Unity Invitational - 4/30/2018
Unity High School
Girls 100 Meter Dash Finals
 1, Harmon, Linda, Grantsburg, 13.06. 2, Winkler, Summer, Webster, 13.61. 3, 
 Peterson, Allison, Grantsburg, 13.64. 4, Thomas, Grace, Shell Lake, 13.74. 5, 
 Winkler, Skyler, Webster, 13.87. 6, Johnson, Alison, Turtle Lake/, 14.09. 7, 
 Lowe, Autumn, Unity, 14.16. 8, Jury, Olivia, Shell Lake, 14.24. 9, Brande, 
 Mirlande, Grantsburg, 14.27. 10, Bergstrom, Grace, St. Croix Fa, 14.29. 11, 
 Buskirk, Alexa, Siren, 14.34. 12, Monio, Falecia, Turtle Lake/, 14.41. 13, 
 Petersen, Jeni, Webster, 14.51. 14, Peterson, Molly, Clear Lake, 14.78. 15, 
 Eiche, Taylor, Shell Lake, 14.79. 15, Stenberg, Reyna, St. Croix Fa, 14.79. 
 17, Heilig, Jayda, Unity, 15.13. 18, Nelson, Carly, Unity, 15.61. 19, Spanner, 
 Katelyn, Turtle Lake/, 15.89. 20, Grahovac, Lizzy, Clear Lake, 16.06. 21, 
 Erickson, Mackenzie, St. Croix Fa, 16.18. 22, Dachel, Ava, New Auburn, 16.21. 
 23, Taylor, Josie, Siren, 17.63. 24, Thiex, Madison, Siren, 17.73. 25, Sadre, 
 Malu, New Auburn, 18.62. 26, Hiben, Allison, Prairie Farm, 18.67. 
Girls 200 Meter Dash
 1, Schunck, Sydney, Shell Lake, 27.76. 2, Hol, Michaela, Unity, 28.30. 3, 
 Christenson, Makaylin, Prairie Farm, 28.85. 4, Winkler, Summer, Webster, 
 29.20. 5, Peterson, Allison, Grantsburg, 29.36. 6, Brande, Mirlande, 
 Grantsburg, 29.66. 7, Winkler, Skyler, Webster, 30.05. 8, Jewell, Jaidyn, 
 Siren, 30.26. 9, Jury, Natalie, Shell Lake, 30.31. 10, Horstman, Jade, Siren, 
 30.42. 11, Schramski, Aubree, Clear Lake, 30.46. 12, Greeeley, Destiny, Turtle 
 Lake/, 30.55. 13, Erickson, Greta, St. Croix Fa, 30.71. 14, Magnuson, 
 Isabelle, Turtle Lake/, 31.15. 15, Eiche, Taylor, Shell Lake, 31.16. 16, 
 Smestad, Hannah, Grantsburg, 31.68. 17, Heilig, Jayda, Unity, 32.00. 18, 
 Christiansen, Jazzy, Clear Lake, 32.43. 19, Stenberg, Reyna, St. Croix Fa, 
 32.52. 20, Erickson, Mackenzie, St. Croix Fa, 35.47. 21, Taylor, Josie, Siren, 
 38.29. 
Girls 400 Meter Dash
 1, Nielsen, Emmery, Shell Lake, 1:06.47. 2, Skattebo, Cassie, Shell Lake, 
 1:07.29. 3, Gerber, Gracie, Grantsburg, 1:07.49. 4, Sorensen, Raegan, Unity, 
 1:08.38. 5, Christenson, Makaylin, Prairie Farm, 1:08.66. 6, Fagerlin, 
 Makayla, Turtle Lake/, 1:09.36. 7, Johnson, Alison, Turtle Lake/, 1:11.20. 8, 
 Clark, Ashley, Shell Lake, 1:13.14. 9, Doriott, Emily, Webster, 1:13.59. 10, 
 Lee, Gretchen, Grantsburg, 1:15.02. 11, Jorgensen, Emily, Unity, 1:17.69. 12, 
 Robelia, Kylie, Grantsburg, 1:18.56. 13, Lemieux, Hannah, Siren, 1:20.32. 14, 
 Hayman, Abby, Siren, 1:22.17. 15, Miller, Cara, Prairie Farm, 1:23.33. 16, 
 Taylor, Josie, Siren, 1:30.27. 
Girls 800 Meter Run
 1, Clark, Brittany, Shell Lake, 2:39.06. 2, Moore, Zenia, Unity, 2:44.81. 3, 
 Gerber, Gracie, Grantsburg, 2:48.73. 4, Christopherson, Cameron, Prairie Farm, 
 2:53.39. 5, O'Brien, Rylee, Siren, 2:59.04. 6, Loenser, Gabby, Clear Lake, 
 3:01.20. 7, Robelia, Kylie, Grantsburg, 3:04.17. 8, Jorgensen, Emily, Unity, 
 3:07.96. 9, Bates, Eryn, Prairie Farm, 3:08.55. 10, Deladi, Ali, Shell Lake, 
 3:10.57. 11, Hall, Madalyn, Siren, 3:12.47. 12, Cox, Katie, Shell Lake, 
 3:15.22. 13, Voldberg, Alyssa, Prairie Farm, 3:16.30. 14, Maslow, Cassie, 
 Siren, 3:21.96. 15, Olguin, Trinity, Webster, 3:32.29. 16, Sperry, Rachel, 
 Webster, 3:36.69. 17, Costello, Amie, Unity, 3:49.40. 18, DuRushia, Olivia, 
 St. Croix Fa, 3:54.26. 
