2018 Results Feature




2018 Season ~ Results Page

AccuRace | A.D.E. | Ath Net IN | Ath Net OUT | Ath Net WI | Harrier/SMA | In Focus | ITiming | Perf Timing | Prime Timing | T & H | Trackside | Wayzata | Wi Track

Summer June to August, 2018  
Date Meet Location
07/28 2018 AAU Junior Olympics Drake University, Des Moines, IA
07/14 DuPage Track Invite Lake Park HS, Roselle, IL
07/12 IAAF World U20 Championships Tampere [Ratina Stadium] Finland
07/08 USA TF Region 8 Jr Olympics Iowa State University
06/28 AAU Region 14 Qualifier Simpson College, MN
06/24 AAU Minnesota Distrct Qualifier Brooklyn Park HS, MN
06/24 Badger State Games UW-La Crosse
06/17 USATF JR Outdoor Championships University of Indiana
06/17 New Balance HS Outdoor Nationals Aggie Stadium, Greensboro, NC
06/16 USA TF Wisconsin Jr Olympics Carroll University
06/09 WISCO Mile Wisconsin Lutheran HS

06/09

Senior All-Star Spotlight Meet University of Dubuque
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
Week 12 WIAA State Track And Field Meet Friday - Saturday, June 1 - June 2
  State Meet Press Release State Meet History
Information State Meet Performance List State Meet Qualifiers/Lanes
  Div 1 Div 1
  Div 2 Div 2
  Div 3 Div 3
  Wheelchair Wheelchair
  Extra Qualifying Standards Starting Heights
     
Friday Meet Schedule Location
June 1 2018 Results  
  WIAA State Meet Schedule Veterans Memorial Stadium UW-Lax
     
Saturday Meet Schedule Location
June 2 2018 Results  
  WIAA State Meet Schedule Veterans Memorial Stadium UW-Lax
     
June 1-2 State Meet Final Results  
  Div 1  
  Div 2  
  Div 3  
  Wheelchair  
     
Week 11 May 21 and May 24 Monday and Thursday
Monday Meet Time Schedules Location
May 21 48 WIAA Regional Meets Regional Locations
  Tournament Procedures  
     
Thursday Meet Time Schedules Location
May 24 16 WIAA Sectional Meets Sectional Locations
  Tournament Procedures  
     
