Licensed to Portage High School -WI                       HY-TEK's Meet Manager
                    Badger North Confernce Meet - 5/15/2018                    
                           Sauk Prairie High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Beaver Dam  'A'                                    10:16.07  
     1) Stofflet, H                     2) Uhrich, R                      
     3) Alvarez, M                      4) Vega, A                        
  2 Waunakee  'A'                                      10:24.38  
     1) Bogost, R                       2) Pronina, D                     
     3) Armstrong, R                    4) Johnson, G                     
  3 DeForest  'A'                                      10:37.54  
     1) Martin, M                       2) Laufenberg, A                  
     3) Ackerman, M                     4) Roth, G                        
  4 Mount Horeb  'A'                                   10:48.13  
     1) Fountas, E                      2) Quinn, T                       
     3) Sutter, S                       4) Van Orsdel, E                  
  5 Baraboo  'A'                                       11:01.53  
     1) McNevin, C                      2) DuBray, A                      
     3) Snow, K                         4) Kieck, L                       
  6 Sauk Prairie  'A'                                  11:14.60  
     1) Herbrand, E                     2) Radl, C                        
     3) Johnson, B                      4) Frey, M                        
  7 Reedsburg Area  'A'                                11:29.70  
     1) VanderWerff, A                  2) Bass, I                        
     3) Campbell, A                     4) Wilks, A                       
  8 Portage  'A'                                       12:05.71  
     1) Babcock, T                      2) Rietmann, A                    
     3) Shortreed, A                    4) Moyotl-Hernandez, J            
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waunakee  'A'                                       8:26.55  
     1) Thompson, E                     2) Hinton, C                      
     3) Lincoln, C                      4) Vogt, T                        
  2 Sauk Prairie  'A'                                   8:26.88  
     1) Alt, W                          2) Desroches, C                   
     3) Haas, H                         4) Radl, C                        
  3 Baraboo  'A'                                        8:31.29  
     1) Patten, S                       2) Exo, G                         
     3) Taber, L                        4) Hackbarth, J                   
  4 DeForest  'A'                                       8:55.88  
     1) Grabowski, A                    2) Loose, K                       
     3) Roth, J                         4) Burgener, J                    
  5 Mount Horeb  'A'                                    8:57.54  
     1) Arneson, L                      2) Guenther, J                    
     3) Long, D                         4) Thompson, S                    
  6 Portage  'A'                                        9:17.01  
     1) Briggs, T                       2) Jones, T                       
     3) Kruse, J                        4) Monfort, M                     
  7 Reedsburg Area  'A'                                 9:35.82  
     1) Cherney, C                      2) Carlin, B                      
     3) Becker, B                       4) Halvensleben, D                
  8 Beaver Dam  'A'                                    10:12.22  
     1) Kremsreiter, P                  2) Gremminger, I                  
     3) Johnson, Z                      4) Heier, J                       
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar             12.73Q  2 
  2 LaBorde, M                   Mount Horeb              13.16Q  1 
  3 Bova, S                      Waunakee                 13.11q  2 
  4 Gilmore, T                   Waunakee                 13.30q  1 
  5 O'Grady, A                   Portage                  13.58q  2 
  6 Buelow, J                    Baraboo                  13.61q  1 
  7 Hahn, S                      DeForest                 13.70q  1 
  8 Peyer, D                     Reedsburg Ar             13.75q  1 
  9 Hamlin, C                    Waunakee                 13.77   2 
 10 Schmitt, R                   Reedsburg Ar             13.84   2 
 11 Pape, A                      Sauk Prairie             14.35   1 
 12 Humke, M                     Portage                  14.36   2 
 13 Vedro, I                     Baraboo                  14.47   2 
 14 Hon, H                       Portage                  14.60   1 
 15 Fauerbach, G                 Sauk Prairie             14.65   1 
 16 Nimmow, T                    Sauk Prairie             15.21   2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar             12.55  
  2 LaBorde, M                   Mount Horeb              12.99  
  3 Bova, S                      Waunakee                 13.00  
  4 Gilmore, T                   Waunakee                 13.31  
  5 O'Grady, A                   Portage                  13.60  
  6 Buelow, J                    Baraboo                  13.66  
  7 Peyer, D                     Reedsburg Ar             13.68  
  8 Hahn, S                      DeForest                 13.69  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Maly, S                      Waunakee                 11.16Q  3 
  2 Johnson, L                   Waunakee                 11.21Q  2 
  3 Zuhde, R                     Waunakee                 11.27Q  1 
  4 Campbell, C                  Reedsburg Ar             11.32q  1 
  5 Szepieniec, L                DeForest                 11.36q  2 
  6 Ross, C                      Mount Horeb              11.46q  3 
  7 Conlon, A                    Beaver Dam               11.46q  3 
  8 Duffy, B                     DeForest                 11.56q  1 
  9 Vodak, E                     Baraboo                  11.60   2 
 10 Lee, C                       Mount Horeb              11.69   2 
 11 Brouwer, A                   Portage                  11.72   1 
 12 Ringelstetter, J             Portage                  11.74   3 