Girls 1600 Meter Run
 1, Moore, Zenia, Unity, 6:20.10. 2, Kreier, Natalie, Clear Lake, 6:24.12. 3, 
 Nelson, Sam, Webster, 6:26.90. 4, Rombach, McKenzie, Grantsburg, 6:37.71. 5, 
 Deladi, Ali, Shell Lake, 6:39.23. 6, Rombach, Kaitlyn, Grantsburg, 6:43.07. 7, 
 Kosloski, Abby, Siren, 6:44.65. 8, Christopherson, Cameron, Prairie Farm, 
 6:44.69. 9, Gomulak, Jenna, Webster, 6:48.52. 10, Olson, Kaitlin, Grantsburg, 
 7:18.87. 11, Raschke, Sydney, Webster, 7:51.54. 12, Bird, Emma, Prairie Farm, 
 8:13.09. 13, DuRushia, Olivia, St. Croix Fa, 8:54.32. 
Girls 3200 Meter Run
 1, Kevan, Fran, Shell Lake, 13:24.68. 2, Kreier, Natalie, Clear Lake, 
 14:36.14. 3, Pearson, Clara, Clear Lake, 15:11.94. 4, Caballero, Alma, Prairie 
 Farm, 15:37.93. 5, Vanda, Kaytlynn, Turtle Lake/, 16:06.41. 6, Olson, Kaitlin, 
 Grantsburg, 16:39.93. 7, Raschke, Sydney, Webster, 17:21.80. 8, Olguin, 
 Heaven, Webster, 18:37.39. 
Girls 100 Meter Hurdles
 1, Pokorny, Julia, Shell Lake, 15.56. 2, Steines, Savannah, Shell Lake, 18.46. 
 3, Moritz, Ali, Webster, 18.69. 4, Strange, Madison, Unity, 18.99. 5, 
 Erickson, Greta, St. Croix Fa, 19.40. 6, Nelson, Myah, Unity, 20.10. 7, 
 Greeeley, Destiny, Turtle Lake/, 20.20. 8, Shelton, Katie, Prairie Farm, 
 20.42. 9, Santfner, Rachel, Clear Lake, 20.51. 10, Jensen, Abby, St. Croix Fa, 
 20.65. 11, Erickson, Billie, Unity, 21.00. 12, Royce, Jackie, Webster, 21.48. 
 13, Lombardo, Isabella, Prairie Farm, 22.33. 14, Maslow, Cassie, Siren, 24.57. 
 15, Ress, Rachael, Grantsburg, 25.46. 16, Dorn, Breena, Webster, 25.69. 
Girls 300 Meter Hurdles
 1, Pokorny, Julia, Shell Lake, 49.51. 2, Anderson, Makenna, Shell Lake, 53.13. 
 3, Steines, Savannah, Shell Lake, 54.03. 4, Moritz, Ali, Webster, 55.42. 5, 
 Strange, Madison, Unity, 56.45. 6, Ohnstad, Olivia, Grantsburg, 57.29. 7, 
 McKinley, Hope, Grantsburg, 1:00.81. 8, Erickson, Billie, Unity, 1:01.81. 9, 
 Santfner, Rachel, Clear Lake, 1:03.83. 10, Jensen, Abby, St. Croix Fa, 
 1:04.23. 11, Horgan, Sydney, Unity, 1:04.33. 12, Lombardo, Isabella, Prairie 
 Farm, 1:07.59. 13, Shelton, Katie, Prairie Farm, 1:12.12. 
Girls 4x100 Meter Relay
 1, Shell Lake (Schunck, Sydney JR, Nielsen, Emmery FR, Thomas, Grace FR, 
 Skattebo, Cassie JR), 52.96. 2, Webster (McDowell, Hannah FR, Winkler, Skyler 
 SR, Winkler, Summer FR, Petersen, Jeni SO), 55.94. 3, Siren (Jewell, Jaidyn 
 FR, Rightman, Vinni FR, Nelson, Jalynn FR, Buskirk, Alexa JR), 56.99. 4, Clear 
 Lake (Christiansen, Jazzy JR, Keller, Abby FR, Schramski, Aubree JR, Strenke, 
 Gina SR), 57.48. 5, Unity (Nelson, Carly SO, Nelson, Myah SO, Heilig, Jayda 
 FR, Lowe, Autumn FR), 59.46. 6, Turtle Lake/Clayton (Vanda, Kaytlynn JR, 
 Monio, Falecia JR, Spanner, Katelyn SO, Greeeley, Destiny FR), 1:01.85. 7, 
 Prairie Farm (Bates, Jody JR, Hiben, Allison FR, Lombardo, Isabella SO, Kwak, 
 Alexis SR), 1:08.91. --, St. Croix Falls (Jensen, Abby FR, Erickson, Greta FR, 
 Stenberg, Reyna FR, Bergstrom, Grace FR), DQ. --, Grantsburg (Johnson, Amanda 
 SO, Carter, Evie SO, Goepfert, Adriana FR, Watt, Jadyn FR), DQ. 