D1 Sectionals     D1 Regionals     D2 Regionals     D3 Regionals    
Arrowhead Heat Result Baraboo Heat Result Amery Heat Result Abbotsford Heat Result
Ashwaubenon Heat Result Bay Port Heat Result Brillion Heat Result Algoma Heat Result
Badger Heat Result Brookfield Central Heat Result Cameron Heat Result Bangor Heat Result
DC Everest Heat Result Hartford Union Heat Result Catholic Memorial Heat Result Boscobel Heat Result
Hartford Union Heat Result Kenosha Bradford Heat Result Clintonville Heat Result Cadott Heat Result
Middleton Heat Result Kimberly Heat Result Colfax Heat Result Cambridge Heat Result
Mukwonago Heat Result Neenah Heat Result East Troy Heat Result Chequamegon Heat Result
West Allis Central Heat Result Nicolet Heat Result Mosinee Heat Result Cuba City Heat Result
D2 Sectionals     Oconomowoc [PV] Heat Result New Holstein Heat Result Frederic Heat Result
Colby Heat Result South Milwaukee Heat Result Randolph/Cambria-Frei. Heat Result Luther Heat Result
Freedom Heat Result Sun Prairie Heat Result Richland Center Heat Result Newman Catholic Heat Result
Lancaster Heat Result Superior Heat Result Ripon Heat Result Pardeeville Heat Result
Whitewater Heat Result Verona Area Heat Result Shorewood Heat Result Rosholt Heat Result
D3 Sectionals     Wausau East Heat Result Turner Heat Result Saint Mary Catholic Heat Result
Bangor Heat Result Westosha Central Heat Result Viroqua Heat Result Suring Heat Result
Boyceville Heat Result Wisconsin Lutheran Heat Result Wautoma Heat Result Union Grove Heat Result
Hilbert Heat Result                  
Marathon Heat Result                  
2018 Conference Meet Results
DATE CONFERENCE LOCATION
Tues May 15 Badger Conference: North | South Sauk Prairie | Monroe
Sat May 12 Bay Conference Xavier HS
Mon May 14 Big East [Old Central Lakeshore & Olympian] Oostburg HS
Mon May 14 Big Eight Conference Lussier Stadium [Madison East]
Tues May 15 Big Rivers Conference Menomonie HS
Tues May 15 Capitol Conference Lakeside Lutheran
Sat May 12 Central Wisconsin Conference--8 Rosholt HS
Mon May 14 Central Wisconsin Conference--10 [from 5/11] Marion HS
Thurs May 10 Classic Eight Conference Mukwonago HS
Tues May 15   Cloverbelt Conference: East | West Colby HS | Cadott HS
Sat May 12   Coulee Conference Gale-Ettrick-Trempealeau HS
Thur May 10   Dairyland Conference Cochrane-fountain City
Tues May 15   Dunn-St. Croix Conference Mondovi HS
Tues May 15 East Central Conference Berlin HS
Mon May 14   Eastern Wisconsin Conference Two Rivers HS
Tues May 15 Fox River Classic Conference Pulaski HS
Mon May 14 Fox Valley Association Kimberly HS
Tues May 15   Great Northern Conference Medford Area HS
Tues May 15 Greater Metro Conference Wauwatosa West HS
Tues May 15 Heart O'North Conference Bloomer HS
Wed May 16   Indian Trails Conference Meet hosted by WSD @ Delavan
Mon May 14   Indianhead Conference Drummond HS
Tue May 15   Lakeland Conference: East | West Flambeau | Frederic
Mon May 14   Marawood Conference: North | South Phillips | Marathon
Fri May 11  Marinette-Oconto Conference Oconto Falls track hosted by Coleman
Wed May 16   Metro Classic Conference Martin Luther HS [Greendale]
Tues May 15  Middle Border Conference Osceola HS
Tues May 15   Midwest Classic Conference Brookfield Academy HS
Wed May 16  Milwaukee City Conference Pulaski Stadium
Sat May 12  Mississippi Valley Conference UW-La Crosse
Sat May 12 North Eastern Conference Wrightstown HS
Tues May 15 North Shore Conference West Bend
--- --- ---   Northern Lakes Conference Dual Meet Schedule Only
Mon May 14   Packerland Conference PDF | HTML Algoma HS
Tues May 15  Ridge & Valley Conference Kickapoo HS
Sat May 12   Rock Valley Conference Jefferson HS
Tues May 15 Scenic Bluffs Conference Royall
Mon May 14 Six Rivers Conference UW-Platteville
Tues May 15  South Central Conference Mauston
Mon May 14 Southeast Conference [CANCELED] Oak Creek [Due to weather]
Tues May 15   Southern Lakes Conference Elkhorn HS
Mon May 14   Southwest Wisconsin Activities League Darlington HS
Tues May 15 Southwest Wisconsin Conference Dodgeville
Tues May 15   Trailways Lourdes Academy HS
Mon May 14   Wisconsin Flyway Conference Mayville HS
Tues May 15  Wisconsin Valley Conference Wausau East
Tues May 15   Woodland Conference South Milwaukee HS
Week 10 May 14 - May 19  
Monday Meet Location
5/14 See Conference meet lists above. -
- - -
Tuesday Meet Location
5/15 Dairyland Eastt Conf Meet Melrose-Mindoro HS
5/15 Dairyland West Conf Meet Independence HS
5/15 Three Lakes Sm Sch Classic Three Lakes HS
5/15 Wild Rose Meet Wild Rose
5/15 Wisconsin School for the Deaf Invite Delavan-Darien HS
- - -
Wednesday Meet Location
5/16 Lancer Relays Madison La Follette
- - -
Thursday Meet Location
5/17 Bonduel Last Chance Meet Bonduel HS
5/17 Chuck Walek Invitational Whitehall HS
5/17 Fox Valley Lutheran Quad FVL HS [Appleton]
5/17 Heinz Throwers Invite Shawano MS
5/17 Sparta Last Chance Meet Sparta HS
5/17 Wrightstown Tri Wrightstown HS
- - -
Friday Meet Location
5/18 - -
- - -
Saturday Meet Location
5/19 - -
- - -
Week 9 May 7 - May 12  
Monday Meet Location
5/7 Baraboo Quad Baraboo HS
5/7 Blackhawk Invitational Viroqua HS
5/7 Dr H. A. Schultz Invitational Edgar HS
5/7 Hudson Tune Up Hudson HS
5/7 Indee Relays Independence HS
5/7 Mondovi Buffalo Invite Mondovi HS
5/7 Phillips Invitational Phillips HS
5/7 Oconto County Meet Oconto Falls
5/7 Redbird Invitational Darlington HS
5/7 Roncalli Quadrangular Manitowoc Roncalli HS
5/7 Rosholt Rinky Dink Meet Rosholt HS
5/7 Throwdown In MadTown Invitational Madison Memorial HS
5/7 Welker Invitational Ashland HS
5/7 WB Lion's Invite Wittenberg-Birnamwood HS
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
5/8 Algoma Invite Algoma HS
5/8 Cambridge Quadrangular [From 4/10] Cambridge HS
5/8 Colfax Invitational Colfax HS
5/8 Eau Claire Intracity Meet Eau Claire North HS
5/8 Fox Valley Association Quad Appleton West HS
5/8 Hatchet Invitational Tomahawk HS
5/8 Kenosha County Meet Kenosha Bradford HS
5/8 Laconia Conference Quad S S Laconia HS
5/8 Marinette Invite Marinette HS
5/8 McDonell Invitational Ch. Falls HS Athletic Facilities
5/8 Onalaska Invitational Onalaska HS
5/8 Rice Lake Invitational Rice Lake HS
5/8 Ridge and Valley Small Conf meet Kickapoo HS
5/8 Pat Burns Memorial Throwers Relay Oak Creek HS
5/8 Peper Invitational - 20th Annual Grantsburg HS
5.8 Richmond-Erickson Invite Wauwatosa East HS [Hart Park]
5/8 Shawano Invitational Shawano HS
5/8 St Croix Central Meet St Croix Central HS
5/8 Steve Justinger Memorial Invitational Tomah HS
5/8 SWAL Midseason Meet Fennimore HS
5/8 Waupaca Tri Waupaca HS
5/8 Wausau City Meet Wausau West HS
5/8 West De Pere Invitaitonal West De Pere HS
