis 5/1 Schultz Inv @ Arcadia
41' 10.00 Abby Lueck 12 Columbus [Sch Recd] 5/12 Lakeside Luth Triple Dual
41' 08.00 Lyndsey Thorpe 10 Stanley-Boyd [Sch Recd] 4/24 Augusta Invite
40' 11.50 Hannah Turnbull 12 Hayward 5/11 Hayward Invitational
40' 07.00 Nicole Flackey 12 Ladysmith 4/16 Hayward Invite
40' 02.00 Devin Stanford 11 Milwaukee Lutheran 5/1 Dan Benson @ Tosa West
39' 09.00 Kassi Kamps 12 Belmont 4/30 Cuba City Invitational
39' 02.25 Sheena Reed 11 Northland Pines 5/29 D2 Sectional @ Medford
39' 02.00 Mary Kurisch 12 West Salem 5/16 Coulee Conf @ Viroqua
39' 02.00 Shanai Guilder 12 Cambridge 5/8 Deerfield Classic
38' 11.50 Molly Griep 9 Whitewater 5/12 Whitewater Triple Dual
38' 11.00 Kathryn Koeck 11 Winneconne 5/1 Gil Frank @ Kimberly
38' 05.50 Caitie Zepczyk 11 Ashland 5/29 D2 Sectional @ Medford
38' 03.50 Stevey Schley 12 Algoma 6/5 WIAA D3 Finals
38' 00.00 Kirsten Walker 11 McFarland 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
37' 11.75 Haley Zakrzewski 10 Rosholt 5/29 D3 Sectional @ Marathon
37' 11.50 Megan Elloitt 12 Marathon 3/26 Marshfield Girls Invite
37' 01.50 Becky Madsen 12 Wisconsin Dells 4/24 Earl Gatzke @ Tomah
Discus D2 Record: 153' 11 D3 Record: 148' 09
164' 02 Jessica Maroszek 11 Seymour [Sch Rec] 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
154' 01 Brittany Alsum 12 Randolph-Cambria Fr 5/8 Deerfield Classic
151' 03 Mary Theisen 12 Eau Claire Regis 5/26 D3 Regional @ Colfax
146' 07 Shanai Guilder 12 Cambridge 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
142' 09 Mary Kurisch 12 West Salem 5/7 SCC-Coulee @ Viroqua
141' 02 Jecel Gerner 12 Markesan [Sch Recd] 5/14 Poynette Invitational
134' 02 Devin Stanford 11 Milwaukee Lutheran 4/25 Midwest Luth @ Chicago
132' 07 Steph Tweed 11 Marshall 5/5 Marshall Triple Dual
131' 06 Kathryn Koeck 11 Winneconne 5/18 Eastern Valley @ Ripon
130' 02 Hannah Turnbull 12 Hayward 5/26 D2 Regional @ Hayward
130' 00 Molly Griep 9 Whitewater 5/8 Tider Inv. @ Edgerton
129' 09 Caitie Zepczyk 11 Ashland 5/26 D2 Regional @ Hayward
127' 05 Megan Peterman 11 Clintonville 5/18 Eastern Valley @ Ripon
126' 05 Nicole Flackey 12 Ladysmith [Sch Recd] 5/7 Gilman Pentangular
124' 04 Jordan Lodel 11 Two Rivers 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
124' 02 Megan Elliott 12 Marathon 5/19 Marawood South @ Pittsville
123' 07 Elizabeth Zutz 12 Valders 5/8 Two Rivers Invitational
123' 05 Abby Martin 11 Chilton 5/5 Klinkner Inv @ Chilton
120' 08 Megan Elloitt 12 Marathon 4/28 Stratford Triangular
120' 06 Paige Garriga 10 Osceola 5/29 D2 Sectional @ Medford
Long Jump D2 Record: 18' 11.00 D3 Record: 18' 06.50
18' 10.00 Maya Vazquez 11 Arcadia [Meet/Sch Recd] 5/12 Fredrickson Inv @ Arcadia
18' 06.50 Aileen Lemanski 12 Florence [D3 State Recd] 6/5 WIAA D3 Finals
18' 05.25 Shelia Opelt 12 Neillsville 5/19 E Cloverbelt @ Colby
18' 04.00 Carlye Schuh 11 Xavier 6/5 WIAA D2 Finals
18' 00.00 Briana Dunkleberger 10 Lake Mills 4/25 Kewaskum Invitational
17' 09.75 Brooke Hinstorff 10 Lakeside Lutheran 6/5 WIAA D2 Finals