 13 Armstrong, E                 DeForest                 11.93   3 
 14 Lee, E                       Reedsburg Ar             11.96   2 
 15 Krause, R                    Portage                  11.96   2 
 16 Sorci, A                     Baraboo                  12.10   1 
 17 Gibbs, B                     Sauk Prairie             12.27   1 
 18 Schneeberger, T              Sauk Prairie             12.53   3 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, L                   Waunakee                 11.01  
  2 Maly, S                      Waunakee                 11.18  
  3 Zuhde, R                     Waunakee                 11.30  
  4 Campbell, C                  Reedsburg Ar             11.38  
  5 Szepieniec, L                DeForest                 11.62  
  6 Conlon, A                    Beaver Dam               11.66  
  7 Ross, C                      Mount Horeb              11.71  
  8 Duffy, B                     DeForest                 11.78  
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Krysinski, H                 Waunakee                 16.60Q  2 
  2 Goetzinger, E                Mount Horeb              16.91Q  3 
  3 LaBorde, L                   Mount Horeb              16.98Q  1 
  4 Ballweg, J                   Sauk Prairie             16.90q  2 
  5 Rosenstock, L                Waunakee                 17.22q  1 
  6 Schwenn, A                   DeForest                 17.79q  3 
  7 Salettel, S                  Beaver Dam               18.08q  3 
  8 Hartt, E                     DeForest                 18.40q  1 
  9 Kurtenbach-Winch, K          Reedsburg Ar             18.63   3 
 10 Brandhagen, H                Baraboo                  18.89   2 
 11 Arias, J                     Baraboo                  19.01   1 
 12 Feldman, H                   DeForest                 19.48   2 
 13 Huebsch, C                   Baraboo                  19.56   3 
 14 Hocker, S                    Beaver Dam               19.78   2 
 15 Stensrud, S                  Portage                  20.22   2 
 16 Dray, J                      Beaver Dam               21.58   1 
 17 Harkner, A                   Portage                  21.87   1 
 18 Peterson, M                  Portage                  22.08   3 
 -- Wilson, K                    Sauk Prairie                DQ   3 
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ballweg, J                   Sauk Prairie             16.51  
  2 Krysinski, H                 Waunakee                 16.54  
  3 LaBorde, L                   Mount Horeb              16.67  
  4 Goetzinger, E                Mount Horeb              17.08  
  5 Schwenn, A                   DeForest                 17.50  
  6 Salettel, S                  Beaver Dam               17.76  
  7 Rosenstock, L                Waunakee                 18.37  
 -- Hartt, E                     DeForest                    DQ   Finish wrong lane
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bockhop, J                   Sauk Prairie             15.00Q  2 
  2 Dregney, J                   Reedsburg Ar             15.63Q  1 
  3 Mais, N                      Waunakee                 15.84q  2 
  4 Ranum, J                     Waunakee                 15.96q  1 
  5 Brown, T                     Reedsburg Ar             16.14q  2 
  6 Gabel, K                     Beaver Dam               16.74q  1 
  7 McKay, N                     DeForest                 17.03q  2 
  8 McCann, S                    Sauk Prairie             17.63q  1 
  9 Ames, M                      Mount Horeb              17.81   1 
 10 Peters, A                    Reedsburg Ar             18.06   2 
 11 Neumann, B                   Sauk Prairie             18.46   2 
 12 Brewer, I                    Baraboo                  18.52   2 
 13 Koenig, M                    Baraboo                  18.70   1 
 14 Brendimihl, B                Beaver Dam               18.99   2 
 15 Meyer, P                     Waunakee                 19.14   1 
 16 Miller, T                    Portage                  19.40   1 
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Bockhop, J                   Sauk Prairie             14.70  
  2 Dregney, J                   Reedsburg Ar             15.47  
  3 Ranum, J                     Waunakee                 15.61  
  4 Mais, N                      Waunakee                 15.95  
  5 Brown, T                     Reedsburg Ar             15.97  
  6 Gabel, K                     Beaver Dam               16.77  
  7 McKay, N                     DeForest                 16.84  
  8 McCann, S                    Sauk Prairie             17.54  
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar             26.63Q  2 
  2 Bova, S                      Waunakee                 26.91Q  1 
  3 Larsen, C                    Waunakee                 27.27q  2 
  4 LaBorde, M                   Mount Horeb              27.29q  2 
  5 Donaldson, J                 Beaver Dam               27.56q  2 
  6 Uphoff, C                    Baraboo                  27.75q  1 
  7 Bierstaker, T                Sauk Prairie             28.02q  2 
  8 Kaufman, S                   DeForest                 28.55q  2 
  9 Buelow, J                    Baraboo                  28.59   2 
 10 Schmitt, R                   Reedsburg Ar             28.66   1 
 11 McBride, J                   Reedsburg Ar             29.33   1 
 12 Kreuziger, E                 Portage                  29.52   1 
 13 Marx, S                      Sauk Prairie             29.62   1 
 14 Ta, A                        Portage                  29.78   2 
 15 Hon, H                       Portage                  31.32   1 
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar             25.62  
  2 Bova, S                      Waunakee                 26.65  
  3 LaBorde, M                   Mount Horeb              27.38  
  4 Uphoff, C                    Baraboo                  27.63  
  5 Larsen, C                    Waunakee                 27.64  
  6 Bierstaker, T                Sauk Prairie             28.33  
  7 Donaldson, J                 Beaver Dam               29.20  
  8 Kaufman, S                   DeForest                 29.56  
 