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
5/9 Indian Trails Conference [Resched to 5/16] WSD @ Delavan Darien
5/8 Menomonee Falls Girls Invite [Resched 5/10] Menomonee Falls HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
5/10 Abbotsford Meet Abbotsford HS
5/10 Classic 8 Conference Championships Mukwonago HS
5/10 Frederic Invitational Frederic HS
5/10 Glenwood City Meet Glenwood City HS
5/10 HON Quad Meet Northwestern HS
5/10 Larry Z Invitational Boyceville HS
5/10 Marshland Invite Mayville HS
5/10 Menomonee Falls Girls Invite [From 5/9] Menomonee Falls HS
5/10 Paquette Invitational Poynette HS
5/10 Steve 'Sparky' Reynolds Inv. [from 5/11] Boscobel HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
5/11 Big 8 Conference Meet [Resched 5/14] Lussier Stadium [Mad. East host]
5/11 BlackhawkCoed Invite [CANCELED] Grafton HS
5/11 Borg Invite [CANCELED] Delavan-Darien HS
5/11 Central Wisconsin Conf 10 [Resched 5/14] Marion HS
5/11 DeJung Invitational Cadott HS
5/11 John Klement Boys/Girls . [CANCELED] Monona Grove HS
5/11 Oregon Invitational [CANCELED] Oregon HS
5/11 Raider Invitational [CANCELED] Belleville HS
5/11 Southeast Conference [Resched to 5/14] Kenosha Bradford HS
5/11 Steve 'Sparky' Reynolds Inv. [to 5/10] Boscobel HS
5/11 West Allis Nathan Hale Inv. [CANCELED] West Allis NH HS
5/11 West Bend Varsity Invite [CANCELED] West Bend East HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
5/12 All-Sports Day Invite Mauston HS
5/12 Central Wisconsin Conference 8 Rosholt HS
5/12 Coulee Conf Meet G.E.T. HS
5/12 North Eastern Conference Championships Wrightstown HS
5/12 MVC Championship Meet UW-La Crosse
5/12 Rock Valley Conference Championships Jefferson HS
- - -
- - -
Week 8 April 30 - May 5  
Monday Meet Location
4/30 Badger South Quad Stoughton HS
4/30 Fennimore Invitational Fennimore HS
4/30 Mosinee Invite Mosinee HS
4/30 Seymour Quad Seymour HS
4/30 Six Team Meet @ Suring Suring HS
4/30 Trempealeau County Meet Eleva-Strum Central HS
4/30 Unity Invitational Unity HS
4/30 WB Open Wittenberg-Birnamwood HS
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
5/1 Abbotsford Invite Abbotsford HS
5/1 Amery Invitational Amerey HS
5/1 Badger South Quad Watertown HS
5/1 Bruce Brewer Invitational Bangor HS
5/1 Capitol Conference Quad Belleville HS
5/1 Cricket Invite Fall Creek
5/1 Dave Langraf Invitational Bloomer HS
5/1 Eastern Wisconsin Conference Relays Plymouth HS
5/1 Fox River Classic Conf. Relays Bay Port HS
5/1 Fox Valley Association Quad Kaukauna HS
5/1 Flyway Conference Relays St Mary's Springs HS
5/1 Gilman Invite Gilman HS
5/1 Klinkner Invitational Chilton -Morrissey Stadium
5/1 Living Word Lutheran Invite [From 4/19] Living Word Luth. HS
5/1 Madison City Meet Lussier Stadium
5/1 MPS Relay Meet Pulaski Stadium @ Pulaski HS
5/1 Neenah FVA Triangular Neenah HS
5/1 New London Quad New London HS
5/1 Princeton Triple Dual Princeton HS
5/1 South Central Conference Quadrangular Mauston HS
5/1 Southeast Conference Relays Oak Creek HS
5/1 Three Lakes/Phelps Invitational Three lakes HS
5/1 Wisconsin Valley Conference True Team DC Everest
5/1 Wolverine Invite Waterford HS
5/1 Woodland Conference EAST Relays Greenfield HS
5/1 Woodland Conference WEST Relays Greenfield HS
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
5/2 GMC Relays Brookfield Central HS
5/2 North Shore Conference Relays Cedarburg HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
5/3 Colfax Meet Colfax HS
5/3 Dairyland Conf True Team Meet Whitehall
5/3 Hayward HON Quad Hayward HS
5/3 Hillsboro Tiger Spring Classic Hillsboro HS
5/3 Indianhead Conf Meet South Shore
5/3 Ladysmith Quad Ladysmith HS
5/3 Mustang Invite Marion HS
5/3 Peshtigo Invitational - 40th Annual Peshtigo HS
5/3 Pirate Invite Waterloo
5/3 Seymour Invitational - 38th Annual Seymour HS
5/3 Stratford Invitational - 4th Annual Stratford HS
5/3 Tiger Spring Classic Hillsboro HS
5/3 Webster Invitational Webster HS
5/3 Waupaca Comet Vic Tree Invite Waupaca HS
5/3 Willard Hansen Relays La Crosse Central HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
5/4 Beloit Daily News Meet Beloit Turner HS
5/4 Brown Deer Invite Brown Deer HS
5/4 Bruce Invitational Bruce HS
5/4 Deerfield Classic Deerfield HS
5/4 DeMerit Invitational Bay Port HS
5/4 Demon Invitational - 14th Annual Burlingtoin HS
5/4 FVL Invitational Fox Valley Lutheran HS
5/4 Gene Noonan Invitational Wisconsin Rapids HS
5/4 Hilbert Invitational Hilbert HS
5/4 Lourdes Under The Lights Lourdes Acad @ UW-Oshkosh
5/4 Martin Luther Spartans Invite Martin Luther HS - Greendale
5/4 Matye Invitational Osseo-Fairchild HS
5/4 Otto Bacher Invitational Merrill HS
5/4 River Valley Alumni Invite River Valley HS
5/44 SCC/Coulee Challenge Luther HS
5/4 Spartan Invite Martin Luther HS
5/4 Stan Barr Relays New Richmond HS
5/4 Stanley - Boyd Oriole Invitational Stanley-Boyd HS
5/4 Steinke Laser Invitational Kettle Moraine HS
5/4 Tider Invitational Edgerton HS
5/4 Two Rivers Invitational Two Rivers HS
5/4 Vanderpan Invitational Sheboygan Falls
5/4 Viking Invitational Stoughton HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
5/5 Ginger Morrey Invitational Riverdale HS
5/5 Lady Highlander Invitational Homestead HS
5/5 Myrhum Invitational Arrowhead HS
5/5 West Allis True Team Meet WA Nathan Hale HS
- - -
- - -
Week 7 April 23-April 28  
Monday Meet Location
4/23 Bay Port Triangular Bay Port HS
4/23 Big East Conf Relays Kohler HS
4/23 Bulldog Relays Boscobel HS
4/23 Chequamegon Track Meet [CANCELED] Chequamegon HS
4/23 Clinton Five Team Meet Clinton HS
4/21 Classic 8 Relays [From 4/21] Arrowhead HS
4/23 Darlington Varsity Inv [From 4/5] Darlington HS
4/23 Edgar HS Drift Buster Edgar HS
4/23 Glenwood City Invitational Glenwood HS
4/23 Hayward Indoor Relays Hayward HS
4/23 Hoffman Invite Black River Falls HS
4/23 Manitowoc FRCC Tri Manitowoc HS
4/23 Southern Lakes Conf, Relays Delavan-Darien HS
4/23 T-Bird Invite [CANCELED] Iola-Scandinavia HS
4/23 Wisconsin Lutheran Invitational [From 4/21] Wisconsin Lutheran HS
4/23 Wood County Track Meet [CANCELED] Wisconsin Rapids HS
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
4/24 Badger North Quad De Forest HS
4/24 Badger South Quad Fort Atkinson HS
4/24 Baldwin-Woodville Meet Baldwin-Woodville HS
4/24 Beloit Turner Triangular Beloit Turner HS
4/24 Butch Richardson Meet Milwaukee University HS
4/24 Cardinal Invitational Necedah HS
4/24 Deerfield Vs Fall River Deerfield HS
4/24 Denmark Quad @ Freedom Freedom HS
4/24 Chetek-Weyerhaeuser Invitational Chetek-Weyerhaeuser HS
4/24 Father Mac Relays Doral Field @ CF HS
4/24 Hopkins Meet Hopkins HS, MN
4/24 Kimberly Quad Kimberly HS
4/24 Logan Invitational [From 4/17] Swanson Field @ Lax Logan HS
4/24