17' 08.00 Chelsey Simon 12 Whitehall 6/5 WIAA D3 Finals
17' 07.25 Kayla Simon 12 Eau Claire Regis 5/29 D3 Sectional @ Colfax
17' 07.00 Jessi Smith 12 Onalaska Luther 6/5 WIAA D3 Finals
17' 07.00 Cassey Hassentine 12 Sheboygan Area Lutheran 6/5 WIAA D3 Finals
17' 06.25 Christina Swangim 12 Chetek 4/30 Dual Meet @ Chetek
17' 06.00 Emily Kaiser 11 Cuba City 6/5 WIAA D3 Finals
17' 05.00 Michel Dunnington 11 Kettle Moraine Luth 5/26 D2 Regional @ KM Luth
17' 03.75 Jessi Smith 12 Onalaska Luther 5/26 D3 Regional @ Whitehall
17' 03.50 Alexx Schad 10 Milwaukee Lutheran 5/26 D2 Regional @ KM Luth
17' 02.75 Raquel Ebbe 9 Nekoosa 6/5 WIAA D2 Finals
17' 02.75 Gina Hanzlik 12 Somerset 5/26 D2 Regional @ Somerset
17' 02.00 Sami Haas 11 Waupun 4/24 Dodge Cnty Meet
17' 01.50 Chelsey Simon 12 Whitehall 5/29 D3 Sectional @ Bangor
17' 01.50 Christina Swangin 12 Chetek 5/19 HON Conf @ Northwestern
Triple Jump D2 Record: 38' 04.00 D3 Record 37' 03.00 1987 Triple Jump
37' 02.00 Bria Halama 10 Independence-Gilmanton 5/26 D3 Regional @ Whitehall
37' 00.50 Erika Suchla 12 Arcadia 6/6 WIAA D2 Finals
37' 00.25 Raquel Ebbe 9 Nekoosa 6/6 WIAA D2 Finals
36' 00.50 Alicia Potting 11 Somerset 6/6 WIAA D2 Finals
35' 11.25 Erin Kline 12 Luxemburg-Casco 5/8 Two Rivers Invite
35' 08.25 Krystal Sterling 12 Pewaukee 6/6 WIAA D2 Finals
35' 07.00 Anna Sudbury 9 Tomahawk 5/26 D2 Regional @ Colby
35' 05.50 Briana Dunkleberger 10 Lake Mills 5/29 D2 Sectional @ Whitewater
35' 04.50 Kiah Simon 12 Algoma 5/26 D3 Regional @ Algoma
35' 04.00 Hannah Mueller 12 Colby 5/19 E Cloverbelt @ Colby
35' 03.00 Chrissy Erickson 12 Osceola 6/6 WIAA D2 Finals
35' 02.25 Kate Hein 11 GB Notre Dame 5/19 FRCC @ Sheboygan So
35' 01.50 Kayla Simon 12 Eau Claire Regis [Sch Rec] 5/29 D3 Sectional @ Colfax
35' 01.50 Maggie Beal 10 Kenosha St. Joseph 3/24 Kenosha Cnty @ Bradford
35' 01.00 Kayla Ridgeman 11 Lakeside Lutheran 5/26 D2 Regional @ Cambridge
35' 01.00 Gina Hanzlik 12 Somerset 5/19 Middle Border @ Amery
35' 00.50 Casey Hasenstein 12 Sheboygan Area Luth 5/29 D3 Sectional @ Princeton
34' 10.00 Erin Kline 12 Luxemburg-Casco 5/15 Bay Conf Meet
34' 08.25 Emily Schuster 11 Newman Catholic [Sch Rec] 5/12 Wausau City Meet @ West
34' 07.25 Sarah Albert 12 Howards Grove 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
High Jump D2 Record: 5' 09.00 D3 Record: 5' 09.00
5' 09.00 Rachel Melum [D3 Recd] 11 Iola Scandanavia 6/5 WIAA D3 Finals
5' 09.00 Katie Langmeier 11 Cuba City 5/5 Cuba City Quad
5' 06.00 Lindsay Wiebe 12 Ashland [Sch Rec] 6/5 WIAA D2 Finals
5' 06.00 Kayla Ashland 11 Bloomer 5/26 D2 Regional @ Bloomer
5' 05.00 Emily Buchanan 12 Clinton 5/8 BDN Inv @ Beloit Turner
5' 05.00 Anna Soyck 10 Orfordville Parkview 5/8 BDN Inv @ Beloit Turner
5' 04.00 Jenna Breaker 10 Tigerton 6/5 WIAA D3 Finals
5' 04.00 Elizabeth Axell 10 Wrightstown [Sch Recd] 6/5 WIAA D2 Finals
5' 04.00 Rachel Aumann 12 Racine Lutheran 5/29 D3 Sectional @ Princeton
5' 04.00 Anne Rauschert 10 Wayland Academy 5/29 D3 Sectional @ Princeton
