Licensed to Portage High School -WI     HY-TEK's Meet Manager 4/4/2017 09:31 PM
                       Columbia County Invite - 4/2/2016                       
                                Bob Mael Field                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Wisconsin Dells  'A'                               10:53.68  
     1) Jaled, Monica                   2) Campbell, Taylor               
     3) Hickey, Kennedy                 4) Cunningham, Lindsay            
  2 Columbus  'A'                                      11:33.48  
     1) Derr, Natalie                   2) Stadler, Abbey                 
     3) Morris, Caroline                4) Ott, Kiersten                  
  3 Pardeeville  'A'                                   12:00.26  
     1) Brouette, Callie                2) Guenther, Addisyn              
     3) Kirchmeier, Nadiya              4) McGuire, Kierra                
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Portage  'A'                                        9:18.77  
     1) Hoege, Josiah                   2) Jones, Tyler                   
     3) Monfort, Max                    4) Kruse, Jeromy                  
  2 Pardeeville  'A'                                    9:50.89  
     1) Horton, Brody                   2) Ott, Jacob                     
     3) Trahms, Jack                    4) Stollfus, Seth                 
  3 Reedsburg Area  'A'                                10:22.90  
     1) Calixto-Martinez, Alex          2) Gall, Alex                     
     3) Rhinehart, Kyle                 4) Stelling, Brendon              
  4 Columbus  'A'                                      10:28.31  
     1) Weisman, Mason                  2) Herschleb, Teagan              
     3) Roche, Sean                     4) Denk, Cale                     
  5 Columbus  'B'                                      10:48.34  
     1) Weirough, Jon                   2) Steuer, Isaac                  
     3) Loppnow, Denis                  4) Littel, Zach                   
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Livingston, Brooke           Adams-Friend             16.58   2 
  2 Hutzler, Jordyn              Rio                      16.65   2 
  3 Kemnitz, Abby                Westfield/Mo             17.41   2 
  4 Patrick, Erica               Columbus                 18.22   2 
  5 Dynes, Grace                 Columbus                 19.08   1 
  6 Zittel, Taylor               Columbus                 19.41   2 
  7 Reed, Emily                  Rio                      20.10   2 
  8 VandenLangenberg, Emma       Wisconsin De             20.33   2 
  9 Preston, Sidney              Pardeeville              20.36   2 
 10 Gesteland, Ally              Reedsburg Ar             20.65   1 
 11 Davis, Clara                 Reedsburg Ar             20.78   1 
 12 Thiel, MacKenzie             Adams-Friend             20.95   1 
 13 Stensrud, Sierra             Portage                  20.99   1 
 14 Bechard, Alaina              Nekoosa                  21.03   2 
 15 Womble, Sydney               Reedsburg Ar             21.11   1 
 16 Basten, Ada                  Columbus                 21.48   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Perry, Tanner                Columbus                 16.27   2 
  2 Connelly, Austin             Westfield/Mo             16.59   2 
  3 Steuck, Dillon               Westfield/Mo             16.91   2 
  4 Bauer, Jared                 Portage                  16.95   1 
  5 Dregney, Jacob               Reedsburg Ar             17.01   2 
  6 Brown, Tobias                Reedsburg Ar             17.51   2 
  7 Livingston, Kyle             Adams-Friend             17.90   1 
  8 Pisula, Brett                Nekoosa                  19.10   1 
  9 Brown, Zeb                   Reedsburg Ar             19.21   1 
 10 Johnson, Evan                Westfield/Mo             19.33   1 
 11 Crary, Nick                  Reedsburg Ar             19.42   2 
 12 Platt, Maverick              Wisconsin De             20.21   1 
 13 Steiner, Travis              Reedsburg Ar             20.34   2 
 14 Haswell, Bryce               Reedsburg Ar             20.77   2 
 15 Hofmeister, Victor           Nekoosa                  20.89   2 
 16 Copus, Trayzen               Reedsburg Ar             22.31   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schyvinck, Brooklyn          Reedsburg Ar             12.87   6 
  2 Mace, Jenna                  Wisconsin De             13.46   6 
  3 Ott, Haley                   Pardeeville              13.77   6 
  4 Schmitt, Rachel              Reedsburg Ar             14.13   6 
  5 Tylka, Stephanie             Wisconsin De             14.20   6 
  6 Veglahn, Allison             Portage                  14.38   3 
  7 Bronk, Aryanah               Reedsburg Ar             14.43   5 
  8 Smith, Sidney                Columbus                 14.52   6 
  9 Ales, Sydney                 Rio                      14.52   5 
 10 Christensen, Sarah           Reedsburg Ar             14.69   6 
 11 O'Leary, Riley               Portage                  14.69   1 
 12 Ekern, Alyssa                Columbus                 14.90   5 
 13 Severson, Riley              Columbus                 14.95   6 
 14 Peters, Morgan               Adams-Friend             14.98   5 
 15 Dishman, Cali                Adams-Friend             15.16   1 
 16 Mayer, Molly                 Reedsburg Ar             15.28   5 
 17 Asp, Hailey                  Reedsburg Ar             15.44   6 
 18 Olson, Savanah               Columbus                 15.53   5 
 19 Schultz, Tori                Reedsburg Ar             15.54   2 
 20 Hon, Haley                   Portage                  15.55   2 
 21 Penz, Eva                    Reedsburg Ar             15.58   4 
 22 Prellwitz, Lauren            Wisconsin De             15.67   2 
 23 Julson, Katelyn              Portage                  15.73   2 
 24 Lang, Taryn                  Columbus                 15.77   4 
 25 Austin, Alyssa               Adams-Friend             15.79   3 
 26 Birkholz, Sydney             Wisconsin De             15.86   1 
 27 Leatherberry, Molly          Reedsburg Ar             15.86   2 
 28 Harkner, Abbagail            Portage                  16.18   2 
 29 Humke, Makela                Portage                  16.23   1 
 30 Arneson, Carrie              Wisconsin De             16.27   2 
 31 Erdman, Justyna              Nekoosa                  16.31   5 
 32 Emerson, Isabelle            Wisconsin De             16.33   2 
 33 Weichert, Lizzy              Nekoosa                  16.37   5 
 34 Rice, Topanga                Westfield/Mo             16.45   3 
 35 Rozenkvit, Evelyn            Wisconsin De             16.56   3 
 36 Fahrenkrug, Tristin          Westfield/Mo             16.56   4 
 37 Amend, Sophie                Portage                  16.70   3 
 38 Moen, Cambrie                Rio                      16.74   3 
 39 Winiecki, Taylor             Portage                  16.74   1 
 40 Hamburg, Jade                Reedsburg Ar             16.80   4 
 41 Morrison, Arianna            Pardeeville              17.03   3 
 42 O'Leary, Keeley              Portage                  17.09   1 
 43 Atkinson, Kim                Wisconsin De             17.21   1 
 44 Fellin, Franziska            Nekoosa                  17.46   4 
 45 Janisch, Kira                Columbus                 17.81   3 
 46 Klitzing, Elli               Portage                  17.90   1 
 47 Stojak, Mykalla              Nekoosa                  18.75   4 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Trenton               Nekoosa                  11.55   8 
  2 Coughlin, Noah               Columbus                 11.57   8 
  3 Nelson, Mack                 Reedsburg Ar             11.64   8 
  4 Smith, Trevor                Nekoosa                  11.68   7 
  5 Hirst, Colin                 Wisconsin De             11.76   8 
  6 Runnels, Alex                Westfield/Mo             11.84   6 
  7 Williams, Micah              Westfield/Mo             11.86   6 
  8 Parker, Alvin                Adams-Friend             11.92   7 
  9 Henry, Peyton                Columbus                 12.09   8 