Marshall Quad [Capitol South Conf]

Marshall HS
4/24 Mauston SCC Meet Mauston HS
4/24 Medford Track Meet Medford HS
4/24 North FDL Conf Quad North Fond du Lac HS
4/24 Old Abe Invitational Eau Claire Memorial
4/24 Onalaska Open Onalaska HS
4/24 Osceola Invitational Osceola HS
4/24 Pirate Invitational Cochrane-Fountain City HS
4/24 Portage Quadrangular Portage HS
4/24 Princeton Trailways Triple Duals Princeton HS
4/24 Ridge and Valley Small Conf. Meet Kickapoo HS
4/24 River Ridge Meet [Resched from 4/17]] Bloomington MS
4/24 Rosholt Snow Shoe Open Rosholt HS
4/24 Trailways Meet Dodgeland HS
4/24 Trailways Meet Princeton HS
4/24 Washington County Invite West Bend
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
4/25 East Troy Invitational [From 4/20] East Troy HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
4/26 Auburndale Invite Auburndale HS
4/26 Bloomer HON Quad Bloomer HS
4/26 Boyceville Invitational Boyceville HS
4/26 Christopher Becker Invitational Cuba City HS
4/26 Cashton Invitational [From 4/21] Cashton HS
4/26 Ellsworth Invite Ellsworth HS
4/26 Falcon Invite Greenfield
4/26 FDL County Meet North FDL HS
4/26 Gerald Brunner Invitational Royall HS
4/26 Manawa HS Meet Little Wolf HS @ Manawa
4/26 New Richmond Varsity/JV Invite New Richmond HS
4/26 Oconto Falls Invitational Oconto Falls HS
4/26 Red Raider Invitational Pulaski HS
4/26 Spartan Invitational Luxemburg-Casco
4/26 St Croix Falls Invitational St Croix Falls HS
4/26 Tom Callen Invite Ripon @ Ingalls Field
4/26 Tri-County Invite Tri-County HS
4/26 Warrior Invite Rice Lake HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
4/27 Altheimer Invitational Pewaukee HS
4/27 Baraboo Relays Baraboo HS
4/27 Bulldog Invite Pardeeville HS
4/27 Cardinal Relays Middleton HS
4/27 Cougar Relays Monterey Stadium hosted by Craig
4/27 Dan Benson Invitational Wauwatosa West
4/27 Fort Invite Fort Atkinson HS
4/27 Gil Frank Invitational Kimberly HS
4/27 Glen Funk Invitational Kohler HS
4/27 Ladysmith Invitational