Event 8  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Zuhde, R                     Waunakee                 22.90Q  1 
  2 Johnson, L                   Waunakee                 22.98Q  2 
  3 Rapisarda, L                 Reedsburg Ar             23.15q  2 
  4 Mathison, J                  Waunakee                 23.32q  1 
  5 Conlon, A                    Beaver Dam               23.35q  2 
  6 Duffy, B                     DeForest                 23.43q  1 
  7 Szepieniec, L                DeForest                 23.46q  2 
  8 Ross, C                      Mount Horeb              23.49q  1 
  9 Gunder, R                    Reedsburg Ar             23.78   1 
 10 Lee, C                       Mount Horeb              24.05   2 
 11 Stout, J                     Baraboo                  24.70   2 
 12 Pethan, B                    Sauk Prairie             25.29   2 
 13 Gibbs, E                     Sauk Prairie             25.74   1 
 14 Collins, H                   Portage                  25.84   2 
 15 Chavez, C                    Baraboo                  25.98   1 
 
Event 8  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, L                   Waunakee                 22.59  
  2 Zuhde, R                     Waunakee                 22.67  
  3 Rapisarda, L                 Reedsburg Ar             22.71  
  4 Mathison, J                  Waunakee                 23.41  
  5 Conlon, A                    Beaver Dam               23.48  
  6 Duffy, B                     DeForest                 24.01  
  7 Ross, C                      Mount Horeb              24.08  
  8 Szepieniec, L                DeForest                 24.17  
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hoopes, R                    Waunakee               5:25.29  
  2 Ollendick, A                 Mount Horeb            5:38.64  
  3 Donaldson, J                 Beaver Dam             5:40.19  
  4 White, P                     Beaver Dam             5:41.37  
  5 Krayer, V                    Baraboo                5:43.23  
  6 Herbrand, E                  Sauk Prairie           5:56.52  
  7 Ackerman, M                  DeForest               6:00.92  
  8 Moon, A                      Reedsburg Ar           6:03.51  
  9 Martin, M                    DeForest               6:06.63  
 10 Kearns, K                    Waunakee               6:10.67  
 11 Gasser, A                    Reedsburg Ar           6:11.43  
 12 Shortreed, A                 Portage                6:28.82  
 13 Radl, C                      Sauk Prairie           6:29.02  
 14 Rietmann, A                  Portage                6:29.66  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferron, C                    Beaver Dam             4:31.98  
  2 Czarnecki, G                 Beaver Dam             4:35.96  
  3 Chujor, P                    DeForest               4:36.05  
  4 Jones, T                     Portage                4:37.50  
  5 Kittleson, T                 Mount Horeb            4:43.31  
  6 McGuire, M                   Waunakee               4:44.16  
  7 Burgener, J                  DeForest               4:46.31  
  8 Fernandez-Hydzik, O          Baraboo                4:49.05  
  9 Haas, H                      Sauk Prairie           4:53.07  
 10 Monfort, M                   Portage                4:54.54  
 11 Grabowski, A                 DeForest               4:54.71  
 12 Hinton, C                    Waunakee               4:58.37  
 13 Desroches, C                 Sauk Prairie           4:59.77  
 14 Agren, E                     Baraboo                5:02.01  
 15 Kruse, J                     Portage                5:06.23  
 16 Eggers, D                    Beaver Dam             5:11.96  
 17 Holloway, T                  Sauk Prairie           5:12.57  
 18 Brunner, N                   Reedsburg Ar           5:18.41  
 19 Taber, L                     Baraboo                5:20.14  
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Baraboo  'A'                                        1:52.68  
     1) Uphoff, C                       2) Hennessy, A                    
     3) Johnson, A                      4) Buelow, J                      
  2 Portage  'A'                                        1:54.72  
     1) Bisch, M                        2) O'Leary, R                     
     3) O'Grady, A                      4) Kreuziger, E                   
  3 Waunakee  'A'                                       1:55.13  
     1) Buchman, B                      2) Murray, K                      
     3) Hamlin, C                       4) Statz, L                       
  4 Mount Horeb  'A'                                    1:56.61  
     1) Arntsen, T                      2) Gramman, R                     
     3) Pellett, J                      4) Weier, E                       
  5 DeForest  'A'                                       1:56.65  
     1) Crump, D                        2) Durnen, A                      
     3) Snow, C                         4) Hahn, S                        
  6 Beaver Dam  'A'                                     1:57.51  
     1) Hocker, S                       2) Born, M                        
     3) Salettel, S                     4) Stauffacher, T                 
  7 Reedsburg Area  'A'                                 1:57.88  
     1) Asp, H                          2) Peyer, D                       
     3) Mayer, M                        4) Miller, S                      
  8 Sauk Prairie  'A'                                   1:58.53  
     1) Meixelsperger, C                2) Fauerbach, G                   
     3) Marx, S                         4) Kobussen, K                    
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Reedsburg Area  'A'                                 1:33.71  
     1) Ernstmeyer, W                   2) Gunder, R                      
     3) Statz, V                        4) Campbell, C                    
  2 Mount Horeb  'A'                                    1:34.08  
     1) Lee, C                          2) Nesja, D                       
     3) Ross, C                         4) Urban, E                       
  3 Portage  'A'                                        1:36.79  
     1) Horn, A                         2) Krause, R                      
     3) Ringelstetter, J                4) Doherty, M                     
  4 DeForest  'A'                                       1:37.21  
     1) Hackl, L                        2) Finley, G                      
     3) Armstrong, E                    4) Ciesielczyk, A                 
  5 Baraboo  'A'                                        1:37.95  
     1) Chavez, C                       2) Stout, J                       
     3) Lawrence, J                     4) Vodak, E                       
  6 Waunakee  'A'                                       1:38.17  
     1) Favre, Z                        2) Grabarski, B                   
     3) Garza, A                        4) Lewis, M                       
  7 Beaver Dam  'A'                                     1:40.68  
     1) Leisses, P                      2) Mennig, C                      
     3) Huffman, A                      4) Strasser, S                    
 -- Sauk Prairie  'A'                                        DQ  
     1) McCann, S                       2) Pethan, B                      
     3) Lane, P                         4) Gibbs, B                       
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar             57.77   2 
  2 Bova, S                      Waunakee               1:01.13   2 
  3 Thole, M                     Waunakee               1:03.48   2 
  4 Bierstaker, T                Sauk Prairie           1:03.85   2 
  5 McBride, J                   Reedsburg Ar           1:04.73   2 
  6 Alvarez, M                   Beaver Dam             1:05.96   2 
  7 Garrigan, G                  Portage                1:06.46   1 
  8 Laufenberg, A                DeForest               1:06.48   2 
  9 Hennessy, A                  Baraboo                1:06.59   2 
 10 Ta, A                        Portage                1:08.70   1 
 11 Weyenberg, A                 Baraboo                1:09.66   1 
 12 Babcock, T                   Portage                1:23.49   1 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rapisarda, L                 Reedsburg Ar             50.20   2 
  2 Mathison, J                  Waunakee                 50.88   2 
  3 Hackbarth, J                 Baraboo                  52.17   2 
  4 Chujor, P                    DeForest                 53.25   2 
  5 Murray, A                    Mount Horeb              54.20   2 
  6 Szepieniec, L                DeForest                 54.84   2 
  7 Klein, J                     DeForest                 54.95   1 
  8 Kienow, D                    Waunakee                 55.05   2 
  9 Alt, W                       Sauk Prairie             55.12   2 
 10 Meinholz, J                  Waunakee                 55.54   1 
 11 Francis, T                   Portage                  57.14   1 
 12 Tucker, C                    Sauk Prairie             57.45   1 
 13 Collins, H                   Portage                  59.98   1 
 14 LaVigne, P                   Portage                1:00.10   1 
 