 10 Hill, Jamal                  Columbus                 12.21   6 
 11 Hensler, Trey                Columbus                 12.24   7 
 12 Randle, Dillion              Pardeeville              12.33   8 
 13 Doherty, Matt                Portage                  12.37   3 
 14 Kaiser, Chase                Reedsburg Ar             12.42   7 
 15 Ringelstetter, Jake          Portage                  12.51   3 
 16 Krause, Ryan                 Portage                  12.52   2 
 17 Horn, Alexander              Portage                  12.54   1 
 18 Waldo, Ben                   Columbus                 12.59   5 
 19 Pikula, John                 Wisconsin De             12.61   6 
 20 Martin, Keegan               Reedsburg Ar             12.62   7 
 21 Tikkannen, CJ                Adams-Friend             12.76   7 
 22 Tolzman, Kirk                Reedsburg Ar             12.77   7 
 23 Marshall, Tanner             Rio                      12.89   3 
 24 Williams, Isaha              Adams-Friend             12.94   5 
 25 Koenecke, Joe                Reedsburg Ar             13.12   7 
 26 MacKinnis, Darius            Wisconsin De             13.13   6 
 27 Kolar, Kendrick              Nekoosa                  13.21   5 
 28 Gundrum, Lucas               Westfield/Mo             13.24   4 
 29 Thurber, Blaze               Nekoosa                  13.24   6 
 30 D'Anza, Hayden               Adams-Friend             13.29   4 
 31 Harms, Robert                Portage                  13.31   2 
 32 Galloway, Kayleb             Wisconsin De             13.34   3 
 33 Brown, Adam                  Wisconsin De             13.35   5 
 34 O'Connell, Daniel            Portage                  13.37   3 
 35 Campbell, Alex               Columbus                 13.39   5 
 36 McKeel, Bret                 Nekoosa                  13.41   6 
 37 Marquard, Angga              Wisconsin De             13.42   5 
 38 Dahlke, Kevin                Westfield/Mo             13.49   4 
 39 Liegel, James                Portage                  13.52   1 
 40 Rodriguez, Joel              Reedsburg Ar             13.66   5 
 41 DeJesus, Andres              Reedsburg Ar             13.75   6 
 42 Gulrud, Michael              Adams-Friend             13.78   2 
 43 Johnson, Kris                Wisconsin De             13.86   4 
 44 Menke, Carver                Westfield/Mo             13.86   4 
 45 Goodwin, Jed                 Adams-Friend             13.92   2 
 46 Bulin, David                 Reedsburg Ar             13.98   5 
 47 Trahms, James                Pardeeville              14.09   4 
 48 Fuerstenberg, Matthew        Columbus                 14.34   4 
 49 Maxwell, Connor              Columbus                 14.52   4 
 50 Samson, Jordyn               Adams-Friend             14.82   3 
 51 Harms, Josh                  Portage                  14.97   1 
 52 Cabrera, Adan                Wisconsin De             15.04   1 
 53 Reilly, Seth                 Portage                  15.10   3 
 54 Wollyung, Nick               Adams-Friend             15.13   3 
 55 Gunderson, Sam               Wisconsin De             15.15   2 
 56 Amend, Mitchell              Portage                  15.57   2 
 57 Baker, Dawson                Portage                  20.78   2 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Flyte, Mikayla               Westfield/Mo           5:53.65  
  2 Wimmer, Greta                Wisconsin De           6:08.82  
  3 Campbell, Taylor             Wisconsin De           6:09.77  
  4 Kirchmeier, Nadiya           Pardeeville            6:30.58  
  5 Brouette, Callie             Pardeeville            6:40.37  
  6 Shortreed, Anika             Portage                6:42.59  
  7 Hahn, Gretchen               Columbus               6:47.39  
  8 Beaver, Anna                 Adams-Friend           7:24.68  
  9 Gearhart, Katie              Adams-Friend           8:08.58  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schulz, Pablito              Wisconsin De           5:08.72  
  2 Kruse, Jeromy                Portage                5:11.83  
  3 McKinney, Jason              Nekoosa                5:12.34  
  4 Monfort, Max                 Portage                5:18.39  
  5 Eidenschink, Nick            Nekoosa                5:25.22  
  6 Brunner, Noah                Reedsburg Ar           5:27.56  
  7 Horton, Brody                Pardeeville            5:48.54  
  8 Burns, Cody                  Pardeeville            5:50.31  
  9 Loppnow, Denis               Columbus               5:57.26  
 10 Weisman, Mason               Columbus               5:59.14  
 11 Francis, Tyler               Portage                6:10.77  
 12 Littel, Zach                 Columbus               6:11.00  
 13 Metzler, Connor              Portage                6:19.60  
 14 Bork, Kyler                  Adams-Friend           7:03.21  
 15 Achterberg, Easton           Pardeeville            7:03.78  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rio  'A'                                            1:57.64   2 
     1) Ales, Sydney                    2) Quist, Karyssa                 
     3) Hutzler, Dakota                 4) Hinzman, Mira                  
  2 Nekoosa  'A'                                        1:57.85   1 
     1) Christenson, Rene               2) Moffett, Gwen                  
     3) Schmidt, McKenna                4) Seipel, Emma                   
  3 Wisconsin Dells  'A'                                2:00.41   1 
     1) Johnson, Abby                   2) Pakos, Caroline                
     3) Bates, Jamie                    4) Hickey, Kennedy                
  4 Westfield/Montello  'A'                             2:01.26   2 
     1) Johnston, Claudia               2) Smith, Elizabeth               
     3) Fahrenkrug, Tristin             4) Kemnitz, Abby                  
  5 Columbus  'A'                                       2:04.43   2 
     1) Roberts, Chloe                  2) Motiashova, Margarita          
     3) Ekern, Alyssa                   4) Smith, Sidney                  
  6 Portage  'A'                                        2:08.50   2 
     1) Stensrud, Sierra                2) Considine, Heidi               
     3) Briggs, Morgan                  4) O'Leary, Keeley                
  7 Columbus  'B'                                       2:10.42   2 
     1) Olson, Savanah                  2) Basten, Ada                    
     3) Schultz, Alannis                4) Lang, Taryn                    
  8 Reedsburg Area  'A'                                 2:15.01   1 
     1) Bass, Isabelle                  2) Zibell, Brooke                 
     3) Wagner, Sabrina                 4) Wilks, Ally                    
  9 Pardeeville  'A'                                    2:17.53   2 
     1) Arnett, Madisyn                 2) Killoran, Georgia              
     3) Morrison, Arianna               4) Osterhaus, Ashton              
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wisconsin Dells  'A'                                1:46.40   1 
     1) Pikula, John                    2) MacKinnis, Darius              
     3) Brown, Adam                     4) Isaacson, Chester              
  2 Rio  'A'                                            1:47.46   1 
     1) Johnson, Dakota                 2) Larson, Nick                   
     3) Marshall, Tanner                4) Richardson, Carson             
  3 Reedsburg Area  'A'                                 1:52.91   2 
     1) Bulin, David                    2) DeJesus, Andres                
     3) Lybert, Lawrence                4) Manthey, Austin                
  4 Columbus  'A'                                       1:53.50   2 
     1) Hill, Jamal                     2) Fuerstenberg, Matthew          
     3) Maxwell, Connor                 4) Lor, Kyle                      
  5 Portage  'A'                                        1:57.34   2 
     1) Liegel, James                   2) McTier, Gavin                  
     3) Bauer, Jared                    4) Amend, Mitchell                
 -- Adams-Friendship  'A'                                    DQ   1 
     1) Kasten, Tucker                  2) Livingston, Kyle               