Ladysmith HS

4/27 Lancer Invitational Brookfield Central HS
4/27 Lewiston-Altura Invitational Lewiston-Altura HS, MN
4/27 Marshall Relays Marshall HS
4/27 Neenah Coed Outdoor Invitational Neenah HS
4/27 Pacer Relays - Shoreland Lutheran Union Grove HS
4/27 Panther Invite

Stevens Point Area Senior HS

4/27 Pre-Prom Meet Wisconsin Lutheran HS
4/27 River Ridge Invite Bloomington MS
4/27 Sporty Salsmen Invite Gale-Ettrick-Trempealeau HS
4/27 St Norbert Elite Meet St Norbets, De Pere
4/27 Sting Cancer High School Invite Brillion MS
4/27 Timberwolves Invitaitonal River Ridge HS@Bloomington MS
4/27 Tremper Twilight Girls Invite Kenosha Tremper @ Ameche Field
- - -
- - -
Saturday Meet Location
4/28 Fastest Four Meet [CANCELED] Princeton HS
4/28 Heimark Northstar Classic Waukesha North
4/28 Knights of Columbus Relays Luther HS @ UW-Lax
4/28 Palmyra-Eagle Invite Palmyra-Eagle HS
4/28 Racine County Invite Union Grove HS
4/28 Sun Prairie Vault Fest Sun Prairie HS
4/28 Waupaca County Meet [From 4/21] Waupaca HS
- - -
- - -
Week 6 April 16 - April 21  
Monday Meet Location
4/16 FRCC Triangular [Canceled] Sheboygan South
4/16 Lee Griffin Inv. [CANCELED] Kickapoo HS
4/19 North Crawford Invitational [CANCELED] North Crawford HS
4/16 Prairie du Chien Relays [CANCELED] Prairie du Chien HS
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
4/17

Badger South Quad [CANCELED]