Event 15  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waunakee  'A'                                         52.80  
     1) Murray, K                       2) Gilmore, T                     
     3) Larsen, C                       4) Hamlin, C                      
  2 Portage  'A'                                          53.64  
     1) O'Grady, A                      2) Kreuziger, E                   
     3) Humke, M                        4) O'Leary, R                     
  3 Baraboo  'A'                                          53.92  
     1) Vedro, I                        2) Deering, I                     
     3) Arias, J                        4) McNevin, C                     
  4 Reedsburg Area  'A'                                   54.17  
     1) Asp, H                          2) Miller, S                      
     3) Peyer, D                        4) Schmitt, R                     
  5 DeForest  'A'                                         54.52  
     1) Kaufman, S                      2) Scheuerell, A                  
     3) Reinert, L                      4) Hahn, S                        
  6 Mount Horeb  'A'                                      55.79  
     1) Arntsen, T                      2) Gramman, R                     
     3) Pellett, J                      4) Thompson, A                    
  7 Sauk Prairie  'A'                                     55.86  
     1) Meixelsperger, C                2) Fauerbach, G                   
     3) Nimmow, T                       4) Kobussen, K                    
  8 Beaver Dam  'A'                                       58.46  
     1) Dray, J                         2) Born, M                        
     3) Kuhl, M                         4) Piekarski, E                   
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waunakee  'A'                                         43.30  
     1) Maly, S                         2) Mais, N                        
     3) Zuhde, R                        4) Johnson, L                     
  2 Reedsburg Area  'A'                                   45.85  
     1) Lee, E                          2) Brown, T                       
     3) Kaiser, C                       4) Campbell, C                    
  3 Baraboo  'A'                                          46.24  
     1) Goff, J                         2) Lawrence, J                    
     3) Sorci, A                        4) Vodak, E                       
  4 Portage  'A'                                          46.28  
     1) Horn, A                         2) Krause, R                      
     3) Ringelstetter, J                4) Doherty, M                     
  5 Sauk Prairie  'A'                                     46.43  
     1) McCann, S                       2) Johnson, I                     
     3) Lane, P                         4) Gibbs, B                       
  6 DeForest  'A'                                         46.43  
     1) Armstrong, E                    2) Dwight, D                      
     3) Hackl, L                        4) Ciesielczyk, A                 
  7 Mount Horeb  'A'                                      46.58  
     1) Henderson, J                    2) Mrochek, S                     
     3) Nesja, D                        4) Urban, E                       
  8 Beaver Dam  'A'                                       46.88  
     1) Leisses, P                      2) Brendimihl, B                  
     3) Strasser, S                     4) Huffman, A                     
 
Event 17  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 LaBorde, M                   Mount Horeb              47.63   2 
  2 LaBorde, L                   Mount Horeb              48.98   2 
  3 Krysinski, H                 Waunakee                 50.06   2 
  4 Ryan, R                      Waunakee                 51.68   2 
  5 Schwenn, A                   DeForest                 51.91   2 
  6 Rosenstock, L                Waunakee                 51.94   2 
  7 Ballweg, J                   Sauk Prairie             52.50   2 
  8 Brandhagen, H                Baraboo                  53.31   1 
  9 Arias, J                     Baraboo                  53.97   2 
 10 Kurtenbach-Winch, K          Reedsburg Ar             55.83   1 
 11 Smith, O                     Sauk Prairie             55.94   1 
 12 Hocker, S                    Beaver Dam               56.66   1 
 13 Salettel, S                  Beaver Dam             1:01.51   1 
 