     3) Tikkannen, CJ                   4) Parker, Alvin                  
 -- Westfield/Montello  'A'                                  DQ   2 
     1) Tabbert, Ryan                   2) Williams, Micah                
     3) Freeze, Paiton                  4) Runnels, Alex                  
 -- Pardeeville  'A'                                         DQ   2 
     1) Brandner, Bailey                2) Moe, Colm                      
     3) Nassett, Andrew                 4) SanEmeterio, Hayden            
 -- Reedsburg Area  'B'                                      DQ   2 
     1) Gunder, Riley                   2) Kaiser, Chase                  
     3) Kohlmeyer, Matt                 4) Rodriguez, Rafael              
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schyvinck, Brooklyn          Reedsburg Ar           1:01.68   3 
  2 Weishaar, Kaity              Westfield/Mo           1:09.74   3 
  3 Flyte, Mikayla               Westfield/Mo           1:09.82   3 
  4 Wimmer, Greta                Wisconsin De           1:09.84   2 
  5 Derr, Natalie                Columbus               1:09.98   3 
  6 Severson, Olivia             Columbus               1:13.62   3 
  7 Mayer, Molly                 Reedsburg Ar           1:13.86   3 
  8 Rocha, Mary                  Reedsburg Ar           1:13.89   3 
  9 Larson, Kristan              Rio                    1:14.11   2 
 10 Kurtenbach-Wench, Kaelyn     Reedsburg Ar           1:14.60   3 
 11 Peters, Morgan               Adams-Friend           1:17.45   1 
 12 Severson, Riley              Columbus               1:17.75   2 
 13 Lentz, Alexis                Pardeeville            1:19.71   1 
 14 Warren, Libby                Adams-Friend           1:20.67   2 
 15 Borden, Stephanie            Adams-Friend           1:22.73   2 
 16 Weichert, Lizzy              Nekoosa                1:26.33   1 
 17 Erdman, Justyna              Nekoosa                1:29.21   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wiesen, Marky                Nekoosa                  52.18   4 
  2 Rapisarda, Luke              Reedsburg Ar             52.69   4 
  3 Statz, Victor                Reedsburg Ar             54.53   4 
  4 Ernstmeyer, Wayde            Reedsburg Ar             56.13   4 
  5 Hoege, Josiah                Portage                  56.86   2 
  6 Slaght, Travis               Wisconsin De             57.15   4 
  7 Kasten, Tucker               Adams-Friend             57.30   4 
  8 Slaght, Chad                 Adams-Friend           1:00.03   1 
  9 Meiller, Alex                Westfield/Mo           1:02.78   4 
 10 Baker, Zane                  Westfield/Mo           1:02.84   3 
 11 Reese, Brody                 Nekoosa                1:03.11   3 
 12 Klafke, Ayden                Portage                1:04.74   1 
 13 D'Anza, Hayden               Adams-Friend           1:05.83   2 
 14 Tredinnick, Noah             Portage                1:06.73   1 
 15 Roche, Sean                  Columbus               1:06.86   3 
 16 Chen, Kevin                  Adams-Friend           1:08.31   2 
 17 Heitman, Austin              Adams-Friend           1:10.88   2 
 18 Gray, Cole                   Portage                1:14.70   2 
 19 Wollyung, Nick               Adams-Friend           1:15.42   2 
 20 Kinzler, Kaleb               Portage                1:17.62   1 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wisconsin Dells  'A'                                  57.25   2 
     1) Tylka, Stephanie                2) Pakos, Caroline                
     3) Bates, Jamie                    4) Nelson, Tessa                  
  2 Columbus  'A'                                         57.45   2 
     1) Roberts, Chloe                  2) Motiashova, Margarita          
     3) Ekern, Alyssa                   4) Smith, Sidney                  
  3 Rio  'A'                                              57.52   2 
     1) Ales, Sydney                    2) Hutzler, Jordyn                
     3) Hinzman, Mira                   4) Baerwolf, Savannah             
  4 Nekoosa  'A'                                          57.63   2 
     1) Moffett, Gwen                   2) Schmidt, McKenna               
     3) Seipel, Emma                    4) Christenson, Rene              
  5 Portage  'A'                                          58.26   2 
     1) O'Leary, Riley                  2) Briggs, Morgan                 
     3) Veglahn, Allison                4) Hon, Haley                     
  6 Reedsburg Area  'A'                                   59.30   2 
     1) Christensen, Sarah              2) Bronk, Aryanah                 
     3) Womble, Sydney                  4) Schmitt, Rachel                
  7 Columbus  'B'                                       1:00.47   1 
     1) Olson, Savanah                  2) Basten, Ada                    
     3) Schultz, Alannis                4) Lang, Taryn                    
  8 Portage  'B'                                        1:03.46   1 
     1) Amend, Sophie                   2) Harkner, Abbagail              
     3) Julson, Katelyn                 4) Winiecki, Taylor               
  9 Pardeeville  'A'                                    1:04.33   2 
     1) Arnett, Madisyn                 2) Killoran, Georgia              
     3) Morrison, Arianna               4) Osterhaus, Ashton              
 10 Wisconsin Dells  'B'                                1:04.70   1 
     1) Birkholz, Sydney                2) Arneson, Carrie                
     3) Rozenkvit, Evelyn               4) Atkinson, Kim                  
 11 Reedsburg Area  'B'                                 1:05.14   1 
     1) Hamburg, Jade                   2) Leatherberry, Molly            
     3) Ondersma, Taylor                4) Penz, Eva                      
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Reedsburg Area  'A'                                   46.91   2 
     1) Nelson, Mack                    2) Dennis, Sam                    
     3) Creviston, Gavin                4) Martin, Keegan                 
  2 Portage  'A'                                          49.10   2 
     1) Briggs, Trent                   2) Doherty, Matt                  
     3) LaVigne, Parker                 4) Ringelstetter, Jake            
  3 Pardeeville  'A'                                      49.61   2 
     1) Brandner, Bailey                2) Moe, Colm                      
     3) Nassett, Andrew                 4) Randle, Dillion                
  4 Nekoosa  'A'                                          49.85   2 
     1) Decorah, Quincy                 2) Kolar, Kendrick                
     3) Thurber, Blaze                  4) Pisula, Brett                  
  5 Rio  'A'                                              50.00   1 
     1) Larson, Nick                    2) Johnson, Dakota                
     3) Marshall, Tanner                4) Lamke, Zach                    
  6 Columbus  'A'                                         50.05   2 
     1) Waldo, Ben                      2) Hill, Jamal                    
     3) Lor, Oryan                      4) Campbell, Alex                 
  7 Portage  'B'                                          51.28   1 
     1) Horn, Alexander                 2) O'Connell, Daniel              
     3) Miller, Travis                  4) Krause, Ryan                   
  8 Reedsburg Area  'B'                                   53.13   1 
     1) Brown, Zeb                      2) Rodriguez, Joel                
     3) Tolzman, Kirk                   4) Lee, Ethan                     
  9 Wisconsin Dells  'A'                                  55.89   2 
     1) Marquard, Angga                 2) Galloway, Kayleb               
     3) Cabrera, Adan                   4) Gunderson, Sam                 
 10 Adams-Friendship  'A'                                 56.67   2 
     1) Bays, Collin                    2) Geist, Thomas                  
     3) Sampson, Jordyn                 4) Ysquierdo, Adonis              
 -- Westfield/Montello  'A'                                 DNF   2 
     1) Tabbert, Ryan                   2) Williams, Micah                
     3) Meyer, Jared                    4) Runnels, Alex                  
 