Oregon HS
4/17 Cardinal Invitational [CANCELED] Eleva-Strum Central HS
4.17 Chppewa Falls Triangular [CANCELED] Chippewa Falls HS
4/17 Eagle Pentaguila [CANCELED]r Cashton HS
4/17 FVA Quadrangular [CANCELED] Oshkosh West
4/17 Knight Invite [CANCELED] Luther HS
4/17 Logan Invitational [Resched to 4/24] Swanson Field @ Lax Logan HS
4/17 Mayville Conference Quad [CANCELED] Mayville HS
4/17 Mondo Invitational [CANCELED] West Allis Nathan Hale HS
4/17 Hasting Park HS Meet [CANCELED] Hasting Park HS, MN
4/17 River Ridge Meet [Resched to 4/24] Bloomington MS
4/17 Waupaca Quad [CANCELED] Waupaca HS
4/17 Wausau West Invitational [CANCELED] Wausau West HS
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
4/18 Hamilton COED Varsity [CANCELED] Sussex Hamilton HS
4/18 WFB Varsity Meet [CANCELED] Whitefish Bay HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
4/19 Barron Quadrangular [CANCELED] Barron HS
4/19 Betsy Demerit Meet [CANCELED]t Reedsburg HS
4/19 Colfax Invite [CANCELED] Colfax HS
4/19 Dairyland East Conf Meet [Resched 5/15] Melrose-Mindoro HS
4/19 Dairyland West Conf Meet [CANCELED Independence HS
4/19 Dale Peterson Invitational [CANCELED] Antigo HS
4/19 Germantown Inivtational [CANCELED] Germantown
4/19 Hilbert Meet [Postponed] Hilbert HS
4/19 Hustlin Hawks Invite [CANCELED] Greenfield HS
4/19 Indianhead Conference Indoor Meet Drummond HS
4/19 Kansas Relays U of K, Lawrence, KS
4/19 Living Word Lutheran Invite [Resched to 5/1] Living Word Luth. HS
4/19 Mauston Track Invitational [CANCELED] Mauston . HS
4/19 North Crawford Invitational [CANCELED] North Crawford HS
4/19 Platteville Relays Platteville HS
4/19 Preble Relays [CANCELED] Green Bay Preble HS
4/19 Prescott Invitational[CANCELED] Prescott HS
4/19 Princeton Invite [CANCELED] Princeton HS
4/19 Sparta Invitational [CANCELED] Sparta HS
4/19 White Bear Lake Meet White Bear Lake HS, MN
4/19 Xavier Invite [CANCELED] UW-Oshkosh
4/19 Z-Invite [CANCELED] Westosha Central HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
4/20 Border Battle: WI Vs. MN [Indoor Meet] UW-River Falls
4/20 Cadott Invitational [CANCELED] Cadott HS
4/20 Dan Baker Invitational [CANCELED] De Pere HS
4/20 Earl Gatzke Invitational [Postponed] Tomah HS
4/20 East Troy Invitational [Resched 4/25] East Troy HS
4/20 Hustlin Hawks Invite [CANCELED] Greenfield HS
4/20 Kansas Relays U of K, Lawrence, KS
4/20 Dodge County Invite [CANCELED] Beaver Dam
4/20 Janesville Parker Girls Invite [CANCELED] Monterey Stadium/Jsvl Parker
4/20 Lodi Mini-Invite Lodi HS
4/20 New Richmond Open [CANCELED] New Richmond HS
4/20 Plainview-Elgin-Millville Invite [G.E.T.] Elgin HS, MN
4/20 Ripon College/PGL Indoor Invite Ripon College
4/20 Rosholt 'Back The Track' Inv. [CANCELED] Rosholt HS
4/20 Schultz Invitational [CANCELED] Arcadia HS [at Blair-Taylor HS]
4/20 Spartan Invite [CANCELED] West Bend West HS
4/20 Spring Meltdown DeForest HS
4/20 Spencer High School Meet Spencer HS
4/20 Sun Prairie Invitational Sun Prairie HS
4/20 Under The Lights Meet Omro HS
4/20 Watertown Outdoor Inv. [CANCELED] Watertown HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
4/21 Classic 8 Relays [Resched to 4/23] Arrowhead HS
4/21 Distance Night In Palatine Palatine HS, IL
4/21 Cashton Invitational [Resched to 4/26] Cashton HS
4/21 Don Albright Invitational Orfordville Parkview HS
4/21 Kansas Relays U of K, Lawrence, KS
4/21 Lancer Invite [CANCELED] St. John's NMA
4/21 Oredocker Snowed In Indoor Inv. Ashland HS
4/21 Red Devil Invite Kenosha Bradford
4/21 Waupaca County Meet [Resched to 4/28] Waupaca HS
4/21 West Salem Invitational St Mary's Univ., Winona, MN
4/21 Wisconsin Lutheran Invitational [To 4/23] Wisconsin Lutheran HS
- - -
- - -
Week 5 April 9 - April 14  
Monday Meet Location
4/9 Barron Varsity Invitational [CANCELED] Barron HS
4/9 Richard Glendenning Invite [CANCELED] Monroe HS
4/9 Spring Invitational Ripon College
4/9 Winona Open [CANCELED] Winona State Univ., MN
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
4/10 Adams - Friendship Inv. [CANCELLED] Adams - Friendship HS
4/10 Badger Challenge Meet Portage HS
4/10 Bangor Open [CANCELLED] Bangor HS
4/10 Berlin ECC Quad Berlin HS

4/10

Cambridge Quadrangular [Resched 5/8] Cambridge HS
4/10 Cedar Grove Quad Cedar Grove HS
4/10 Chippewa Falls Triangular [Resched 4/17] Chippewa Falls HS
4/10 Dodgeland Triple Dual Dodgeland HS
4/10 Early Bird [CANCELLED] Eleva-Strum HS
4/10 Green Bay Preble Vars.Meet [CANCELED] Green Bay Preble HS
4/10 Hudson Open [CANCELED] Hudson HS
4/10 Marshall Quadrangular Marshall HS
4/10 M Club Relays Mukwonago HS
4/10 MVC/Coulee Invitational [CANCELED] Holmen HS
4/10 North Crawford Invitational [Resched 4/19] North Crawford HS
4/10 Oredocker Inaugural Indoor Oredocker FH @ Ashland HS
4/10 Packerland Invitational [CANCELED] Peshtigo HS
4/10 Saint Mary's Springs Academy Invite St Mary's Springs HS
4/10 SLC Relays [Postponed] Delavan-Darien HS
4/10 Trailways Triiple Duals Lourdes Academy HS
4/10 Trailways Triple Duals Princeton HS
4/10 Trailways Triple Duals Randolph HS
4/10 Webster Invitational [CANCELED] Webster HS
4/10 Whitewater Quad Whitewater HS
4/10 Wisconsin Valley Conference Indoor UW-Stevens Point
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
4/11 Spartan Invitational- 43rd Annual Brookfield East HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
4/12 Bangor Open Bangor HS
4/12 Berry Invite Mayville HS
4/12 Blue Jay Invite Cambridge HS
4/12 Cassville Invitational Cassville HS
4/12 Green Bay City Meet GB Preble HS
4/12 Indee Relays Indpendence HS
4/12 Kettle Moraine Lutheran Invitational KML HS
4/12 Lancaster Invitational Lancaster HS
4/12 Markesan Invite Markesan HS
4/12 Mustang Open Menomonie HS
4/12 Northland Pines indoor #3 Northland Pines HS
4/12 Royall Early Bird Invitational Royall HS
4/12 'Uf Da' Norse Invitational [CANCELED] Westby HS
4/12 Verle Clark Meet Westfield HS
4/12 Waupaca Quad Waupaca HS
4/12 West De Pere Quad West De Pere HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
4/13 CWC Meet [CANCELLED] Rosholt HS
4/13 Franklin Invitational [CANCELLED] Franklin HS
4/13 Hudson True Tream Meet [CANCELED] Hudson HS
4/13 Heart Of The North Indoor UW-Superior
4/13 Knights Under The Lights [CANCELED] Irondale HS [MN]
4/13 Riverdale Invitational Port Byron, IL
- - -
- - -
Saturday Meet Location
4/14 G.R.I.T. Invitational [CANCELED] Richland Center HS
4/14 Lake Superior Indoor Conference Ashland HS
4/14 Milwaukee United Relays [CANCELED] Milwaukee Pulaski Stadium
4/14 Mondo Invitational [Resched to 4/17] West Allis Nathan Hale HS
4/14 Mustang Invite [CANCELLED] Little Chute HS
4/14 Reedsville Invitational [CANCELED] Clinton HS
4/14 Rock Valley Relays [CANCELED] Clinton HS
4/14 Spartan Invitational [CANCELED] McFarland HS
4/14 Valders Invitational [CANCELED] Valders HS
4/14 Webster Indoor Meet [CANCELED] Webster HS
4/14 WLT Reunion Meet [CANCELED] Watertown HS
- - -
- - -
Week 4 April 2 to April 7  
Monday Meet Location
4/2 Mondovi Indoor Meet St Mary's Univ. Winona, MN
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
4/3 Berlin Invite [CANCELED]