Event 18  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ranum, J                     Waunakee                 41.00   2 
  2 McKay, N                     DeForest                 42.39   2 
  3 Bockhop, J                   Sauk Prairie             42.58   2 
  4 Briggs, T                    Portage                  43.18   1 
  5 Ames, M                      Mount Horeb              43.34   2 
  6 Koenig, M                    Baraboo                  43.52   2 
  7 Cystrunk, M                  DeForest                 44.01   1 
  8 Meyer, P                     Waunakee                 44.43   2 
  9 Cherney, C                   Reedsburg Ar             45.85   2 
 10 Gabel, K                     Beaver Dam               46.22   1 
 11 Neumann, B                   Sauk Prairie             46.48   1 
 12 Brendimihl, B                Beaver Dam               46.79   1 
 13 Dregney, J                   Reedsburg Ar             46.90   2 
 14 Miller, T                    Portage                  48.42   1 
 15 Orkfritz, T                  Baraboo                  49.00   1 
 16 Simons, B                    Portage                  51.70   1 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vega, A                      Beaver Dam             2:27.27   2 
  2 Donaldson, J                 Beaver Dam             2:27.31   2 
  3 Armstrong, R                 Waunakee               2:28.23   2 
  4 White, P                     Beaver Dam             2:29.83   2 
  5 Bogost, R                    Waunakee               2:32.99   2 
  6 Fountas, E                   Mount Horeb            2:36.55   2 
  7 Boehlke, M                   Baraboo                2:41.54   1 
  8 Campbell, A                  Reedsburg Ar           2:42.51   1 
  9 Roth, G                      DeForest               2:45.10   2 
 10 Bass, I                      Reedsburg Ar           2:45.52   1 
 11 Rietmann, A                  Portage                2:51.54   1 
 12 Frey, M                      Sauk Prairie           2:52.53   1 
 13 Johnson, B                   Sauk Prairie           2:53.56   1 
 14 Hupp, S                      Sauk Prairie           2:54.46   1 
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferron, C                    Beaver Dam             2:03.16  
  2 Chujor, P                    DeForest               2:04.74  
  3 Vogt, T                      Waunakee               2:05.33  
  4 Czarnecki, G                 Beaver Dam             2:05.90  
  5 Radl, C                      Sauk Prairie           2:06.05  
  6 Kittleson, T                 Mount Horeb            2:06.66  
  7 Brown, Z                     Reedsburg Ar           2:08.93  
  8 Thompson, S                  Mount Horeb            2:11.55  
  9 Desroches, C                 Sauk Prairie           2:12.21  
 10 Brickl, N                    Baraboo                2:12.29  
 11 Patten, S                    Baraboo                2:12.56  
 12 Halvensleben, D              Reedsburg Ar           2:13.06  
 13 Kremsreiter, P               Beaver Dam             2:14.37  
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hoopes, R                    Waunakee              12:03.10  
  2 Ollendick, A                 Mount Horeb           12:41.95  
  3 Herbrand, E                  Sauk Prairie          12:43.15  
  4 Krayer, V                    Baraboo               12:47.68  
  5 Uhrich, R                    Beaver Dam            12:52.42  
  6 Stofflet, H                  Beaver Dam            12:52.44  
  7 Van Orsdel, E                Mount Horeb           12:55.98  
  8 Gasser, A                    Reedsburg Ar          13:02.88  
  9 Pronina, D                   Waunakee              13:10.23  
 10 Urben, I                     Baraboo               13:12.22  
 11 Stewart, M                   Baraboo               13:18.78  
 12 Moon, A                      Reedsburg Ar          13:18.87  
 13 Cass, A                      DeForest              13:19.91  
 14 Kuhl, M                      Beaver Dam            13:29.74  
 15 Ackerman, M                  DeForest              13:49.19  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferron, C                    Beaver Dam             9:54.43  
  2 Haas, H                      Sauk Prairie          10:08.78  
  3 Burgener, J                  DeForest              10:16.09  
  4 Thompson, E                  Waunakee              10:20.70  
  5 Exo, G                       Baraboo               10:22.66  
  6 Jones, T                     Portage               10:27.43  
  7 Grabowski, A                 DeForest              10:38.61  
  8 Swallen, J                   Baraboo               10:41.94  
  9 Balfors, L                   Waunakee              11:04.84  
 10 Becker, B                    Reedsburg Ar          11:14.16  
 11 Vande Hey, C                 Sauk Prairie          11:15.75  
 12 Nelson, Z                    Mount Horeb           11:30.20  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waunakee  'A'                                       4:14.12  
     1) Thole, M                        2) Armstrong, R                   
     3) Robertson, S                    4) Bogost, R                      
  2 Beaver Dam  'A'                                     4:18.89  
     1) White, P                        2) Vega, A                        
     3) Stauffacher, T                  4) Alvarez, M                     
  3 Portage  'A'                                        4:22.36  
     1) Garrigan, G                     2) Bisch, M                       
     3) O'Leary, R                      4) Ta, A                          
  4 DeForest  'A'                                       4:26.20  
     1) Durnen, A                       2) Hartt, E                       
     3) Martin, M                       4) Laufenberg, A                  
  5 Baraboo  'A'                                        4:26.82  
     1) Uphoff, C                       2) Hennessy, A                    
     3) Johnson, A                      4) McNevin, C                     
  6 Mount Horeb  'A'                                    4:35.02  
     1) Fountas, E                      2) LaBorde, L                     
     3) Quinn, T                        4) Weier, E                       
  7 Sauk Prairie  'A'                                   4:39.92  
     1) Marx, S                         2) Smith, O                       
     3) Bierstaker, T                   4) Johnson, B                     
  8 Reedsburg Area  'A'                                 4:46.04  
     1) McBride, J                      2) Mayer, M                       
     3) Rocha, M                        4) Straka, A                      
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Reedsburg Area  'A'                                 3:33.61  
     1) Brown, Z                        2) Gunder, R                      
     3) Dregney, J                      4) Rapisarda, L                   
  2 Waunakee  'A'                                       3:37.29  
     1) Meinholz, J                     2) Kienow, D                      
     3) Garza, A                        4) Mathison, J                    
  3 DeForest  'A'                                       3:41.67  
     1) Klein, J                        2) Loose, K                       
     3) McKay, N                        4) Cystrunk, M                    
  4 Baraboo  'A'                                        3:42.53  
     1) Patten, S                       2) Hackbarth, J                   
     3) Stack, C                        4) Koenig, M                      
  5 Mount Horeb  'A'                                    3:43.12  
     1) Arneson, L                      2) Mrochek, S                     
     3) Murray, A                       4) Zenz, B                        
  6 Sauk Prairie  'A'                                   3:48.11  
     1) Alt, W                          2) Radl, C                        
     3) Bockhop, J                      4) Tucker, C                      
  7 Beaver Dam  'A'                                     3:48.28  
     1) Czarnecki, G                    2) Conlon, A                      
     3) Leisses, P                      4) Mennig, C                      
  8 Portage  'A'                                        3:50.48  
     1) Briggs, T                       2) Francis, T                     
     3) LaVigne, P                      4) Collins, H                     
 