Girls 4x200 Meter Relay
 1, Shell Lake (Pokorny, Julia SR, Thomas, Grace FR, Jury, Natalie JR, Schunck, 
 Sydney JR), 1:55.06. 2, Siren (Horstman, Jade JR, Jewell, Jaidyn FR, Hall, 
 Madalyn JR, Buskirk, Alexa JR), 2:02.99. 3, Clear Lake (Christiansen, Jazzy 
 JR, Keller, Abby FR, Schramski, Aubree JR, Strenke, Gina SR), 2:03.07. 4, 
 Prairie Farm (Bates, Jody JR, Christenson, Makaylin FR, Miller, Cara JR, 
 Bates, Eryn FR), 2:07.84. 5, Webster (McCool, Grace SO, Robinson, Elizabeth 
 SO, Royce, Jackie FR, Peck, Serena FR), 2:15.88. --, Grantsburg (Harmon, Amy 
 FR, Troff, Alexis SO, Covey, Shilo SO, McKinley, Hope SO), DQ. 
Girls 4x400 Meter Relay
 1, Shell Lake (Nielsen, Emmery FR, Clark, Brittany FR, Anderson, Makenna FR, 
 Skattebo, Cassie JR), 4:26.46. 2, Grantsburg (Harmon, Linda JR, Peterson, 
 Allison FR, Rombach, McKenzie JR, Gerber, Gracie JR), 4:30.11. 3, Unity 
 (Strange, Madison SO, Hol, Michaela JR, Moore, Zenia SR, Sorensen, Raegan FR), 
 4:43.91. 4, Siren (Rightman, Vinni FR, Kosloski, Abby SR, O'Brien, Rylee SO, 
 Nelson, Jalynn FR), 4:51.05. 5, Webster (Doriott, Emily FR, Gomulak, Jenna SO, 
 Moritz, Ali SO, Nelson, Sam JR), 4:54.05. 6, Clear Lake (Peterson, Molly FR, 
 Loenser, Gabby JR, Strenke, Gina SR, Niles, Montana SR), 4:57.76. 
Girls 4x800 Meter Relay
 1, Shell Lake (Kevan, Fran FR, Anderson, Makenna FR, Meister, Ashlea SR, 
 Clark, Brittany FR), 11:14.72. 2, Clear Lake (Kreier, Natalie SO, Pearson, 
 Clara SR, Loenser, Gabby JR, Niles, Montana SR), 11:36.58. 3, Prairie Farm 
 (Christopherson, Cameron SO, Bates, Eryn FR, Voldberg, Alyssa FR, Caballero, 
 Alma FR), 12:00.42. 4, Siren (Lemieux, Hannah FR, Hayman, Abby FR, Rightman, 
 Vinni FR, Nelson, Jalynn FR), 12:07.81. 5, Webster (Raschke, Sydney SR, 
 Gomulak, Jenna SO, Nelson, Sam JR, Doriott, Emily FR), 12:14.96. 6, Grantsburg 
 (Smestad, Hannah SO, Covey, Shilo SO, Hermann, Lauren SO, Ohnstad, Olivia SO), 
 13:17.01. 
Girls High Jump
 1, Christenson, Makaylin, Prairie Farm, 5-02. 2, Nelson, Jalynn, Siren, 4-08. 
 3, Lowe, Autumn, Unity, 4-08. 4, Skattebo, Cassie, Shell Lake, 4-08. 5, Hol, 
 Michaela, Unity, 4-06. 6, Osborn, Carly, Shell Lake, 4-06. 7, Clark, Brittany, 
 Shell Lake, 4-06. 8, Ohnstad, Olivia, Grantsburg, 4-04. 9, Rightman, Vinni, 
 Siren, 4-02. 9, Shelton, Katie, Prairie Farm, 4-02. 9, Sorensen, Raegan, 
 Unity, 4-02. 9, Harmon, Amy, Grantsburg, 4-02. 
Girls Pole Vault
 1, Pokorny, Julia, Shell Lake, 9-00. 2, Sorensen, Raegan, Unity, 8-06. 3, 
 Petersen, Jeni, Webster, 8-00. 4, Gomulak, Jenna, Webster, 7-00. 5, Cox, 
 Mikayla, Shell Lake, 6-00. 5, Horgan, Sydney, Unity, 6-00. 7, Santfner, 
 Rachel, Clear Lake, 6-00. 8, Hol, Michaela, Unity, 5-06. 9, Deladi, Ali, Shell 
 Lake, 5-06. --, Jensen, Abby, St. Croix Fa, NH. --, Harmon, Amy, Grantsburg, 
 NH. 
Girls Long Jump
 1, Harmon, Linda, Grantsburg, 15-10. 2, Peterson, Allison, Grantsburg, 15-05. 
 3, Thomas, Grace, Shell Lake, 15-04. 4, Brande, Mirlande, Grantsburg, 15-00. 
 5, Fagerlin, Makayla, Turtle Lake/, 14-08. 6, Horstman, Jade, Siren, 14-06. 7, 
 Buskirk, Alexa, Siren, 14-05. 8, Osborn, Carly, Shell Lake, 14-01. 9, 
 Peterson, Molly, Clear Lake, 13-11. 10, Mangelsen, Jazmine, Webster, 13-10. 
 11, Schramski, Aubree, Clear Lake, 13-03. 12, Jury, Olivia, Shell Lake, 13-02. 