Berlin HS

4/3 Columbia Cnty Invitational [CANCELLED] Portage HS
4/3 Deerfield Quad [CANCELLED] Deerfield HS
4/3 Early Bird Invite [CANCELLED] Boscobel HS
4/3 Empire Invitational [CANCELED] Holmen HS
4/3 River Ridge Meet [Rescheduled to 4/17] Bloomington MS
4/3 Spooner Invitaitonal [CANCELED] Spooner HS
4/3 Sugar River Invite [CANCELED] Belleville HS
4/3 Wisconsin Rapids Relays [POSTPONED] Wisconsin Rapids HS
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
4/4 - -
- - -
- - -
Thursday Meet Location
4/5 Bay Port Pirate Indoor Invitational Bay Port HS
4/5 Darlington Invitational [Resched to 4/23] Darlington HS
4/5 First Annual Pirate Inv.[CANCELED] Grantsburg HS
4/5 Hilbert Quint [CANCELED] Hilbert HS
4/5 Old East Conference Indoor Sheboygan South HS
4/5 St Croix Central Invite [CANCELED] St Croix Central HS
4/5 Warrior Girls Indoor Invite Wausau West HS
4/5 Wautoma Invite [CANCELED] Wautoma HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
4/6 Dana Waddell Invite [CANCELED] Marshall HS
4/6 Early Bird Tri [CANCELED] Melrose-Mindoro HS
4/6 Oostburg Varsity Multi Meet [CANCELED] Oostburg HS
4/6 Packy Paquette Meet UW-Superiuor
4/6 Rosholt Badger Indoor Invitational UW-Stevens Point
4/6 Stout Elite UW-Stout
4/6 Wisconsin Heights Inv. [CANCELED] Wisconsin Heights HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
4/7 Classic 8 Indoor Championships UW-Parkside
4/7 Meurett Indoor Neillsville
4/7 Milwaukee Indoor City Championships South Division HS
4/7 Northland Pines Indoor Invite Northland Pines HS
4/7 Rock Valley Relays [Resched to 4/14] Clinton HS
4/7 W/TFA Indoor Championships UW Whitewater
- - -
- - -
Week 3 March 26 To March 31  
Monday Meet Location
3/26 Chippewa Falls Mcdonell Indoor Inv UW-Eau Claire
3/26 Oshkosh Large School Invitational UW-Oshkosh
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
3/27 Big Rivers Conference Relays UW-Eau Claire
3/27 Blue Devil Invite UW-Stout
3/27 Kenosha County Indoor Carthage College
3/27 Lewiston-Altura Early Bird Indoor St Mary's Univ, Winona, MN
3/27 Oshkosh Small School Invitational UW-Oshkosh
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
3/28 Greater Metro Conference Indoor West Allis Central
3/28 Woodland Conference Indoor-East Milwaukee Lutheran HS
3/28 Woodland Conference Indoor-West New Berlin West
- - -
- - -
Thursday Meet Location
3/29 New Richmond Indoor Invite New Richmond HS
3/29 Ripon Red Hak Inv. Ripon College
3/29