Event 25  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bierman, B                   Reedsburg Ar           6-02.00  
  2 Maly, S                      Waunakee               6-00.00  
  3 Ross, C                      Mount Horeb           J6-00.00  
  4 Tully, M                     Reedsburg Ar           5-10.00  
  5 Lynch, G                     Portage                5-08.00  
  5 Miller, T                    Portage                5-08.00  
  7 Briggs, T                    Portage               J5-08.00  
  8 Schoenberger, Z              Beaver Dam            J5-08.00  
  9 Henderson, J                 Mount Horeb            5-06.00  
  9 Crary, N                     Reedsburg Ar           5-06.00  
  9 Schlimgen, D                 Sauk Prairie           5-06.00  
 12 Philipp, J                   Baraboo                5-04.00  
 12 Sorci, A                     Baraboo                5-04.00  
 -- Wernsing, C                  Sauk Prairie                NH  
 -- Koenen, W                    DeForest                    NH  
 
Event 26  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Goetzinger, E                Mount Horeb            5-04.00  
  2 Mink, S                      DeForest              J5-04.00  
  3 Miller, S                    Reedsburg Ar           5-00.00  
  4 Stauffacher, T               Beaver Dam             4-10.00  
  5 Meinholz, J                  Waunakee               4-08.00  
  6 Kruckman, H                  Sauk Prairie          J4-08.00  
  7 Schmitt, K                   Waunakee              J4-08.00  
  8 Compe, H                     DeForest              J4-08.00  
  9 Straka, A                    Reedsburg Ar           4-06.00  
  9 Dana, C                      Baraboo                4-06.00  
  9 Kieck, L                     Baraboo                4-06.00  
  9 Salettel, S                  Beaver Dam             4-06.00  
  9 Durnen, A                    DeForest               4-06.00  
 -- Accola, H                    Sauk Prairie                NH  
 -- Ta, A                        Portage                     NH  
 -- Hess, N                      Baraboo                     NH  
 -- Kreuziger, E                 Portage                     NH  
 
Event 27  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schad, E                     Sauk Prairie          13-09.00  
  2 Kiekhaefer, J                Beaver Dam            12-00.00  
  3 Porubsky, J                  Sauk Prairie          11-06.00  
  4 Lane, P                      Sauk Prairie         J11-06.00  
  5 Rodriguez, R                 Reedsburg Ar          10-06.00  
  6 Bowman, B                    Beaver Dam             9-06.00  
  6 O'Connell, D                 Portage                9-06.00  
  8 Carr, L                      Mount Horeb            9-00.00  
 -- Wolf, F                      DeForest                    NH  
 -- Goff, J                      Baraboo                     NH  
 -- Maki, C                      Waunakee                    NH  
 -- Williamson, I                Waunakee                    NH  
 -- Stack, C                     Baraboo                     NH  
 -- Zenz, B                      Mount Horeb                 NH  
 
Event 28  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schwenn, A                   DeForest               8-00.00  
  2 Pape, A                      Sauk Prairie           7-06.00  
  3 Dray, J                      Beaver Dam            J7-06.00  
  4 Gramman, R                   Mount Horeb           J7-06.00  
  5 Kurtenbach-Winch, K          Reedsburg Ar          J7-06.00  
  6 Williams, G                  Sauk Prairie          J7-06.00  
  7 Boehlke, M                   Baraboo               J7-06.00  
  8 Julson, K                    Portage                7-00.00  
  8 Christianson, H              Waunakee               7-00.00  
  9 Weier, E                     Mount Horeb           J7-00.00  
  9 Snow, C                      DeForest              J7-00.00  
  9 Huebsch, C                   Baraboo               J7-00.00  
  9 Jasper, K                    Waunakee              J7-00.00  
 14 Scheuerell, A                DeForest               6-06.00  
 15 Wagner, S                    Reedsburg Ar           6-00.00  
 -- Gawn, C                      Beaver Dam                  NH  
 
Event 29  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Maly, S                      Waunakee              20-09.50q 
  2 Lee, C                       Mount Horeb           20-06.25q 
  3 Ringelstetter, J             Portage               20-00.50q 
  4 Mais, N                      Waunakee              19-09.50q 
  5 Cystrunk, M                  DeForest              19-08.00q 
  5 Szepieniec, L                DeForest              19-08.00q 
  7 Klein, J                     DeForest              19-03.50q 
  8 Liegel, J                    Portage               19-02.50q 
  9 Urban, E                     Mount Horeb           18-09.50q 
 10 Gibbs, E                     Sauk Prairie          18-09.00  
 11 Lee, E                       Reedsburg Ar          18-07.50  
 12 Crary, N                     Reedsburg Ar          17-11.25  
 13 Huffman, A                   Beaver Dam            17-10.75  
 14 Gabel, K                     Beaver Dam            17-10.00  
 14 Campbell, C                  Reedsburg Ar          17-10.00  
 16 Sorci, A                     Baraboo               16-11.75  
 17 Schlimgen, D                 Sauk Prairie          16-09.00  
 18 Philipp, J                   Baraboo               16-04.75  
 19 Leisses, P                   Beaver Dam            16-01.50  
 
Event 29  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lee, C                       Mount Horeb           20-09.50  
  2 Maly, S                      Waunakee             J20-09.50  
  3 Ringelstetter, J             Portage               20-01.75  
  4 Mais, N                      Waunakee              19-09.50  
  5 Cystrunk, M                  DeForest              19-08.00  
  6 Szepieniec, L                DeForest             J19-08.00  
  7 Klein, J                     DeForest              19-03.50  
  8 Liegel, J                    Portage               19-02.50  
  9 Urban, E                     Mount Horeb           18-09.50  
 
Event 30  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar          16-05.75q 
  2 Mink, S                      DeForest              16-00.00q 
  3 Gilmore, T                   Waunakee              15-04.75q 
  4 Goetzinger, E                Mount Horeb           15-04.50q 
  5 Meixelsperger, C             Sauk Prairie          15-01.50q 
  6 Kobussen, K                  Sauk Prairie          14-11.00q 
  7 Kaufman, S                   DeForest              14-10.50q 
  7 Cipri, R                     Mount Horeb           14-10.50q 
  9 Hahn, S                      DeForest              14-08.00q 
 10 LaBorde, L                   Mount Horeb           13-11.50  
 11 Arias, J                     Baraboo               13-11.25  
 12 Bisch, M                     Portage               13-11.00  
 13 Kohler, A                    Portage               13-03.25  
 14 Schmitt, R                   Reedsburg Ar          13-03.00  
 15 Leatherberry, M              Reedsburg Ar          13-00.00  
 16 Uphoff, C                    Baraboo               12-11.00  
 17 Born, M                      Beaver Dam            12-08.00  
 