 13, Winkler, Skyler, Webster, 13-01. 14, Nelson, Carly, Unity, 12-07. 15, 
 Bates, Eryn, Prairie Farm, 12-05. 15, Niles, Montana, Clear Lake, 12-05. 17, 
 Horgan, Sydney, Unity, 11-00. 18, Voldberg, Alyssa, Prairie Farm, 10-11. 19, 
 Dachel, Ava, New Auburn, 10-08. 
Girls Triple Jump
 1, Horstman, Jade, Siren, 32-00. 2, Harmon, Linda, Grantsburg, 31-11. 3, 
 Petersen, Jeni, Webster, 31-09. 4, Strange, Madison, Unity, 29-08. 5, Winkler, 
 Summer, Webster, 28-02. 6, Bergstrom, Grace, St. Croix Fa, 27-07. 7, Johnson, 
 Alison, Turtle Lake/, 27-02. 8, Lee, Gretchen, Grantsburg, 26-07. 9, Horgan, 
 Sydney, Unity, 25-11. 10, Rombach, McKenzie, Grantsburg, 22-11. 
Girls Shot Put
 1, Meister, Ashlea, Shell Lake, 32-08. 2, Miller, Cara, Prairie Farm, 32-00. 
 3, Schunck, Sydney, Shell Lake, 29-10. 4, Kozak, Mollie, Siren, 29-09. 5, 
 Nelson, Carly, Unity, 29-02. 6, Houman, Alexus, Unity, 29-00. 7, Hall, Olivia, 
 Siren, 28-05. 8, Nelson, Myah, Unity, 28-00. 9, Grahovac, Lizzy, Clear Lake, 
 27-11. 10, Dachel, Ava, New Auburn, 27-07. 11, Bonneville, Janessa, 
 Grantsburg, 27-06. 12, Hiben, Allison, Prairie Farm, 27-03. 13, Mangelsen, 
 Hannah, Siren, 27-02. 14, Coen, Isabelle, St. Croix Fa, 26-10. 15, Kwak, 
 Alexis, Prairie Farm, 26-06. 16, Cederberg, Julia, Siren, 26-05. 17, Vaughn, 
 Hailey, New Auburn, 26-02. 18, Kolu, Maddison, Unity, 24-11. 19, Thiex, 
 Madison, Siren, 24-08. 20, Preston, Amanda, Webster, 23-04. 21, Wondra, Nora, 
 St. Croix Fa, 22-09. 22, Janssen, Hannah, Webster, 22-07. 23, Robinson, 
 Elizabeth, Webster, 21-10. 24, Santfner, Rachel, Clear Lake, 21-07. 25, Brock, 
 Olivia, Grantsburg, 21-05. 26, Mulroy, Morgan, Webster, 21-03. 27, Hermann, 
 Lauren, Grantsburg, 19-01. 28, Hughes, Gabby, Webster, 18-00. 29, Johnson, 
 Amelia, Unity, 14-03. 30, Sadre, Malu, New Auburn, 14-02. 
Girls Discus Throw
 1, Christiansen, Jazzy, Clear Lake, 110-00. 2, Meister, Ashlea, Shell Lake, 
 105-10. 3, Cederberg, Julia, Siren, 95-08. 4, Nelson, Myah, Unity, 86-08. 5, 
 Thiex, Madison, Siren, 84-00. 6, Miller, Cara, Prairie Farm, 83-04. 7, Kwak, 
 Alexis, Prairie Farm, 82-02. 8, Bonneville, Janessa, Grantsburg, 81-00. 9, 
 Hall, Olivia, Siren, 78-05. 10, Mangelsen, Hannah, Siren, 77-06. 11, Coen, 
 Isabelle, St. Croix Fa, 73-09. 12, Houman, Alexus, Unity, 72-03. 13, Monio, 
 Falecia, Turtle Lake/, 72-02. 14, Janssen, Hannah, Webster, 71-05. 15, 
 Stanford, Amy, Siren, 70-00. 15, Wondra, Nora, St. Croix Fa, 70-00. 17, 
 Vaughn, Hailey, New Auburn, 69-02. 17, Brock, Olivia, Grantsburg, 69-02. 19, 
 Magnuson, Isabelle, Turtle Lake/, 67-02. 20, Kolu, Maddison, Unity, 63-07. 21, 
 Hughes, Gabby, Webster, 56-05. 22, Bates, Jody, Prairie Farm, 55-03. 23, 
 Robinson, Elizabeth, Webster, 54-01. 24, Mulroy, Morgan, Webster, 53-09. 25, 
 Grahovac, Lizzy, Clear Lake, 52-07. 26, Hiben, Allison, Prairie Farm, 52-01. 
 27, Watt, Jadyn, Grantsburg, 51-02. 28, Preston, Amanda, Webster, 47-07. 29, 
 Johnson, Amelia, Unity, 34-02. 30, Sadre, Malu, New Auburn, 30-00. 