Event 17  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Livingston, Brooke           Adams-Friend             49.26   3 
  2 Hutzler, Dakota              Rio                      49.26   3 
  3 Brouette, Mikayla            Pardeeville              52.85   3 
  4 Considine, Heidi             Portage                  52.87   2 
  5 Patrick, Erica               Columbus                 53.46   3 
  6 Reed, Emily                  Rio                      55.17   3 
  7 Dynes, Grace                 Columbus                 55.24   2 
  8 Smith, Elizabeth             Westfield/Mo             55.79   3 
  9 Davis, Clara                 Reedsburg Ar             59.42   2 
 10 Stensrud, Sierra             Portage                1:01.89   2 
 11 Thiel, MacKenzie             Adams-Friend           1:02.19   2 
 12 Shillinglaw, Anna            Westfield/Mo           1:02.36   3 
 13 Gesteland, Ally              Reedsburg Ar           1:03.78   1 
 14 Womble, Sydney               Reedsburg Ar           1:05.27   1 
 
Event 18  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dregney, Jacob               Reedsburg Ar             43.12   3 
  2 Bauer, Jared                 Portage                  43.95   1 
  3 Perry, Tanner                Columbus                 44.24   3 
  4 Pisula, Brett                Nekoosa                  45.19   3 
  5 Steuck, Dillon               Westfield/Mo             45.38   3 
  6 Nassett, Andrew              Pardeeville              47.12   3 
  7 Haswell, Bryce               Reedsburg Ar             48.99   3 
  8 Cherney, Chase               Reedsburg Ar             49.62   2 
  9 Steiner, Travis              Reedsburg Ar             49.88   2 
 10 Hofmeister, Victor           Nekoosa                  51.81   2 
 11 Johnson, Evan                Westfield/Mo             51.84   3 
 12 SanEmeterio, Hayden          Pardeeville              52.33   2 
 13 Copus, Trayzen               Reedsburg Ar             52.90   2 
 14 Goodwin, Jed                 Adams-Friend             54.44   1 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaled, Monica                Wisconsin De           2:35.38   2 
  2 Stadler, Abbey               Columbus               2:42.14   2 
  3 Kuss, Alyssa                 Adams-Friend           2:43.60   2 
  4 DeLapp, Josie                Pardeeville            2:51.66   2 
  5 Molnar, Savannah             Columbus               2:53.30   2 
  6 Larson, Kristan              Rio                    3:00.08   2 
  7 Shortreed, Anika             Portage                3:00.42   1 
  8 Wilks, Ally                  Reedsburg Ar           3:14.33   1 
  9 Bass, Isabelle               Reedsburg Ar           3:15.92   1 
 10 O'Grady, isabelle            Portage                3:22.63   1 
 11 Beaver, Anna                 Adams-Friend           3:24.96   2 
 12 Moyotl-Hernandez, Janet      Portage                3:25.95   1 
 13 Anderson, Alexis             Columbus               3:47.56   2 
 14 Gearhart, Katie              Adams-Friend           3:51.04   1 
 15 Chase, Kaitlyn               Adams-Friend           3:54.43   1 
 16 Kamrath, Jennifer            Pardeeville            4:10.32   1 
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cummings, Payton             Westfield/Mo           2:06.31   2 
  2 Jenkins, Jordan              Westfield/Mo           2:10.66   2 
  3 Halvensleben, Derek          Reedsburg Ar           2:16.80   2 
  4 Trahms, Jack                 Pardeeville            2:21.12   2 
  5 McKinney, Jason              Nekoosa                2:25.28   2 
  6 Horton, Brody                Pardeeville            2:26.20   2 
  7 Burns, Cody                  Pardeeville            2:28.96   1 
  8 Ramos, Nathan                Adams-Friend           2:29.09   1 
  9 Hicks, Tim                   Adams-Friend           2:29.90   1 
 10 Welch, Bailey                Wisconsin De           2:31.73   1 
 11 Brunner, Noah                Reedsburg Ar           2:32.81   2 
 12 Rhinehart, Kyle              Reedsburg Ar           2:39.40   2 
 13 Bright, Mason                Rio                    2:41.06   1 
 14 Roche, Sean                  Columbus               2:41.45   2 
 15 Weirough, Jon                Columbus               2:41.54   2 
 16 Lybert, Lawrence             Reedsburg Ar           2:42.17   1 
 17 Tredinnick, Noah             Portage                2:43.03   1 
 18 Calixto-Martinez, Alex       Reedsburg Ar           2:43.72   1 
 19 Goodwin, Jed                 Adams-Friend           2:44.11   1 
 20 Searles, Wyatt               Westfield/Mo           2:45.23   2 
 21 Francis, Tyler               Portage                2:45.43   1 
 22 Chen, Kevin                  Adams-Friend           2:48.77   1 
 23 Heitman, Austin              Adams-Friend           2:53.00   1 
 24 Steuer, Isaac                Columbus               2:57.63   1 
 25 Bork, Kyler                  Adams-Friend           3:01.92   1 
 26 Achterberg, Easton           Pardeeville            3:02.85   1 
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schyvinck, Brooklyn          Reedsburg Ar             26.63   5 
  2 Graham, Jada                 Rio                      28.46   4 
  3 Zittel, Taylor               Columbus                 28.66   5 
  4 Mace, Jenna                  Wisconsin De             28.93   5 
  5 Ott, Haley                   Pardeeville              30.21   4 
  6 Quist, Karyssa               Rio                      30.40   3 
  7 Good, Melissa                Westfield/Mo             31.03   3 
  8 Roberts, Chloe               Columbus                 31.29   4 
  9 Bronk, Aryanah               Reedsburg Ar             31.54   5 
 10 Christensen, Sarah           Reedsburg Ar             31.95   4 
 11 Mayer, Molly                 Reedsburg Ar             31.97   5 
 12 Dishman, Cali                Adams-Friend             32.18   1 
 13 Severson, Riley              Columbus                 32.23   4 
 14 Asp, Hailey                  Reedsburg Ar             32.38   5 
 15 Peters, Morgan               Adams-Friend             32.56   3 
 16 Emerson, Isabelle            Wisconsin De             33.90   1 
 17 Prellwitz, Lauren            Wisconsin De             33.91   1 
 18 Arneson, Carrie              Wisconsin De             33.97   1 
 19 Fahrenkrug, Tristin          Westfield/Mo             34.15   2 
 20 Leatherberry, Molly          Reedsburg Ar             34.88   4 
 21 Humke, Makela                Portage                  35.07   1 
 22 Weichert, Lizzy              Nekoosa                  35.37   3 
 23 Erdman, Justyna              Nekoosa                  35.67   3 
 24 Schultz, Tori                Reedsburg Ar             35.83   2 
 25 Rozenkvit, Evelyn            Wisconsin De             36.13   1 
 26 Zoltowski, Alexia            Adams-Friend             36.40   1 
 27 Hamburg, Jade                Reedsburg Ar             36.88   4 
 28 Birkholz, Sydney             Wisconsin De             36.97   1 
 29 Atkinson, Kim                Wisconsin De             37.13   2 
 30 Klitzing, Elli               Portage                  38.11   2 
 31 Janisch, Kira                Columbus                 39.18   2 
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rapisarda, Luke              Reedsburg Ar             23.62   6 
  2 Parker, Alvin                Adams-Friend             24.66   6 
  3 Ernstmeyer, Wayde            Reedsburg Ar             24.74   6 
  4 Hirst, Colin                 Wisconsin De             24.86   6 
  5 Statz, Victor                Reedsburg Ar             24.94   5 
  6 Henry, Peyton                Columbus                 25.06   6 
  7 Gunder, Riley                Reedsburg Ar             25.12   6 
  8 Doherty, Matt                Portage                  25.76   2 
  9 Horn, Alexander              Portage                  25.78   2 
 10 Christofferson, Matt         Adams-Friend             26.38   5 
 11 Meyer, Jared                 Westfield/Mo             26.46   3 
 12 Tabbert, Ryan                Westfield/Mo             26.51   5 
 13 McKeel, Bret                 Nekoosa                  26.67   3 
 14 Howe, Carter                 Portage                  27.09   1 
 15 Brandner, Bailey             Pardeeville              27.20   4 
 16 Gundrum, Lucas               Westfield/Mo             27.29   3 
 17 Kolar, Kendrick              Nekoosa                  27.34   4 
 18 Galloway, Kayleb             Wisconsin De             27.42   1 
 19 Kohlmeyer, Matt              Reedsburg Ar             27.58   5 
 20 Harms, Robert                Portage                  27.74   2 
 21 Dahlke, Kevin                Westfield/Mo             28.08   3 
 22 Meiller, Alex                Westfield/Mo             28.11   2 
 23 Marquard, Angga              Wisconsin De             28.23   5 
 24 Rodriguez, Joel              Reedsburg Ar             28.99   4 
 25 Johnson, Kris                Wisconsin De             29.19   3 
 26 Menke, Carver                Westfield/Mo             29.54   2 
 27 Fuerstenberg, Matthew        Columbus                 29.76   3 
 28 Maxwell, Connor              Columbus                 30.63   4 
 29 McTier, Gavin                Portage                  30.80   1 
 30 Cabrera, Adan                Wisconsin De             31.44   2 
 31 Harms, Josh                  Portage                  31.76   2 
 32 Gunderson, Sam               Wisconsin De             34.78   2 
 