5' 04.00 Jessica Powers 9 Lake Mills 5/8 Deerfield Classic
5' 04.00 Megan Marfilius 12 Wauzeka-Steubin 5/2 Ginger Morrey @ Riverdale
5' 03.00 Jessie Welch 9 West Salem 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
5' 03.00 Addie Rauschert 10 Wayland Academy 5/26 D3 Regional @ Princeton
5' 03.00 Richelle Rainey 10 Palmyra-Eagle 5/16 Rock Valley Conf
5' 03.00 Kortney Morrin 10 Grantsburg 4/27 Webster Invite
5' 03.00 Brittany Schaefer 11 Valders 3/20 Sheboygan North Inv
5' 02.00 Kayla Simon 12 Eau Claire Regis 6/5 WIAA D3 Finals
5' 02.00 Syvia Gay 10 Evansville 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
5' 02.00 Madison Snider 11 Madison Edgewood 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
Pole Vault D2 Record: 12' 03 D3 Record: 11' 00
11' 06.00 Dani Vetesnik 11 Richland Center 6/6 WIAA D2 Finals
11' 06.00 Christina Flandrick 12 Somerset [Sch Record] 5/14 Park/Cottage Grove [MN] Inv
11' 00.00 Jessica Martell 11 Osceola 6/6 WIAA D2 Finals
11' 00.00 Meaghan Tomasiewicz 12 Monroe 5/29 D2 Sectional @ Boscobel
11' 00.00 Shea Sweeney [Meet Recd] 12 Edgerton [Sch Recd] 5/8 Tider Inv @ Edgerton
10' 09.00 Carmen Johnson 11 Osseo-Fairchild [Sch Rec] 4/28 Fr Mack Relays @ EC Regis
10' 06.00 Cheyanne Reglin 12 Arcadia 6/6 WIAA D2 Finals
10' 06.00 Kelsey Temanson 12 Stratford 6/6 WIAA D3 Finals
10' 06.00 Faryn Wirkus 9 Edgar 6/6 WIAA D3 Finals
10' 03.00 Stephanie Peters 12 Bangor 6/6 WIAA D3 Finals
10' 03.00 Ashley Effa 11 Seymour 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers
10' 03.00 Alyna Muldoon 11 New Holstein 5/18 Eastern Wisconsin Conf
10' 03.00 Sami Haas 11 Waupun 4/24 Dodge Cnty Meet
10' 00.00 Paige Van Rixel 12 Marathon 6/6 WIAA D3 Finals
10' 00.00 Amber Rogers 11 Deerfield 5/29 D3 Sectional @ Princeton
10' 00.00 Hannah Pospyhalla 11 Edgar 5/29 D3 Sectional @ Marathon
10' 00.00 Kelly Tomfohrde 10 Auburndale 5/26 D2 Regional @ Colby
10' 00.00 Taryn McKeeth 12 Arcadia 5/12 Fredrickson Inv @ Arcadia
10' 00.00 Samantha Schade 12 Edgerton 4/18 Rock Valley Relays
09' 09.00 Alaina Murphy 11 Seymour 5/29 D2 Sectional @ Two Rivers

HHT times are rounded UP to higher tenth
HHT times have .24 added

FAT times that are the same are listed first.
Automatic times in the same tenth take precedence over hand times [Over 1 lap]
FAT times are rounded UP to the higher 100ths if the time is given in 1000ths
FAT /Automatic times are indicated by the 'å' symbol
Source: 'Big Green Book' from editors of Track and Field News [Page 138]
We list the top twenty performances by date. Thus if two performances
are the same, the most recent performance is listed first.
In all events performances drop off the list as newer
performances with the same time/distance are made.
We make every effort to be accurate. However, if you find
a name not spelled correctly or a performance that is wrong
please contact us so that we can change the error.


e-Mail:
info@wisconsintrackonline.com

Web site
www.wisconsintrackonline.com