Boys 100 Meter Dash
 1, Houde, Hunter, Unity, 11.17. 2, Chenal, Leo, Grantsburg, 11.54. 3, Levra, 
 Josh, Clear Lake, 11.68. 4, Highstrom, Dolan, Siren, 11.71. 5, Schramski, 
 Conner, Clear Lake, 11.72. 6, Flaherty, Luke, Unity, 11.87. 7, Edinger, Caleb, 
 New Auburn, 11.91. 8, Vazquez, Victor, Unity, 11.96. 9, Chenal, John, 
 Grantsburg, 12.01. 10, Seeger, Mitchell, Prairie Farm, 12.02. 11, Chenal, 
 Gabe, Grantsburg, 12.02. 12, Blaisdell, Levi, Webster, 12.20. 12, Peterson, 
 Cody, Webster, 12.20. 12, Ruble, Ivan, Clear Lake, 12.20. 15, Wilson, Simeon, 
 Webster, 12.36. 16, Holmes, Gage, Siren, 12.50. 17, Doolittle, Coltyn, St. 
 Croix Fa, 12.77. 18, Allar, Matthew, Shell Lake, 12.99. 19, Fischer, Cordell, 
 Siren, 13.06. 20, McCracken, Jasper, Shell Lake, 13.09. 21, Rehder, Ben, New 
 Auburn, 13.12. 22, Dreger, Sam, St. Croix Fa, 13.52. 23, Kvidera, Bryan, 
 Turtle Lake/, 13.57. 24, Young, Trevor, St. Croix Fa, 13.59. 25, Kvidera, 
 Nolan, Turtle Lake/, 13.89. 
Boys 200 Meter Dash
 1, Houde, Hunter, Unity, 23.12. 2, Schramski, Conner, Clear Lake, 23.79. 3, 
 Highstrom, Dolan, Siren, 24.01. 4, Stevens, Tyler, Grantsburg, 24.74. 5, 
 Seeger, Mitchell, Prairie Farm, 24.79. 6, Tillery, Julien, Unity, 25.19. 7, 
 Edinger, Caleb, New Auburn, 25.51. 8, Enochs, Boden, St. Croix Fa, 25.63. 9, 
 Peterson, Cody, Webster, 25.66. 10, Highstrom, Derek, Siren, 25.72. 11, Hase, 
 Wyatt, Clear Lake, 25.79. 12, Lee, Derek, Grantsburg, 25.83. 13, Arnold, Reed, 
 Grantsburg, 25.87. 14, Miller, Austin, Prairie Farm, 26.24. 15, Steffen, 
 Caleb, St. Croix Fa, 26.34. 16, Stanford, Trevor, Siren, 26.64. 17, Glienke, 
 Keith, Webster, 26.74. 18, Warren, Marcus, Shell Lake, 26.89. 19, Allar, 
 Matthew, Shell Lake, 27.41. 20, Rehder, Ben, New Auburn, 28.06. 21, McCracken, 
 Jasper, Shell Lake, 28.46. 22, Peterson, Tanner, Webster, 28.49. 23, Avery, 
 Trent, Clear Lake, 28.73. 24, Holsclaw, Riley, St. Croix Fa, 28.88. 25, 
 Kvidera, Bryan, Turtle Lake/, 29.28. 26, Kvidera, Nolan, Turtle Lake/, 29.31. 
Boys 400 Meter Dash
 1, Formanek, Joey, Webster, 53.59. 2, Hoffman, Thomas, Turtle Lake/, 54.69. 3, 
 McKinley, Nate, Grantsburg, 54.74. 4, VanWatermuelen, Jared, Grantsburg, 
 57.30. 5, Garcia, Ed, Clear Lake, 57.81. 6, Doriott, Carter, Webster, 58.45. 
 7, Stanton, Xavier, Webster, 58.91. 8, Steffen, Caleb, St. Croix Fa, 59.21. 9, 
 Seeger, Mitchell, Prairie Farm, 59.60. 10, Lee, Derek, Grantsburg, 1:00.34. 
 11, Bahr, Colin, Unity, 1:01.26. 12, Laursen, Brandtsen, Clear Lake, 1:01.53. 
 13, Briel, Caleb, Prairie Farm, 1:01.63. 14, McCracken, Jasper, Shell Lake, 
 1:04.07. 15, Lundgren, Damion, Turtle Lake/, 1:05.02. 16, Savas, Luke, Shell 
 Lake, 1:05.04. 17, Rau, Isaac, Unity, 1:06.82. 18, Cloutier, Cedric, Unity, 
 1:08.08. 19, Ruud, Adam, Siren, 1:09.32. 20, Schunck, Tyler, Shell Lake, 
 1:14.48. 21, Maslow, McCoy, Siren, 1:16.90. 22, Ryan, Joey, Turtle Lake/, 
 1:20.82. 23, Rand, Devin, Siren, 1:22.55. 24, Smith, Noah, New Auburn, 
 1:26.04. 
Boys 800 Meter Run
 1, Schaaf, Mason, Webster, 2:10.11. 2, Formanek, Joey, Webster, 2:15.36. 3, 
 Ohnstad, Joseph, Grantsburg, 2:17.15. 4, Nonemacher, Kent, Turtle Lake/, 
 2:17.46. 5, Hughes, Kincaid, Clear Lake, 2:21.20. 6, Vasatka, Silas, Siren, 
 2:21.92. 7, Herzog, Jordan, Shell Lake, 2:26.66. 8, Christenson, Collin, 
 Prairie Farm, 2:29.49. 9, Cable, Thomas, Unity, 2:30.53. 10, Hughes, Croix, 
 Clear Lake, 2:33.88. 11, Klefstad, Evan, Prairie Farm, 2:35.03. 12, 
 Vollendorf, Trevor, Grantsburg, 2:38.29. 13, Briel, Caleb, Prairie Farm, 
 2:38.91. 14, Mattila, Levi, Turtle Lake/, 2:41.88. 15, Wilson, Jamin, Webster, 
 2:44.09. 16, Edinger, Elijah, New Auburn, 2:50.80. 17, Robey, Remington, New 
 Auburn, 2:56.99. 18, Savas, Luke, Shell Lake, 2:57.04. 19, Clover, Edward, 
 Grantsburg, 3:06.67. 