Event 23  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cunningham, Lindsay          Wisconsin De          12:31.81  
  2 Ott, Kiersten                Columbus              13:35.12  
  3 Guenther, Addisyn            Pardeeville           14:06.53  
  4 Lentz, Alexis                Pardeeville           15:49.54  
  5 Morris, Caroline             Columbus              16:19.00  
 
Event 24  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Tyler                 Portage               11:21.63  
  2 Schulz, Pablito              Wisconsin De          11:28.99  
  3 Ramos, Nathan                Adams-Friend          11:44.39  
  4 Frozene, Ryley               Westfield/Mo          11:46.25  
  5 Gall, Alex                   Reedsburg Ar          12:30.06  
  6 Denk, Cale                   Columbus              12:36.72  
  7 Stollfus, Seth               Pardeeville           12:55.38  
  8 Engelbrecht, Andrew          Wisconsin De          13:05.54  
  9 Ott, Jacob                   Pardeeville           13:26.25  
 10 Sumwalt, Parker              Portage               13:43.62  
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rio  'A'                                            4:28.39  
     1) Hutzler, Dakota                 2) Hinzman, Mira                  
     3) Reed, Emily                     4) Graham, Jada                   
  2 Wisconsin Dells  'A'                                4:31.07  
     1) Hickey, Kennedy                 2) Jaled, Monica                  
     3) Campbell, Taylor                4) Pakos, Caroline                
  3 Columbus  'A'                                       4:35.76  
     1) Moore, Sydney                   2) Derr, Natalie                  
     3) Severson, Olivia                4) Stadler, Abbey                 
  4 Columbus  'B'                                       4:39.82  
     1) Molnar, Savannah                2) Zittel, Taylor                 
     3) Motiashova, Margarita           4) Patrick, Erica                 
  5 Westfield/Montello  'A'                             4:41.24  
     1) Kemnitz, Abby                   2) Johnston, Claudia              
     3) Smith, Elizabeth                4) Weishaar, Kaity                
  6 Pardeeville  'A'                                    4:42.44  
     1) Brouette, Callie                2) McGuire, Kierra                
     3) Ott, Haley                      4) Brouette, Mikayla              
  7 Adams-Friendship  'A'                               4:51.35  
     1) Livingston, Brooke              2) Kuss, Alyssa                   
     3) Warren, Libby                   4) Thiel, MacKenzie               
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Columbus  'A'                                       3:42.29   2 
     1) Perry, Tanner                   2) Hensler, Trey                  
     3) Henry, Peyton                   4) Coughlin, Noah                 
  2 Reedsburg Area  'A'                                 3:44.39   2 
     1) Ernstmeyer, Wayde               2) Gunder, Riley                  
     3) Statz, Victor                   4) Rapisarda, Luke                
  3 Westfield/Montello  'A'                             3:55.06   2 
     1) Steuck, Dillon                  2) Baker, Zane                    
     3) Jenkins, Jordan                 4) Cummings, Payton               
  4 Adams-Friendship  'A'                               3:59.11   1 
     1) Christofferson, Matt            2) Livingston, Kyle               
     3) Williams, Isaha                 4) Kasten, Tucker                 
  5 Portage  'A'                                        4:00.19   2 
     1) Briggs, Trent                   2) Hoege, Josiah                  
     3) Kruse, Jeromy                   4) Monfort, Max                   
  6 Reedsburg Area  'B'                                 4:01.76   1 
     1) Halvensleben, Derek             2) Haswell, Bryce                 
     3) Peters, Austin                  4) Cherney, Chase                 
  7 Pardeeville  'A'                                    4:01.96   2 
     1) Burns, Cody                     2) Lindert, Ryan                  
     3) SanEmeterio, Hayden             4) Trahms, Jack                   
  8 Wisconsin Dells  'A'                                4:03.88   2 
     1) Pikula, John                    2) MacKinnis, Darius              
     3) Brown, Adam                     4) Ravenscroft, Cade              
  9 Columbus  'B'                                       4:11.41   1 
     1) Weisman, Mason                  2) Waldo, Ben                     
     3) Herschleb, Teagan               4) Lor, Oryan                     
 10 Rio  'A'                                            4:20.74   2 
     1) Lamke, Zach                     2) Johnson, Dakota                
     3) Bright, Mason                   4) Richardson, Carson             
 11 Columbus  'C'                                       4:32.48   1 
     1) Littel, Zach                    2) Weirough, Jon                  
     3) Steuer, Isaac                   4) Loppnow, Denis                 
 
Event 27  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Briggs, Morgan               Portage                5-00.00  
  2 Quist, Karyssa               Rio                    4-10.00  
  3 Dynes, Grace                 Columbus               4-08.00  
  3 Shillinglaw, Anna            Westfield/Mo           4-08.00  
  3 Moore, Sydney                Columbus               4-08.00  
  3 Hutzler, Jordyn              Rio                    4-08.00  
  7 Bula-Freeman, Ayziah         Adams-Friend           4-06.00  
  7 Pakos, Caroline              Wisconsin De           4-06.00  
  7 Preston, Sidney              Pardeeville            4-06.00  
  7 Leet, Melissa                Portage                4-06.00  
 11 Reed, Emily                  Rio                    4-04.00  
 11 Wagner, Sabrina              Reedsburg Ar           4-04.00  
 13 Bates, Jamie                 Wisconsin De           4-02.00  
 14 Killoran, Georgia            Pardeeville            4-00.00  
 14 Gumz, Alexandra              Portage                4-00.00  
 -- Stensrud, Sierra             Portage                     NH  
 -- Sydow, Erin                  Columbus                    NH  
 -- Wilks, Ally                  Reedsburg Ar                NH  
 
Event 28  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Connelly, Austin             Westfield/Mo           5-10.00  
  2 Stollfus, Seth               Pardeeville            5-08.00  
  2 Perry, Tanner                Columbus               5-08.00  
  4 Bierman, Bryce               Reedsburg Ar           5-06.00  
  4 Lindert, Ryan                Pardeeville            5-06.00  
  4 Brown, Tobias                Reedsburg Ar           5-06.00  
  4 Crary, Nick                  Reedsburg Ar           5-06.00  
  8 Briggs, Trent                Portage                5-04.00  
  8 Wiesen, Marky                Nekoosa                5-04.00  
  8 Randle, Dillion              Pardeeville            5-04.00  
 11 Steiner, Travis              Reedsburg Ar           5-02.00  
 11 Ravenscroft, Cade            Wisconsin De           5-02.00  
 11 Rodriguez, Rafael            Reedsburg Ar           5-02.00  
 11 Richardson, Carson           Rio                    5-02.00  
 11 Tikkannen, CJ                Adams-Friend           5-02.00  
 11 Herschleb, Teagan            Columbus               5-02.00  
 17 Brown, Zeb                   Reedsburg Ar           5-00.00  
 17 Livingston, Kyle             Adams-Friend           5-00.00  
 -- Anderson, Evan               Columbus                    NH  
 -- Peters, Austin               Reedsburg Ar                NH  
 -- Dennis, Sam                  Reedsburg Ar                NH  
 -- LaVigne, Parker              Portage                     NH  
 -- Rowe, Brandon                Rio                         NH  
 -- Klafke, Ayden                Portage                     NH  
 -- Gray, Cole                   Portage                     NH  
 -- Miller, Travis               Portage                     NH  
 -- Steuck, Dillon               Westfield/Mo                NH  
 -- Howe, Carter                 Portage                     NH  
 