River Ridge Outdoor Non-Conf Meet

Bloomington MS
3/29 Seymour Indoor Invitational Seymour HS
3/29 Simpson Indoor Track Meet UW-Superior
3/29 T-Bird Invitational - 20th Annual Lakeland Union HS
3/29 Wautoma Relays Wautoma HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
3/30 - -
- - -
- - -
Saturday Meet Location
3/31 Case Classic UW-Parkside
3/31 Griak Classic Indoor Univ of Minnesota
3/31 MSU Varsity Showcase Meet Minnesota State at Mankato
3/31 Watertown Invitational Watertown HS
- - -
- - -
Week 2 March 19 To March 24  
Monday Meet Location
3/19 Dairyland Indoor Meet St Mary's Univ @ Winona, MN
3/19 Lois Wolf Invitational Whitefish Bay HS
3/19 Oshkosh West Indoor Meet UW-Oshkosh
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
3/20 Antigo Indoor Invitational Antigo HS
3/20 Bay Port Co-Ed Indoor Meet Bay Port HS
3/20 G.E.T. Early Bird St Mary's Univ @ Winona, MN
3/20 Lakeland Coed Invite Lakeland HS
3/20 Oconomowoc JV Indoor Meet Oconomowoc HS
3/20 Pioneer Meet UW-Platteville
3/20 Sheboygan South Indoor Invite Sheboygan South HS
3/20 Waters Meet UW-Oshkosh
3/20 West De Pere Meet West De Pere HS
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
3/21 Brown Deer Indoor Meet Brown Deer HS
3/21 Clark Mitchell Indoor Track Invitatational Cudahy HS
3/21 North Shore Indoor Conference Whitefish Bay HS
3/21 Schreiber Classic Meet New Berlin West
- - -
- - -
Thursday Meet Location
3/22 Dunn County Indoor Classic Menomonie HS
3/22 Marshfield Girls Invitational Marshfield HS
3/22 Oshkosh North Spartan Invitational UW-Oshkosh
3/22 Northland Pines Indoor Invite Northland Pines HS
3/22 Symour Indoor Triangular Seymour HS
3/22 Tomahawk Indoor Triangular Tomahawk HS
3/22 UW-Platteville High School Meet UW-Platteville
- - -
- - -
Friday Meet Location
3/23 All-American Invitational [JV] UW-River Falls
3/23 Doug Johnson Bulldog Invite West Allis Central HS
3/23 Madison City Indoor Meet The 'shell' at UW-Madison
3/23 Pam Kjono Invite Manitowoc HS
3/23 Sheboygan North Meet [JV] Shewboygan North HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
3/24 All-American Invitational [Varsity] UW-River Falls
3/24 Cardinal Relays Waukesha South HS
3/24 Cashton Indoor Invitational UW-La Crosse
3/24 Chris Wilson Indoor Invitational Milwaukee Lutheran HS
3/24 Mauston Golden Eagle Indoor Invitational UW-La Crosse
3/24 New Berlin West Parker Varsity Invitational New Berlin West HS
3/24 Northern Badger Classic - Large Schools UW-Stout
3/24 Northern Badger Classic - Small Schools UW-Stout
3/24 Racine Invitational/ Eagle Invitational UW-Parkside
3/24 Ripon College Showcase Meet Ripon College
3/24 Watertown Indoor Relays Watertown HS
- - -
- - -
Week 1 March 12 To March 17  
Monday Meet Location
3/12 - -
- - -
- - -
Tuesday Meet Location
3/13 Brown Deer Indoor Brown Deer HS
3/13 Port Washington / Milwaukee Lutheran Milw Lutheran
- - -
- - -
Wednesday Meet Location
3/14 Green Bay City Indoor - Live Results Green Bay Preble HS
3/14 Viking Co-Ed Quad New Berlin West HS
- - -
- - -
Thursday Meet Location
3/15 Northland Pines Indoor Northland Pines HS
3/15 Waukesha South Preview Meet Waukesha South HS
- - -
- - -
Friday Meet Location
3/16 Dubuque Girls Indoor Classic Univ. of Dubuque, IA
3/16 Lake Michigan Invite TARC Center @ Carthage College
3/16 Nelson Daniels Small School Classic UW-Whitewater
3/16 Princeton/Green Lake Indoor Invite Ripon College
3/16 Raider Invite Sheboygan North
3/16 Stevens Point Invitational UW-Stevens Point
3/16 Tomahawk Indoor UW-Eau Claire
3/16 Tri-State Large UW - Platteville
3/16 Watertown JV Indoor Watertown HS
3/16 West Allis Centra 'Dog' Relays West Allis Central HS
3/16 Whitefish Bay Quad WFB HS
- - -
- - -
Saturday Meet Location
3/17 Nelson-Daniels Large School Classic UW-Whitewater
3/17 Performance Running Outfitters Invite UW-Parkside - Hosted by WISCO
3/17 Tri-State Small UW - Platteville
3/17 Wausau West Early Bird Wausau West HS
- - -
- - -
Preseason 2018  
1/06 Black And Gold Open UW-Milwaukee
1/06 Dorothy Dawson Invite University of Illinois
1/13 AAU Northern Open Rockford [IL] HS
1/21 Minnesota Indoor #3 Univ. of St. Thomas, MN
2/05 USA TF Indoor Carthage College-Kenosha
2/11 Spire Showcase Geneva, Ohio
2/17 UK High School Invitational University of Kerntucky
2/24 Midwest Indoor Season Finale Invite Westwood Sports @ Sterling, IL
2/24 Watertown Athletic Booster Winter Open Watertown HS
3/4 USATF Minnesota Indoor Championships University of Minnesota
3/9 New Balance Nationals Indoor The Armory, NY, NY
- - -
- - -