Boys 1600 Meter Run
 1, Nonemacher, Kent, Turtle Lake/, 4:49.92. 2, Feist, Cullen, Unity, 4:58.82. 
 3, MacKean, David, Grantsburg, 5:03.34. 4, Erickson, Hunter, Webster, 5:03.72. 
 5, Schaaf, Mason, Webster, 5:16.15. 6, Vos Benkowski, Caleb, Unity, 5:17.03. 
 7, Loenser, Adam, Clear Lake, 5:31.48. 8, Kopecky, Ben, Siren, 5:41.69. 9, 
 Brande, Robens, Grantsburg, 5:50.80. 10, Klefstad, Evan, Prairie Farm, 
 5:51.97. 11, Pearson, John, Clear Lake, 5:55.32. 12, Cress, Asher, Unity, 
 5:56.24. 13, Janssen, Edwin, Webster, 5:56.47. 14, Edinger, Elijah, New 
 Auburn, 6:20.21. 15, Robey, Remington, New Auburn, 6:21.82. 16, Mattila, Levi, 
 Turtle Lake/, 6:22.88. 
Boys 3200 Meter Run
 1, Erickson, Hunter, Webster, 11:21.49. 2, Pearson, Isaac, Clear Lake, 
 11:33.04. 3, Loenser, Adam, Clear Lake, 12:22.27. 4, Kern, Dylan, Unity, 
 12:58.64. 5, Pearson, John, Clear Lake, 13:07.50. 6, Gaffney, Jordan, 
 Grantsburg, 13:21.70. 7, Dugger, Anthony, Siren, 14:52.60. 8, Savas, Luke, 
 Shell Lake, 16:42.55. 
Boys 110 Meter Hurdles
 1, Kern, Dustin, Webster, 16.61. 2, Torgerson, Caden, Turtle Lake/, 16.68. 3, 
 Singh, Sean, Clear Lake, 16.95. 4, Merrill, Dillion, Unity, 17.13. 5, Wester, 
 Nathan, Unity, 17.65. 6, Premo-Blume, Quentin, Grantsburg, 18.23. 7, 
 VanWatermuelen, Jared, Grantsburg, 18.45. 8, Gaffney, Jordan, Grantsburg, 
 21.94. 
Boys 300 Meter Hurdles
 1, Kern, Dustin, Webster, 42.95. 2, Wester, Nathan, Unity, 44.42. 3, Merrill, 
 Dillion, Unity, 45.47. 4, Fisher, Reeden, Unity, 45.97. 5, Singh, Sean, Clear 
 Lake, 47.01. 6, Premo-Blume, Quentin, Grantsburg, 47.71. 7, VanWatermuelen, 
 Jared, Grantsburg, 49.66. 8, Stanford, Trevor, Siren, 50.80. 9, Gaffney, 
 Jordan, Grantsburg, 51.64. 10, Beecroft, Andrew, Turtle Lake/, 54.26. 11, 
 Kosloski, Brady, Siren, 56.82. 
Boys 4x100 Meter Relay
 1, Siren (Highstrom, Dolan SR, Highstrom, Derek JR, Fischer, Cordell SO, 
 denHoed, Colton SR), 47.85. 2, Shell Lake (Lawrence, Carter JR, Herzog, Jordan 
 JR, Udovich, Nick JR, Martin, Andrew JR), 48.64. 3, Webster (Schaaf, Wyatt JR, 
 Peterson, Cody SR, Wilson, Simeon SR, Blaisdell, Levi SO), 48.74. 4, St. Croix 
 Falls (Enochs, Boden SO, Johnson, Gavin FR, Hutton, Colby SO, Dreger, Sam SO), 
 52.37. 5, New Auburn (Edinger, Caleb SO, Edinger, Elijah JR, Rehder, Ben SO, 
 Hinton, Aaron SO), 55.81. --, Grantsburg (Brande, Tyrell JR, Chenal, Leo JR, 
 Stevens, Tyler SR, Chenal, John SR), DQ. --, Clear Lake (Ruble, Ivan SO, 
 Levra, Josh SR, Schramski, Conner SR, Hase, Wyatt SR), DQ. --, Unity (Tillery, 
 Julien JR, Vazquez, Victor JR, Flaherty, Luke SO, Houde, Hunter JR), DQ. 