Event 29  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Demunck, Elizabeth           Adams-Friend           8-06.00  
  2 Guenther, Tabitha            Portage                6-06.00  
  2 Johnson, Abby                Wisconsin De           6-06.00  
  4 Hahn, Gretchen               Columbus               6-00.00  
  4 Julson, Katelyn              Portage                6-00.00  
 -- Amend, Sophie                Portage                     NH  
 -- O'Grady, isabelle            Portage                     NH  
 -- Rocha, Mary                  Reedsburg Ar                NH  
 -- Harkner, Abbagail            Portage                     NH  
 -- Kurtenbach-Wench, Kaelyn     Reedsburg Ar                NH  
 -- Davis, Clara                 Reedsburg Ar                NH  
 -- Fay, Tori                    Pardeeville                 NH  
 -- Wagner, Sabrina              Reedsburg Ar                NH  
 -- Schultz, Alannis             Columbus                    NH  
 -- Gesteland, Ally              Reedsburg Ar                NH  
 -- Morrison, Arianna            Pardeeville                 NH  
 -- Anderson, Alexis             Columbus                    NH  
 
Event 30  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nelson, Mack                 Reedsburg Ar          12-03.00  
  2 Connelly, Austin             Westfield/Mo          10-06.00  
  2 Hicks, Tim                   Adams-Friend          10-06.00  
  4 Kruschke, Nick               Wisconsin De          10-00.00  
  4 Ott, Jacob                   Pardeeville           10-00.00  
  6 Eurich, Destin               Westfield/Mo           9-00.00  
  6 Briggs, Trent                Portage                9-00.00  
  6 Trahms, Jack                 Pardeeville            9-00.00  
  6 Lindert, Ryan                Pardeeville            9-00.00  
 10 Roche, Sean                  Columbus               8-06.00  
 11 Amend, Mitchell              Portage                8-00.00  
 11 Anderson, Evan               Columbus               8-00.00  
 11 Virgin, Zachary              Columbus               8-00.00  
 11 O'Connell, Daniel            Portage                8-00.00  
 11 Lor, Kyle                    Columbus               8-00.00  
 16 Lor, Oryan                   Columbus               7-06.00  
 16 Kaiser, Chase                Reedsburg Ar           7-06.00  
 16 Rodriguez, Rafael            Reedsburg Ar           7-06.00  
 19 Campbell, Alex               Columbus               7-00.00  
 19 Harms, Robert                Portage                7-00.00  
 19 LaVigne, Parker              Portage                7-00.00  
 -- Menke, Carver                Westfield/Mo                NH  
 -- Lybert, Lawrence             Reedsburg Ar                NH  
 -- Gall, Alex                   Reedsburg Ar                NH  
 -- Freeze, Paiton               Westfield/Mo                NH  
 -- Meiller, Alex                Westfield/Mo                NH  
 -- Christofferson, Matt         Adams-Friend                NH  
 -- Loppnow, Denis               Columbus                    NH  
 -- Williams, Isaha              Adams-Friend                NH  
 -- Baker, Dawson                Portage                     NH  
 -- Reilly, Seth                 Portage                     NH  
 -- Thurber, Blaze               Nekoosa                     NH  
 
Event 31  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Connelly, Austin             Westfield/Mo          19-09.00  
  2 Coughlin, Noah               Columbus              19-08.00  
  3 Nelson, Mack                 Reedsburg Ar          19-06.00  
  4 Hoege, Josiah                Portage               19-02.00  
  5 Tikkannen, CJ                Adams-Friend          18-06.00  
  6 Brown, Tobias                Reedsburg Ar          18-01.00  
  7 Pisula, Brett                Nekoosa               17-06.00  
  8 Ringelstetter, Jake          Portage               17-04.00  
  9 Smith, Trenton               Nekoosa               17-03.00  
 10 Kasten, Tucker               Adams-Friend          17-00.00  
 10 Liegel, James                Portage               17-00.00  
 12 Doherty, Matt                Portage               16-09.00  
 12 Brown, Zeb                   Reedsburg Ar          16-09.00  
 14 Hirst, Colin                 Wisconsin De          16-03.00  
 15 Gundrum, Lucas               Westfield/Mo          16-01.00  
 16 Christofferson, Matt         Adams-Friend          15-11.00  
 17 Herschleb, Teagan            Columbus              15-10.00  
 17 Bright, Mason                Rio                   15-10.00  
 17 Horn, Alexander              Portage               15-10.00  
 20 Williams, Isaha              Adams-Friend          15-03.00  
 20 Hensler, Trey                Columbus              15-03.00  
 22 Lamke, Zach                  Rio                   14-10.00  
 23 Metzler, Connor              Portage               14-05.00  
 23 McKinney, Jason              Nekoosa               14-05.00  
 25 Lutter, Matt                 Wisconsin De          14-02.00  
 26 Francis, Tyler               Portage               13-05.00  
 27 Campbell, Alex               Columbus              13-01.00  
 28 Chen, Kevin                  Adams-Friend          12-01.00  
 29 Kinzler, Kaleb               Portage               11-01.00  
 -- Dennis, Sam                  Reedsburg Ar                ND  
 
Event 32  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brouette, Mikayla            Pardeeville           16-05.00  
  2 Mace, Jenna                  Wisconsin De          16-01.00  
  3 Schyvinck, Brooklyn          Reedsburg Ar          15-09.00  
  4 Hutzler, Dakota              Rio                   15-04.00  
  5 Graham, Jada                 Rio                   15-02.00  
  6 Kemnitz, Abby                Westfield/Mo          14-09.00  
  7 Severson, Riley              Columbus              14-05.00  
  8 Seipel, Emma                 Nekoosa               14-04.00  
  9 Roberts, Chloe               Columbus              14-03.00  
 10 Schmidt, McKenna             Nekoosa               14-02.00  
 11 Molnar, Savannah             Columbus              13-11.00  
 12 Schmitt, Rachel              Reedsburg Ar          13-10.00  
 13 Veglahn, Allison             Portage               13-09.00  
 14 Ott, Haley                   Pardeeville           13-08.00  
 15 Nelson, Tessa                Wisconsin De          13-07.00  
 16 Shillinglaw, Anna            Westfield/Mo          13-03.00  
 17 Bula-Freeman, Ayziah         Adams-Friend          13-02.00  
 18 Dishman, Cali                Adams-Friend          13-01.00  
 18 Demunck, Elizabeth           Adams-Friend          13-01.00  
 20 O'Leary, Riley               Portage               13-00.00  
 21 Asp, Hailey                  Reedsburg Ar          12-08.00  
 22 Zittel, Taylor               Columbus              12-06.00  
 23 Motiashova, Margarita        Columbus              12-03.00  
 23 Thiel, MacKenzie             Adams-Friend          12-03.00  
 25 Arneson, Carrie              Wisconsin De          12-01.00  
 26 Bass, Isabelle               Reedsburg Ar          11-10.00  
 27 Harkner, Abbagail            Portage               11-08.00  
 28 Hon, Haley                   Portage               11-07.00  
 28 Rocha, Mary                  Reedsburg Ar          11-07.00  
 28 Birkholz, Sydney             Wisconsin De          11-07.00  
 31 Julson, Katelyn              Portage               11-03.00  
 32 Braker-Robbins, Chloe        Columbus              11-01.00  
 32 Chase, Kaitlyn               Adams-Friend          11-01.00  
 32 Schultz, Tori                Reedsburg Ar          11-01.00  
 35 Klitzing, Elli               Portage               10-06.00  
 35 O'Leary, Keeley              Portage               10-06.00  
 37 Moen, Cambrie                Rio                   10-00.00  
 38 Winiecki, Taylor             Portage                9-11.00  
 -- Smith, Sidney                Columbus                    ND  
 -- Janisch, Kira                Columbus                    ND  
 -- Coughlin, Ireland            Columbus                    ND  
 -- Severson, Olivia             Columbus                    ND  
 