Event 30  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Schyvinck, B                 Reedsburg Ar          16-05.75  
  2 Mink, S                      DeForest              16-00.00  
  3 Gilmore, T                   Waunakee              15-05.75  
  4 Goetzinger, E                Mount Horeb           15-04.50  
  5 Meixelsperger, C             Sauk Prairie          15-04.25  
  6 Kobussen, K                  Sauk Prairie          14-11.00  
  7 Cipri, R                     Mount Horeb           14-10.50  
  8 Kaufman, S                   DeForest             J14-10.50  
  9 Hahn, S                      DeForest              14-10.25  
 
Event 31  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Mais, N                      Waunakee              43-00.00q 
  2 Nesja, D                     Mount Horeb           41-04.00q 
  3 Crary, N                     Reedsburg Ar          41-01.00q 
  4 Klein, J                     DeForest              40-11.00q 
  5 Gabel, K                     Beaver Dam            40-10.50q 
  6 Ranum, J                     Waunakee              40-04.00q 
  7 Cystrunk, M                  DeForest              39-11.75q 
  8 Bierman, B                   Reedsburg Ar          39-10.00q 
  9 Ciesielczyk, A               DeForest              38-11.25q 
 10 Brown, T                     Reedsburg Ar          38-10.00  
 11 Davis, R                     Waunakee              38-06.50  
 12 Schlimgen, D                 Sauk Prairie          38-04.25  
 13 Philipp, J                   Baraboo               38-01.50  
 14 Pethan, B                    Sauk Prairie          37-11.00  
 15 Liegel, J                    Portage               37-04.25  
 15 Lynch, G                     Portage               37-04.25  
 17 Collins, H                   Portage               36-06.00  
 18 Volkey, L                    Baraboo               34-11.50  
 19 Schleip, B                   Mount Horeb           34-08.00  
 -- Huffman, A                   Beaver Dam                  ND  
 
Event 31  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mais, N                      Waunakee              43-00.00  
  2 Nesja, D                     Mount Horeb          J43-00.00  
  3 Crary, N                     Reedsburg Ar          41-01.00  
  4 Klein, J                     DeForest              40-11.00  
  5 Gabel, K                     Beaver Dam            40-10.50  
  6 Cystrunk, M                  DeForest              40-04.00  
  7 Ranum, J                     Waunakee             J40-04.00  
  8 Bierman, B                   Reedsburg Ar          39-10.00  
  9 Ciesielczyk, A               DeForest              39-02.25  
 
Event 32  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Mink, S                      DeForest              34-02.00q 
  2 Stauffacher, T               Beaver Dam            34-01.50q 
  3 Marx, S                      Sauk Prairie          32-03.75q 
  4 Smith, O                     Sauk Prairie          31-08.00q 
  4 Goetzinger, E                Mount Horeb           31-08.00q 
  6 Schmitt, K                   Waunakee              31-06.00q 
  7 Larsen, C                    Waunakee              31-02.25q 
  8 Kieck, L                     Baraboo               31-01.25q 
  9 Sefkar, M                    Baraboo               30-07.75q 
 10 Bisch, M                     Portage               30-07.50  
 10 Miller, S                    Reedsburg Ar          30-07.50  
 12 Straka, A                    Reedsburg Ar          29-11.00  
 13 Stensrud, S                  Portage               27-01.25  
 14 Lonnebotn, A                 Sauk Prairie          26-08.50  
 -- Krueger, C                   Portage                     ND  
 -- McMahon, H                   DeForest                    ND  
 -- Cipri, R                     Mount Horeb                 ND  
 -- McNevin, C                   Baraboo                     ND  
 
Event 32  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mink, S                      DeForest              34-02.00  
  2 Stauffacher, T               Beaver Dam            34-01.50  
  3 Marx, S                      Sauk Prairie          32-03.75  
  4 Goetzinger, E                Mount Horeb           31-11.00  
  5 Smith, O                     Sauk Prairie          31-08.00  
  6 Schmitt, K                   Waunakee              31-06.00  
  7 Larsen, C                    Waunakee              31-02.25  
  8 Kieck, L                     Baraboo               31-01.25  
  9 Sefkar, M                    Baraboo               30-07.75  
 
Event 33  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Klitzke, M                   Baraboo                 149-10q 
  2 Schaefer, J                  Baraboo                 142-11q 
  3 Koopmans, C                  Waunakee                125-03q 
  4 Garland, A                   Sauk Prairie            122-02q 
  5 Schroedl, O                  DeForest                121-07q 
  6 Vanderschaaf, M              Baraboo                 121-06q 
  7 Piekarski, M                 Beaver Dam              121-01q 
  8 Schmidt, J                   Reedsburg Ar            119-09q 
  9 Stofflet, K                  Beaver Dam              118-03q 
 10 Duffy, B                     DeForest                117-04  
 11 Fetters, C                   Waunakee                117-02  
 12 Walls, J                     Reedsburg Ar            114-01  
 13 Pfaff, C                     Portage                 110-09  
 14 Thompson, A                  Beaver Dam              104-11  
 15 Stremer, B                   DeForest                103-08  
 16 Mielke, A                    Portage                 101-08  
 17 Lichte, J                    Reedsburg Ar             97-04  
 18 Hoege, I                     Portage                  94-11  
 19 Carr, L                      Mount Horeb              80-05  
 20 Ochoa, J                     Sauk Prairie             78-01  
 