Boys 4x200 Meter Relay
 1, Grantsburg (Arnold, Reed SO, Chenal, Gabe SO, Premo-Blume, Quentin SR, 
 Stevens, Tyler SR), 1:42.05. 2, Siren (Holmes, Gage SO, Fischer, Cordell SO, 
 Koball, Noah SR, Highstrom, Derek JR), 1:44.59. 3, Unity (Weihe, Adam FR, 
 Krone, Andrew FR, Tendrup, Blane JR, Cable, Thomas SO), 1:44.74. 4, Webster 
 (Wilson, Simeon SR, Glienke, Keith SO, Blaisdell, Levi SO, Peterson, Tanner 
 SO), 1:46.73. 5, Clear Lake (Hase, Wyatt SR, Laursen, Brandtsen JR, Ruble, 
 Ivan SO, Singh, Sean SR), 1:48.93. 6, St. Croix Falls (Enochs, Boden SO, 
 Doolittle, Coltyn SO, Hutton, Colby SO, Holsclaw, Riley SO), 1:49.50. 7, 
 Turtle Lake/Clayton (Kvidera, Nolan FR, Ofelt, Christopher SR, Keppen, Trent 
 SO, Johnson, Brock JR), 1:50.53. 
Boys 4x400 Meter Relay
 1, Grantsburg (MacKean, David JR, Hermann, Chris SR, Reichstadt, Cole SR, 
 McKinley, Nate JR), 3:47.13. 2, Unity (Wester, Nathan SR, Merrill, Dillion SR, 
 DeHaven, Sam SR, Vos Benkowski, Soren SR), 3:47.35. 3, Webster (Doriott, 
 Carter JR, Stanton, Xavier SO, Kern, Dustin SR, Glienke, Keith SO), 3:50.20. 
 4, Siren (Kopecky, Ben SR, Liljenberg, Jeremy FR, Vasatka, Silas JR, denHoed, 
 Colton SR), 4:04.25. 
Boys 4x800 Meter Relay
 1, Webster (Doriott, Carter JR, Formanek, Joey SR, Schaaf, Mason SR, Erickson, 
 Hunter JR), 9:01.58. 2, Unity (Kern, Dylan SR, Golz, Kyle JR, Vos Benkowski, 
 Soren SR, Feist, Cullen SO), 9:20.07. 3, Grantsburg (Ohnstad, Joseph SR, 
 Brande, Robens FR, Hermann, Chris SR, MacKean, David JR), 9:23.61. 4, Clear 
 Lake (Garcia, Ed JR, Hughes, Kincaid JR, Hughes, Croix JR, Pearson, Isaac JR), 
 9:24.01. 5, Prairie Farm (Briel, Caleb FR, Christenson, Collin JR, Klefstad, 
 Evan FR, Miller, Austin SR), 10:39.63. 6, Turtle Lake/Clayton (Ryan, Joey FR, 
 Ofelt, Christopher SR, Beecroft, Andrew SR, Lundgren, Damion JR), 11:05.62. 7, 
 Siren (Kosloski, Brady FR, Dugger, Anthony SR, Ruud, Adam SO, Daniels, Mitch 
 SO), 11:05.74. 
Boys High Jump
 1, Torgerson, Caden, Turtle Lake/, 6-00. 2, Cable, Thomas, Unity, 5-10. 3, 
 Chenal, John, Grantsburg, 5-10. 4, VanWatermuelen, Jared, Grantsburg, 5-08. 5, 
 Martin, Andrew, Shell Lake, 5-08. 6, Flaherty, Luke, Unity, 5-06. 6, Brande, 
 Tyrell, Grantsburg, 5-06. 6, Christenson, Collin, Prairie Farm, 5-06. 9, 
 denHoed, Colton, Siren, 5-02. 10, Fisher, Reeden, Unity, 4-10. 10, Balser, 
 Judah, Shell Lake, 4-10. 
Boys Pole Vault
 1, Udovich, Nick, Shell Lake, 11-06. 2, Nielsen, Daniel, Shell Lake, 10-00. 3, 
 Tendrup, Blane, Unity, 9-00. 4, Brown, Garrett, St. Croix Fa, 9-00. 5, 
 Pearson, Isaac, Clear Lake, 8-00. 6, Walton, Chris, Unity, 7-06. 7, Baxter, 
 Chevy, Unity, 7-00. 8, Reichstadt, Cole, Grantsburg, 7-00. 9, Holsclaw, Riley, 
 St. Croix Fa, 7-00. 10, Vollendorf, Trevor, Grantsburg, 7-00. 11, Hermann, 
 Chris, Grantsburg, 5-06. --, Schunck, Tyler, Shell Lake, NH. 
Boys Long Jump
 1, Chenal, Leo, Grantsburg, 20-08. 2, Kern, Dustin, Webster, 19-10. 3, Levra, 
 Josh, Clear Lake, 19-08. 4, Hoffman, Thomas, Turtle Lake/, 19-00. 5, 
 Torgerson, Caden, Turtle Lake/, 18-10. 6, Vazquez, Victor, Unity, 18-05. 7, 
 Highstrom, Dolan, Siren, 18-01. 8, Martin, Andrew, Shell Lake, 17-04. 8, 
 denHoed, Colton, Siren, 17-04. 10, Christenson, Collin, Prairie Farm, 16-11. 
 11, Weihe, Adam, Unity, 16-10. 11, Stanford, Trevor, Siren, 16-10. 13, Briel, 
 Caleb, Prairie Farm, 16-08. 13, Blaisdell, Levi, Webster, 16-08. 15, Chenal, 
 Gabe, Grantsburg, 16-01. 15, Seeger, Mitchell, Prairie Farm, 16-01. 17, 
 Edinger, Caleb, New Auburn, 15-03. 18, Gaffney, Jordan, Grantsburg, 15-02. 19, 
 Allar, Matthew, Shell Lake, 15-01. 20, Rehder, Ben, New Auburn, 15-00. 21, 
 Doolittle, Coltyn, St. Croix Fa, 14-09. 22, Hawkins, Lucas, Clear Lake, 14-03. 