Event 33  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brouette, Mikayla            Pardeeville           34-10.00  
  2 Mace, Jenna                  Wisconsin De          31-08.00  
  3 Hutzler, Jordyn              Rio                   31-02.00  
  4 Patrick, Erica               Columbus              30-09.50  
  5 Johnston, Claudia            Westfield/Mo          30-09.00  
  6 Good, Melissa                Westfield/Mo          29-10.00  
  7 Kuss, Alyssa                 Adams-Friend          28-11.00  
  8 Brouette, Callie             Pardeeville           28-05.50  
  9 Basten, Ada                  Columbus              28-04.00  
 10 Dynes, Grace                 Columbus              28-00.00  
 11 Kurtenbach-Wench, Kaelyn     Reedsburg Ar          27-09.00  
 11 Bechard, Alaina              Nekoosa               27-09.00  
 13 Molnar, Savannah             Columbus              26-03.00  
 14 Severson, Olivia             Columbus              25-11.00  
 15 Guenther, Tabitha            Portage               25-05.00  
 16 Gumz, Alexandra              Portage               24-11.00  
 
Event 34  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coughlin, Noah               Columbus              40-01.00  
  2 Lindert, Ryan                Pardeeville           39-05.50  
  3 Bierman, Bryce               Reedsburg Ar          37-06.50  
  4 Henry, Peyton                Columbus              37-03.00  
  5 Bauer, Jared                 Portage               37-01.00  
  6 Slaght, Chad                 Adams-Friend          36-09.00  
  7 Hirst, Colin                 Wisconsin De          36-08.00  
  7 Brown, Tobias                Reedsburg Ar          36-08.00  
  9 Rodriguez, Rafael            Reedsburg Ar          36-07.50  
 10 Ravenscroft, Cade            Wisconsin De          36-02.00  
 11 Dregney, Jacob               Reedsburg Ar          36-00.00  
 12 Waldo, Ben                   Columbus              35-09.00  
 13 Anderson, Evan               Columbus              35-07.50  
 14 Kohlmeyer, Matt              Reedsburg Ar          35-03.00  
 15 Crary, Nick                  Reedsburg Ar          35-02.00  
 16 Haswell, Bryce               Reedsburg Ar          35-01.00  
 17 Lee, Ethan                   Reedsburg Ar          34-10.50  
 18 Liegel, James                Portage               34-08.00  
 19 Geist, Thomas                Adams-Friend          33-02.00  
 20 Hensler, Trey                Columbus              32-08.00  
 21 Cherney, Chase               Reedsburg Ar          32-07.00  
 22 Meiller, Alex                Westfield/Mo          31-07.00  
 23 Hoege, Isaiah                Portage               30-06.50  
 24 Gulrud, Michael              Adams-Friend          30-06.00  
 25 Stout, Jonah                 Portage               27-06.00  
 
Event 35  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dynes, Alex                  Columbus              36-04.50  
  2 Tourdot, Caelan              Wisconsin De          32-05.00  
  3 Considine, Heidi             Portage               32-03.00  
  4 Sampson, McKenzie            Rio                   30-07.00  
  5 Larson, Kristan              Rio                   30-01.50  
  6 Schultz, Rakelle             Portage               29-04.50  
  7 Baerwolf, Savannah           Rio                   29-03.00  
  8 Klubertanz, Aspen            Pardeeville           28-04.00  
  9 Lange, Riley                 Wisconsin De          26-07.00  
 10 Kowalk, Emily                Portage               26-04.00  
 11 Westlake, Claire             Columbus              26-00.00  
 12 Jacobitz, McKenzie           Nekoosa               25-09.50  
 13 Jisa, Tess                   Wisconsin De          25-05.00  
 14 Osterhaus, Ashton            Pardeeville           25-03.50  
 15 Crotty, DaKotah              Pardeeville           25-02.00  
 16 Huber, Megan                 Columbus              25-00.00  
 17 Henry, Brice                 Wisconsin De          24-11.00  
 18 Amundson, Mikayla            Nekoosa               24-09.00  
 19 Warren, Libby                Adams-Friend          24-08.50  
 20 Lochner, Brittany            Portage               24-07.50  
 21 Miller, Emily                Reedsburg Ar          24-02.50  
 22 Flackey, Kelly               Wisconsin De          23-06.00  
 23 Austin, Alyssa               Adams-Friend          23-02.50  
 24 Sydow, Erin                  Columbus              23-01.00  
 25 Koran, Ashley                Adams-Friend          23-00.00  
 26 Locke, Sabrina               Westfield/Mo          22-11.00  
 26 Frystak, McKenna             Portage               22-11.00  
 28 Wimmer, Greta                Wisconsin De          22-08.00  
 29 Gilbertson, Emily            Wisconsin De          22-07.50  
 30 Rhode, Nadia                 Portage               22-02.00  
 31 Njeru, Stephanie             Columbus              22-01.50  
 32 O'Keefe, Molly               Columbus              21-07.50  
 33 Fess, Zoe                    Wisconsin De          21-01.00  
 34 Bartz, Raven                 Wisconsin De          20-10.50  
 35 Dawson, Raven                Adams-Friend          20-02.50  
 36 Zoltowski, Alexia            Adams-Friend          20-01.00  
 37 Coughlin, Ireland            Columbus              20-00.00  
 38 Kroeger, Abby                Reedsburg Ar          19-11.50  
 39 Smith, Nicole                Portage               19-07.00  
 40 Humke, Camryn                Portage               19-01.50  
 41 Anderson, Jasmine            Adams-Friend          18-11.00  
 42 Stojak, Mykalla              Nekoosa               18-02.00  
 43 Hamilton, Emma               Adams-Friend          17-08.50  
 