Event 33  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Klitzke, M                   Baraboo                 149-10  
  2 Schaefer, J                  Baraboo                 142-11  
  3 Koopmans, C                  Waunakee                130-05  
  4 Schmidt, J                   Reedsburg Ar            129-03  
  5 Vanderschaaf, M              Baraboo                 122-03  
  6 Garland, A                   Sauk Prairie            122-02  
  7 Schroedl, O                  DeForest                121-07  
  8 Piekarski, M                 Beaver Dam              121-01  
  9 Stofflet, K                  Beaver Dam              118-03  
 
Event 34  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Gabel, A                     Mount Horeb             116-11q 
  2 Johnson, A                   Baraboo                 109-03q 
  3 McMahon, H                   DeForest                102-08q 
  4 Bussan, K                    Waunakee                 91-03q 
  4 Rueter, M                    Beaver Dam               91-03q 
  6 Kunesh, B                    DeForest                 85-04q 
  7 Piekarski, E                 Beaver Dam               82-04q 
  8 Judd, A                      Sauk Prairie             81-04q 
  9 Holden, C                    Waunakee                 78-10q 
 10 Lemelin, A                   Sauk Prairie             78-03  
 11 Schultz, R                   Portage                  77-04  
 12 Drury, L                     DeForest                 76-02  
 13 Harsch, G                    Reedsburg Ar             70-02  
 14 Saalsaa, C                   Portage                  68-06  
 15 Squire, S                    Baraboo                  67-11  
 16 Kroeger, A                   Reedsburg Ar             63-08  
 17 Dunnum, C                    Sauk Prairie             62-09  
 18 Tamboli, A                   Portage                  56-04  
 19 Fieber, K                    Reedsburg Ar             53-07  
 
Event 34  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Gabel, A                     Mount Horeb             116-11  
  2 Johnson, A                   Baraboo                 109-03  
  3 McMahon, H                   DeForest                102-08  
  4 Bussan, K                    Waunakee                 93-09  
  5 Rueter, M                    Beaver Dam               91-03  
  6 Kunesh, B                    DeForest                 85-10  
  7 Holden, C                    Waunakee                 82-05  
  8 Piekarski, E                 Beaver Dam               82-04  
  9 Judd, A                      Sauk Prairie             81-04  
 
Event 35  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Fry, T                       Baraboo               46-00.00q 
  2 Lichte, J                    Reedsburg Ar          45-08.50q 
  3 Neuman, J                    Baraboo               44-07.00q 
  4 Klitzke, M                   Baraboo               43-07.00q 
  4 Schoenberger, Z              Beaver Dam            43-07.00q 
  6 Statz, J                     Reedsburg Ar          41-10.50q 
  7 Ellis, A                     Portage               41-05.50q 
  8 Fetters, C                   Waunakee              41-04.50q 
  9 Falkinham, R                 Beaver Dam            41-03.00q 
 10 Dietz, M                     Reedsburg Ar          40-09.00  
 11 Smozynski, J                 DeForest              40-08.50  
 12 Piekarski, M                 Beaver Dam            40-01.00  
 13 Duffy, B                     DeForest              39-09.25  
 14 Hoege, I                     Portage               37-09.00  
 15 Ochoa, J                     Sauk Prairie          36-00.25  
 
Event 35  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Fry, T                       Baraboo               46-00.00  
  2 Lichte, J                    Reedsburg Ar          45-08.50  
  3 Neuman, J                    Baraboo               44-07.00  
  4 Klitzke, M                   Baraboo               44-03.50  
  5 Schoenberger, Z              Beaver Dam            43-07.00  
  6 Statz, J                     Reedsburg Ar          42-06.00  
  7 Fetters, C                   Waunakee              41-11.00  
  8 Ellis, A                     Portage               41-05.50  
  9 Falkinham, R                 Beaver Dam            41-03.00  
 
Event 36  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Gabel, A                     Mount Horeb           35-00.50q 
  2 Rindy, C                     Waunakee              34-02.00q 
  3 Johnson, A                   Baraboo               32-04.50q 
  4 Schultz, R                   Portage               32-04.25q 
  5 Gabris, S                    DeForest              31-08.00q 
  6 Kunesh, B                    DeForest              31-00.50q 
  7 Rueter, M                    Beaver Dam            31-00.00q 
  8 Drury, L                     DeForest              30-11.00q 
  9 Bussan, K                    Waunakee              30-10.00q 
 10 Harsch, G                    Reedsburg Ar          27-07.25  
 10 Judd, A                      Sauk Prairie          27-07.25  
 12 Lemelin, A                   Sauk Prairie          27-02.00  
 13 Breunig, M                   Waunakee              27-00.00  
 14 Squire, S                    Baraboo               26-11.00  
 15 Fieber, K                    Reedsburg Ar          26-10.00  
 16 Saalsaa, C                   Portage               22-10.50  
 
Event 36  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Gabel, A                     Mount Horeb           35-00.50  
  2 Rindy, C                     Waunakee              34-02.00  
  3 Rueter, M                    Beaver Dam            32-07.25  
  4 Johnson, A                   Baraboo               32-04.50  
  5 Schultz, R                   Portage               32-04.25  
  6 Gabris, S                    DeForest              31-08.00  
  7 Kunesh, B                    DeForest              31-00.50  
  8 Drury, L                     DeForest              30-11.00  
  9 Bussan, K                    Waunakee              30-10.00  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Waunakee                   157.50     2) Mount Horeb               127   
    3) Beaver Dam                 101        4) DeForest                   85   
    5) Reedsburg Area              69        6) Sauk Prairie               68   
    7) Baraboo                     60        8) Portage                    33.50
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Waunakee                   164        2) Reedsburg Area            107   
    3) DeForest                    93        4) Beaver Dam                 79.50
    5) Baraboo                     79        6) Sauk Prairie               68   
    7) Mount Horeb                 63        8) Portage                    47.50