 23, Edinger, Elijah, New Auburn, 14-00. 24, Santana, Jonathan, Shell Lake, 
 13-11. 25, Hutton, Colby, St. Croix Fa, 13-04. 26, Dreger, Sam, St. Croix Fa, 
 12-08. 
Boys Triple Jump
 1, McKinley, Nate, Grantsburg, 41-07. 2, Torgerson, Caden, Turtle Lake/, 
 40-08. 3, Wilson, Simeon, Webster, 36-00. 4, Hase, Wyatt, Clear Lake, 35-09. 
 5, Feist, Cullen, Unity, 35-08. 6, Ruble, Ivan, Clear Lake, 33-10. 7, Glienke, 
 Keith, Webster, 31-10. 8, Johnson, Brock, Turtle Lake/, 31-08. 9, Ryan, Joey, 
 Turtle Lake/, 26-06. 
Boys Shot Put
 1, Chenal, Leo, Grantsburg, 47-02. 2, Moser, Austin, Webster, 47-00. 3, Olson, 
 Harlo, Webster, 42-11. 4, Daniels, Ross, Webster, 40-09. 5, Flaherty, Dawson, 
 Unity, 39-11. 6, Koball, Noah, Siren, 38-04. 7, Espeseth, Joe, Clear Lake, 
 36-09. 8, Zehm, Kyle, St. Croix Fa, 36-05. 9, Anton, Gavyn, Siren, 36-02. 10, 
 Olson, Gavin, Unity, 35-11. 11, Juleff, Brett, Turtle Lake/, 35-04. 12, Louis, 
 Austin, Grantsburg, 34-09. 13, Fritz, Jared, Clear Lake, 33-04. 14, Gustafson, 
 Trent, Webster, 33-02. 15, Radinzel, Will, St. Croix Fa, 32-10. 16, Keppen, 
 Trent, Turtle Lake/, 32-02. 17, Symond, Seth, Shell Lake, 32-00. 18, Miller, 
 Austin, Prairie Farm, 31-11. 19, Watt, Kalvin, Grantsburg, 31-05. 20, Knutson, 
 Caleb, Unity, 30-11. 21, Siebenthal, Braeden, Grantsburg, 30-09. 22, Koball, 
 Brennan, Siren, 30-08. 23, Gaffey, Tanner, St. Croix Fa, 30-02. 24, Cecka, 
 Mike, Turtle Lake/, 29-08. 25, Rand, Devin, Siren, 29-05. 26, Logan, Alix, 
 Clear Lake, 29-03. 27, Anderson, Garret, Clear Lake, 28-04. 28, Hinze, North, 
 Siren, 28-02. 29, Hinton, Aaron, New Auburn, 28-00. 30, Fisher, William, Shell 
 Lake, 27-02. 31, Warren, Marcus, Shell Lake, 26-06. 32, Ciesielski, Noah, 
 Shell Lake, 25-05. 33, Hawkins, Lucas, Clear Lake, 24-06. 34, Huehn, Charlie, 
 Grantsburg, 23-01. 35, Schlosser, James, Unity, 20-04. 36, Smith, Noah, New 
 Auburn, 20-00. 37, Lein, Jon, Unity, 19-05. 
Boys Discus Throw
 1, Moser, Austin, Webster, 141-10. 2, Koball, Noah, Siren, 122-02. 3, Olson, 
 Harlo, Webster, 119-01. 4, Anton, Gavyn, Siren, 118-01. 5, Koball, Brennan, 
 Siren, 104-01. 6, Gustafson, Trent, Webster, 102-09. 7, Zehm, Kyle, St. Croix 
 Fa, 101-07. 8, Rand, Devin, Siren, 100-01. 9, Daniels, Ross, Webster, 98-08. 
 10, Louis, Austin, Grantsburg, 97-10. 11, Radinzel, Will, St. Croix Fa, 93-00. 
 12, Johnson, Brock, Turtle Lake/, 92-02. 13, Krueger, Mason, Clear Lake, 
 83-08. 14, Hughes, Kincaid, Clear Lake, 82-03. 15, Young, Trevor, St. Croix 
 Fa, 81-06. 16, Juleff, Brett, Turtle Lake/, 80-03. 17, Olson, Gavin, Unity, 
 79-02. 18, Espeseth, Joe, Clear Lake, 72-11. 19, Knutson, Caleb, Unity, 69-11. 
 20, Watt, Kalvin, Grantsburg, 69-09. 21, Brown, Garrett, St. Croix Fa, 69-02. 
 22, Clover, Edward, Grantsburg, 66-06. 23, Fisher, William, Shell Lake, 64-01. 
 24, Ruelas, Owen, Unity, 62-06. 25, Miller, Austin, Prairie Farm, 62-05. 26, 
 Hinton, Aaron, New Auburn, 58-04. 26, Fritz, Jared, Clear Lake, 58-04. 28, 
 Hinze, North, Siren, 57-00. 29, Logan, Alix, Clear Lake, 54-11. 30, Cecka, 
 Mike, Turtle Lake/, 52-10. 31, Warren, Marcus, Shell Lake, 45-03. 32, Smith, 
 Noah, New Auburn, 32-09.