Event 36  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Seltzner, Joshua             Columbus              55-03.00  
  2 Zimmerman, Seth              Portage               40-08.00  
  3 Grimes, Justin               Columbus              40-06.50  
  4 Dietz, Matthew               Reedsburg Ar          38-07.50  
  5 McGlynn, Jake                Reedsburg Ar          38-06.50  
  6 Kittleson, Matthew           Westfield/Mo          38-00.50  
  7 Champagne, Hugh              Reedsburg Ar          38-00.00  
  8 Lichte, Joseph               Reedsburg Ar          36-09.50  
  8 Andres, Tanner               Reedsburg Ar          36-09.50  
 10 Coughlin, Samuel             Columbus              36-08.00  
 11 Virgin, Zachary              Columbus              36-04.00  
 12 Smith, Jacob                 Columbus              36-03.00  
 13 Statz, Joe                   Reedsburg Ar          35-09.00  
 14 Mead, Joshua                 Portage               35-07.00  
 15 Katze, Adam                  Pardeeville           35-04.00  
 16 Cordero, Mario               Columbus              35-00.00  
 17 Funmaker, Kody               Wisconsin De          34-11.00  
 18 Koenecke, Joe                Reedsburg Ar          34-09.50  
 19 Runnels, Alex                Westfield/Mo          34-08.50  
 20 Hoege, Isaiah                Portage               34-07.50  
 21 Isaacson, Chester            Wisconsin De          34-05.00  
 22 Kolman, Thomas               Columbus              34-04.00  
 23 Bays, Collin                 Adams-Friend          34-03.50  
 24 Geist, Thomas                Adams-Friend          34-03.00  
 25 Coughlin, Kevin              Wisconsin De          34-00.00  
 26 Holtan, Cole                 Portage               33-01.00  
 27 Walls, Jason                 Reedsburg Ar          32-10.00  
 28 Steiner, Skyler              Columbus              32-09.50  
 29 Anderson, Dylan              Pardeeville           32-05.00  
 30 Baker, Zane                  Westfield/Mo          32-00.00  
 31 Moe, Colm                    Pardeeville           31-05.50  
 32 Miranda, Miguel              Columbus              30-05.00  
 33 Roche, James                 Columbus              30-02.50  
 34 Eckel, Peyton                Columbus              29-10.50  
 35 Janke, Logan                 Wisconsin De          29-07.00  
 36 Emerson, Jeffrey             Columbus              29-05.00  
 37 Pfaff, Cuyler                Portage               29-02.00  
 38 Thelan, Liam                 Columbus              29-00.00  
 39 Miller, Isiah                Portage               28-11.00  
 40 Gildenzoph, Brendan          Nekoosa               27-05.00  
 41 Stout, Jonah                 Portage               25-04.50  
 42 Haak, Dylan                  Columbus              25-04.00  
 43 Trahms, James                Pardeeville           25-00.50  
 44 Derge, Hunter                Portage               24-07.50  
 45 Hayes, Tayvon                Columbus              24-05.00  
 46 Mielke, Austin               Portage               23-10.50  
 47 Long, Jesse                  Portage               23-09.50  
 48 Held, Hunter                 Reedsburg Ar          23-07.50  
 49 Lochner, Josiah              Portage               23-00.50  
 50 Wollyung, Nick               Adams-Friend          22-08.00  
 51 Bagwell, Ryan                Rio                   22-04.50  
 52 Bautista, Luis               Wisconsin De          22-00.00  
 53 Field, Timothy               Wisconsin De          21-07.50  
 54 Baker, Dawson                Portage               14-05.00  
 -- Gildenzoph, Brett            Nekoosa                     ND  
 
Event 37  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lochner, Brittany            Portage                  84-01  
  2 Osterhaus, Ashton            Pardeeville              82-00  
  3 Considine, Heidi             Portage                  81-03  
  4 Bartz, Raven                 Wisconsin De             75-02  
  5 Crotty, DaKotah              Pardeeville              74-10  
  6 Locke, Sabrina               Westfield/Mo             68-09  
  7 Schultz, Rakelle             Portage                  68-06  
  8 Graham, Jada                 Rio                      68-01  
  9 Henry, Brice                 Wisconsin De             67-09  
 10 Leet, Melissa                Portage                  67-01  
 11 Amundson, Mikayla            Nekoosa                  66-00  
 12 Lange, Riley                 Wisconsin De             65-07  
 13 Frystak, McKenna             Portage                  65-05  
 14 Austin, Alyssa               Adams-Friend             65-02  
 15 Klubertanz, Aspen            Pardeeville              64-05  
 16 Kowalk, Emily                Portage                  63-02  
 17 Njeru, Stephanie             Columbus                 61-10  
 18 Anderson, Jasmine            Adams-Friend             61-03  
 19 Dawson, Raven                Adams-Friend             60-01  
 20 Gilbertson, Emily            Wisconsin De             59-05  
 21 Huber, Megan                 Columbus                 58-06  
 22 DeLapp, Josie                Pardeeville              58-05  
 23 Tourdot, Caelan              Wisconsin De             57-00  
 24 Westlake, Claire             Columbus                 56-08  
 25 Fess, Zoe                    Wisconsin De             55-10  
 26 Wimmer, Greta                Wisconsin De             51-03  
 27 Coughlin, Ireland            Columbus                 50-08  
 28 Humke, Camryn                Portage                  50-01  
 29 Rhode, Nadia                 Portage                  49-01  
 30 Borden, Stephanie            Adams-Friend             46-03  
 31 Koran, Ashley                Adams-Friend             46-00  
 32 O'Keefe, Molly               Columbus                 45-11  
 32 Miller, Emily                Reedsburg Ar             45-11  
 34 Hamilton, Emma               Adams-Friend             40-07  
 35 Stojak, Mykalla              Nekoosa                  38-03  
 36 Sydow, Erin                  Columbus                 34-01  
 
Event 38  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Seltzner, Joshua             Columbus                129-00  
  2 Zimmerman, Seth              Portage                 112-09  
  3 Katze, Adam                  Pardeeville             111-09  
  4 Cordero, Mario               Columbus                108-08  
  5 Andres, Tanner               Reedsburg Ar            107-03  
  6 Funmaker, Kody               Wisconsin De            105-06  
  7 Koenecke, Joe                Reedsburg Ar            104-03  
  8 Kittleson, Matthew           Westfield/Mo            102-09  
  9 Virgin, Zachary              Columbus                102-08  
  9 Lichte, Joseph               Reedsburg Ar            102-08  
 11 Bays, Collin                 Adams-Friend             99-08  
 11 Champagne, Hugh              Reedsburg Ar             99-08  
 13 Kolman, Thomas               Columbus                 98-05  
 14 Walls, Jason                 Reedsburg Ar             94-04  
 15 Thomas, Antne                Portage                  93-07  
 16 Baker, Zane                  Westfield/Mo             93-00  
 17 Holtan, Cole                 Portage                  92-10  
 17 Sampson, Jordyn              Adams-Friend             92-10  
 19 Pfaff, Cuyler                Portage                  92-04  
 20 Geist, Thomas                Adams-Friend             91-09  
 21 Mead, Joshua                 Portage                  91-07  
 22 Smith, Jacob                 Columbus                 91-04  
 23 Gildenzoph, Brett            Nekoosa                  89-10  
 24 Steiner, Skyler              Columbus                 89-08  
 25 Coughlin, Samuel             Columbus                 89-04  
 26 Bright, Mason                Rio                      87-10  
 27 Isaacson, Chester            Wisconsin De             86-07  
 28 Hoege, Isaiah                Portage                  84-10  
 29 McGlynn, Jake                Reedsburg Ar             82-04  
 30 Coughlin, Kevin              Wisconsin De             81-06  
 31 Anderson, Dylan              Pardeeville              81-03  
 32 Statz, Joe                   Reedsburg Ar             79-10  
 33 Moe, Colm                    Pardeeville              77-11  
 34 Stout, Jonah                 Portage                  77-03  
 35 Miranda, Miguel              Columbus                 76-10  
 36 Bagwell, Ryan                Rio                      76-09  
 37 Gildenzoph, Brendan          Nekoosa                  75-10  
 38 Eckel, Peyton                Columbus                 72-11  
 39 Grimes, Justin               Columbus                 72-07  
 40 Long, Jesse                  Portage                  72-03  
 41 Miller, Isiah                Portage                  71-03  
 42 Held, Hunter                 Reedsburg Ar             71-01  
 43 Dietz, Matthew               Reedsburg Ar             70-08  
 44 Roche, James                 Columbus                 69-03  
 45 Thelan, Liam                 Columbus                 69-02  
 46 Janke, Logan                 Wisconsin De             67-10  
 47 Hayes, Tayvon                Columbus                 67-06  
 48 Mielke, Austin               Portage                  63-07  
 49 Lochner, Josiah              Portage                  61-09  
 50 Haak, Dylan                  Columbus                 61-05  
 51 Trahms, James                Pardeeville              57-02  
 52 Wollyung, Nick               Adams-Friend             56-02  
 53 Emerson, Jeffrey             Columbus                 49-08  
 54 Derge, Hunter                Portage                  46-02  
 55 Bautista, Luis               Wisconsin De             41-10  
 56 Field, Timothy               Wisconsin De             40-01